• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

FULL WYSIWYG Editör Rehberi [Nedir - Artıları Nelerdir - Nasıl Kullanılır]

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cottonmouth
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Cottonmouth

FULL WYSIWYG Editör Nedir ?

Bu editör gelişmiş akıllı mesaj editörüdür. Bu editör sayesinde konu açarken, mesaj yazarken urller, bbkodlar, resim kodları vs. ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. FULL WYSIWYG Editör tüm bunları kolaylıkla yapar.

FULL WYSIWYG Editörü Nasıl Aktif Ederim ?

Üst Menüden Profil > Seçenekleri Düzenle sayfasına gidin.
Diğer Ayarlar bölümünden Gelişmiş vB kodlarının kullanımı aşağıdaki gibi seçin.

Gelişmiş vB kodlarının kullanımı : Gelismis Arayüz - Full WYSIWYG Editörü

FULL WYSIWYG Editör İle Neler Yapılabilir ?

FULL WYSIWYG Editör size neredeyse her imkanı sağlıyor. Mesajlarınızda kodlar ile uğraşmak yerine bu kodları direk çıktıya dönüştürür. Resimler ile ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Mesela Mynet'den bir haberi alıntı yapıp konu açıcaksınız, mesajınızda göndericeksiniz. Bunun için öncelikle alıntı yapmak istediğiniz yeri mouse sol tık basılı tutup sürükleyerek seçin. Daha sonra sağ tıklayıp Kopyala deyin (CTRL + C). Sonra mesaj yazarken mesaj editörünüze Yapıştırın (CTRL + V).

9111.jpg

9118.jpg

9125.jpg

Gördünüğünüz gibi kopyaladığımız metindeki tüm stilleri - resimleri aynen uyguladı . Fazladan hiçbirşey yapmamıza gerek kalmadı.

Kodlar kullanmaya, renk seçmeye, yazı tipi seçmeye, mesaj düzenlemeye, resim eklemeye son vericek harika bir özellik.

FULL WYSIWYG Editörün Diğer Artıları ?

Renk, yazı tipi ve yazı boyutu kodları kullanılmıyor. Seçim yaptığınızda direk uygulanıyor. Microsoft Office'deki gibi. Böylece hem kodlar aklınızı karıştırmıyor hemde yaptığınız değişikliğin sonucunu görmek için Önizleme yapmanız gerekmiyor.

İstediğiniz yerden istediğiniz stilde metini kopyalayıp yapıştırın birebir aynı özellikler oluyor. Fazladan kod yazmanıza gerek yok.

FULL WYSIWYG Eksik Yanları ?

Bana göre tek eksik yanı (buda Editör ile ilgili birşey değil Tarayıcı ile ilgili) tüm tarayıcılarda kullanılamıyor
Google Chrome, Mozilla FireFox ve Internet Explorer'da sorunsuz. Opera ve Safari'de ise kullanılamadığı söyleniyor (Deneme fırsatım olmadı.)

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Daha önce verilmedi sanırım. Faydalı olucağını düşündüğüm için açma gereği duydum.

Önemli : Mesajlarda HTML kodları desteklenmiyor malesef. Güvenlik açısından.

Son düzenleme:
Saolun yorumlar için. Ben WYSIWYG kullanamıyordum düne kadar Chrome ile . Güncelleme falan geldi heralde dün farkettim bu editörü. Benim gibi yeni keşfedenler için konu açayım dedim .:D

Saolun yorumlar için. Ben WYSIWYG kullanamıyordum düne kadar Chrome ile . Güncelleme falan geldi heralde dün farkettim bu editörü. Benim gibi yeni keşfedenler için konu açayım dedim .:D

Chrome değil de vbulletini güncelledim dün chrome ve safari desteği eklenmiş editöre ;)

:D Bişeye güncelleme geldiği doğruymuş :D Birde abi resim eklerken invalid url diyormuş bazı arkadaşlarda jpg, jpeg, png, gif uzantılarından biri olmasına rağmen ?

Son düzenleme:
Bu editör hep vardı zaten. Sadece Chrome ve Safaride kullanılmıyordu.

Resim eklerken sorun yaşayanlar şimdilik resimleri
kodlarının arasına url yazıp koysunlar eski tarz :D

Geri