• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Gameplay videoları

SoulFresh

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
29 Ağu 2013
Puanı
6
Merhabalar,

Youtube özgün içerik olarak gameplay videoları acaba para kazandırır mı? Şimdi biraz araştırma da böyle kanalların olduğunu çok gördüm bir farklılık yaratmak adına biz oyunları muhtemelen 2 veya 3 kişi çekmeyi düşünüyoruz.Hatta diğerlerinden farklılık olması için videoları çekerken normal oyun tarzımızı kullanabiliriz.Örneğin ben oyun oynarken çok küfür ederim.Eğer bunu doğallık olarak videolara yansıtabilirsem bir farklılık yaratıp tutacağını tahmin ediyorum.Sizin bu konu da düşünceniz nedir?

Gameplay dedikleri şey 2-3 dakikalık oyunun tanıtımı sen sanırım 15 20 dakikalık bir video çekeceksin buda ilk bakış ( First look )'a girer.
Çok çabalaman gerekli bunun için.Çünkü tahmin edemeyeceğin kadar çok var böyle kanallar :)

Gameplay dedikleri şey 2-3 dakikalık oyunun tanıtımı sen sanırım 15 20 dakikalık bir video çekeceksin buda ilk bakış ( First look )'a girer.
Çok çabalaman gerekli bunun için.Çünkü tahmin edemeyeceğin kadar çok var böyle kanallar :)

O yüzden zaten bir farklılık yaratmak adına doğallımızı kullanmayı düşünüyorum.Eğer herkesin çektiği gibi bir video çeker isek, çok bir anlamı olmayacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:
Doğallık yaratmak demek küfür etmek değildir. İyi hiti olan kanalların çoğu düzgün üslup ve samimiyete sahip oldukları için bu kadar iyi yerlere geliyorlar.
sana tavsiyem kesinlikle videolarımız izlenmez diye düşünme, bir VDS/VPS al ve yeni çıkan oyunların videolarını çek, kanala yükle gerisi gelir.

benimde böyle planlarım var ama bakalım ne zaman uygulamaya geçerim ben de bilmiyorum.

Doğallık yaratmak demek küfür etmek değildir. İyi hiti olan kanalların çoğu düzgün üslup ve samimiyete sahip oldukları için bu kadar iyi yerlere geliyorlar.
sana tavsiyem kesinlikle videolarımız izlenmez diye düşünme, bir VDS/VPS al ve yeni çıkan oyunların videolarını çek, kanala yükle gerisi gelir.

benimde böyle planlarım var ama bakalım ne zaman uygulamaya geçerim ben de bilmiyorum.

Küfür olayı sadece örnekti.Benim gerçekten oyun oynarken sergilemiş olduğum tavır bu bunun gibi mesela verdiğim tepkiler,gülüşler olsun ama izlenip izlenmeyeceği konusun da şüphedeyim.Bunun için çok iyi bir bilgisayarım var.Ultra ayarlar da açamayacağım oyun yok birde biz aynı evde 3 kişi kalıyoruz ve çoğu oyunu beraber oynuyoruz,bir yandan denemek amacıyla bunu kayda almayı düşünüyoruz.Eğer tutarsa devamını getirebiliriz tabi.

Bende kararımı verdim ders anlatımı yapıcam ygs dersleri konusunda kendime güveniyorum.

Küfür olayı sadece örnekti.Benim gerçekten oyun oynarken sergilemiş olduğum tavır bu bunun gibi mesela verdiğim tepkiler,gülüşler olsun ama izlenip izlenmeyeceği konusun da şüphedeyim.Bunun için çok iyi bir bilgisayarım var.Ultra ayarlar da açamayacağım oyun yok birde biz aynı evde 3 kişi kalıyoruz ve çoğu oyunu beraber oynuyoruz,bir yandan denemek amacıyla bunu kayda almayı düşünüyoruz.Eğer tutarsa devamını getirebiliriz tabi.

Tutarsa diye yola çıkarsan baştan kaybedersin, başarıya ulaşmak için bu işi sonuna kadar götürmelisin.
Bir bildiğim kanal var oyunlar üzerine ilk 5 ayda sadece 2.000 izlenme yapmışlar toplam attıkları videoda yani bu ne demek oluyor bir videoyu 15-20 kişi izledi oluyor. O kanalın şuan aylık izlenme sayısı 1.200.000 ve 40.000 takipçisi var. Adamlar bırakmamışlar bu işi sonuna kadar götürmüşler ve başarıyla ulaşmışlar.
Videom acaba izlenir mi ? diye sorarsan baştan kaybedersin, Youtube öyle bir platform ki hiç izlenmez dediğin videolar bile izleniyor. Arif'in Manchester'a attığı golü izlemek isteyipte senin videolarına ulaşan insan çok olacaktır merak etme..
Dediğim gibi ben de bu işe başlamak istiyorum ama ne zaman vakit bulurum nasıl yaparım bilmiyorum birkaç yoldaş olsa fena olmaz.

Sadece cod gibi gta gibi oyunlara yapmayın.Fifa gibi futbol oyunlarınada yapın.Ultimate teamda sadece pack açma videoları bile milyonlarca izlenmiş :D

Tutarsa diye yola çıkarsan baştan kaybedersin, başarıya ulaşmak için bu işi sonuna kadar götürmelisin.
Bir bildiğim kanal var oyunlar üzerine ilk 5 ayda sadece 2.000 izlenme yapmışlar toplam attıkları videoda yani bu ne demek oluyor bir videoyu 15-20 kişi izledi oluyor. O kanalın şuan aylık izlenme sayısı 1.200.000 ve 40.000 takipçisi var. Adamlar bırakmamışlar bu işi sonuna kadar götürmüşler ve başarıyla ulaşmışlar.
Videom acaba izlenir mi ? diye sorarsan baştan kaybedersin, Youtube öyle bir platform ki hiç izlenmez dediğin videolar bile izleniyor. Arif'in Manchester'a attığı golü izlemek isteyipte senin videolarına ulaşan insan çok olacaktır merak etme..
Dediğim gibi ben de bu işe başlamak istiyorum ama ne zaman vakit bulurum nasıl yaparım bilmiyorum birkaç yoldaş olsa fena olmaz.

Tabi ki iş biraz sabır işi.Benim derdim para kazanmak mı dersen tam anlamıyla değil.En büyük isteğim birileri buradan bir ekmek yiyebiliyor da biz neden bunu yapamıyoruz sorusuydu.Zaten biz bu oyunları derslerden kalan vaktimiz de eğlenmek için yapıyoruz.Aklıma bir de bunu kayda almak geldi.Belki ben dediğin kadar sabırlı olamayabilirim ama en azından yarın ilk oyun ile deneyeceğim.

Gameplay videolarını her zaman sevmişimdir özellik yeni çıkan benim pc'min oynıyamadığı yada severek oynadığım bir oyun hakkındaki püf noktalar geçilmeyen bölümler gibi.

Yalnız karekterimden midir bilinmez.borazan gibi sesi olan telaffuzu bozuk içinde küfür olanları hiç sevmem aksine nezih anlatımları seviyorum çünkü yeri geliyor yüksek sesle izliyorum yeri geliyor yakınıma link atıyorum gibi.
[MENTION=181038]Shi-Gin[/MENTION] Emre'nin videolarını seviyorum mesela eline sağlık.

Geri