• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Gamex 2012'de Ödüllü Cabal Kostüm Yarışması

Aktiflik
K.Tarihi
12 Eyl 2012
Puanı
0
Merhaba

4-7 Ekim tarihleri arasında Lütfi Kırdar Gösteri Merkezinde yapılacak olan gamex fuarında, aşağıdaki belirtilen kurallar doğrultusunda Cabal Kostüm yarışması yapılacaktır. Sizde yarışmamıza katılmak istiyorsanız aşağıdaki katılım şartlarını dikkatlice okuyunuz.
Başvurlarınızı;
Gamers Masters Cosplay Yarışması
Adresinden yapacaksınız

-Yarışma Katılım Şartları-

• 1. Yarışmacıların 14 yaşını doldurmuş olması ve türk vatandaşı olmaları gerekmektedir.
  • 2. Gamers Masters Cosplay Yarışması adresine kayıt yaptırmalı ve katılım formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
  • 3. Yarışmacı hangi kostümü seçtiğini yarışmaya en geç 10 gün varken www.cosplayturk.com adresindeki profilinde duyurmak zorundadır. Listedeki kostümler haricinde Cabal Online oyunundan başka bir kostüm yapmak yasaktır.
  • 4. Profesyonel yardım almak yada hazır giyim materyallerini direkt kullanmak yasaktır. Bunu yapım aşamasından fotoğraflar ile 7 Ekim yarışma günü renkli çıktılar ya da fotoğraflar ile jüriye sunarak kanıtlamalıdır.
  • 5. Kostümün, fuar alanındaki kimseye zarar vermeyecek şekilde ve etrafı kirletmeyecek materyallerden üretilmesi gerekmektedir.
  • 6. Performans anına kadar saklanması için herhangi bir kostüm parçanızı Gamesmastersstand görevlilerine teslim etmek gibi bir hakkınız yoktur. Kırılan, çalınan veya bozulan her kostüm parçasından yine yarışmacı sorumludur.
  • 7. Kostümün hazır alınan bir parçası varsa kabul görecektir fakat el işçiliği yarışmada daha çok önem taşıyacaktır. Özellikle silah maketleri konusunda cosplayerın da bulunduğu WIP fotoğrafları çekilmelidir. Dürüstlüğünüzü ne kadar kanıtlarsanız o kadar başarınız artar.
  • 8. *Yarışma 7 Ekim günü öğlen 13.00’de Gamesmasters standındaki küçük sahnede başlatılacaktır ve yarışmacıların çıkış sırası jüri tarafından belirlenecektir.
  • 9. Fuar alanında yarışmacıların hazırlanması için kapalı bir alan tahsis edilecektir.
  • 10. Her yarışmacıya kostümünü sunması için 2 dklık konuşma ya da performans süresi verilecektir. Sahnede özellikle söylemesi gerekenler: “Adı, Soyadı, Karakterinin Adı, -seçeneğe bağlı- fotoğraf pozları, -seçeneğe bağlı- silahını savurma veya karakterine özel bir hareket sergileme, -seçeneğe bağlı- karakterine özgü kurgulu veya orijinalinden bir veya iki cümlelik bir konuşma yapmak, -seçeneğe bağlı- kostümü yaparken yaşadığı bir zorluktan çok az bahsetmek.”

Değerlendirmeye alınacak kriterler:

• a. Kostüm ve Aksesuar İşçiliği (%50)
  • b. Kostümün parçaları ve saç makyaj gibi ayrıntıların uyumu (%20)
  • c. Yapılan karakterin bulunduğu sınıfa uygun tavırlar ve mimikler konusundaki başarı (%30) (Örneğin Rogue bir karakter sinsi bir şekilde eğilerek sessiz yürümelidir, sinsi bakışlar atmalıdır. Bir Merchant sürekli silahları veya aletleri inceleyip bir şeyleri söküp takarak bir şeyler üretir gibi yapmalı; bir Knight dimdik durup sert bakışlarla etrafı kolaçan etmelidir.)

Yarışmanın Jürisi:

• a. Sensee (SenseeCosplay ve Aksesuar)
  • b. Pelin Gökçen (İpekyol Baş Tasarımcısı)

Yarışmanın ödülleri:
(ödüller yakında ilan edilecektir.)

Ödüller 7 Ekim akşamı fuar kapanışına doğru yapılacak minik tören ile kazananlara verilecektir. Geçerli bir sebeple fuar alanını terk etmek zorunda kalmış ve sonradan ulaşan yarışmacıya ödülü kargo ile gönderilecektir.

Geri