• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Geçmiş Tarihe Sağlık Raporu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Screwy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Screwy

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Eki 2011
Puanı
175
Merhaba arkadaşlar,

Başımda büyük bir dert var bana yardımcı olabilir misiniz?

Şimdi ben eylül tarihinde doğrusu ekim tarihinde sürücü kursuna kayıt oldum. Sınavları felan hallettim fakat sorun şu ki ben işe girerken Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışabilir Raporu Almıştım sonra bu raporu sürücü kursuna verdim ordaki adama bu rapor sorun çıkarır mı diye özellikle sordum fakat bana sorun olmaz demişti ordaki lavuk. İşte şuan bu zamanda dosyam emniyete gitmiş sağlık raporu kabul edilmemiş olması gereken rapor B sınıfı ehliyet için sağlık raporu olmalıymış ve benim kursa kayıt yaptırdığım tarihli bir sağlık raporu bulmam gerekli. Adamların bana dediği şey şu; Ya geçmiş tarihli B sınıfı ehliyet için sağlık raporu alırsın dediler yada emniyette tanıdığın olur bu sağlık raporunu görmezden gelirler ehliyetini alırsın dediler.

Bu durumda bana en mümkün gelen yok geçmiş tarihli bi rapor almak ama bunu her doktor vermez sanırım. Bana bu konuda bi çıkış yolu gösterebilicek, yardımcı olabilecek biri var mı?

2 seçeneğin var

Birincisi araya tanıdık doktor sokup alacaksın ikincisi de özel bi hastahaneye gidip parayı basıp alacaksın.

Bence diğer gelecek mesajları önemsemeden beni dinle.. Geçmişe dönük rapor yazma işi bitti artık. Nedenlerini ve eskiden nasil olduğunu aciklayayim.

Rapor alman için uzun senelerden beri barkod kullanılan barkod sisteminde barkodun olmasi gerekiyor. Yani adamlara "kardesim ben hastanedeydim" diyebiliyordun. Ama geriye dönük barkod alamadığın icin olmuyordu.

Bunu su sistemle cozduler, cesaret hapı icmis bir doktora veya tanıdık bir hekime temiz A4 kağıdına sanki eski tarihte yazilmis gibi bir rapor dökümü hazırlanıyordu.

Cok uzulerek söylüyorum artik boyle birsey yok. Yani size kim ne derse desin ki ozellikle herkesin diyecegi sey ya doktor tanidigin olsun der, ya da ozel hastaneye ver parayi kurtul der. YALAN.

Istersen adama git milyarlar dök, yapabilecegi bisey yok. Bak yapmaz demiyorum, yapamaz.

Kimse gelipte kardes ben 3 gun - 5 gun imce boyle rapor aldim demesin, ben saglik sektorunde calisan biri olarak alamadim. Sebebi belli. Rapor aldiginizda SSK'ya otomatik olarak bildirim gidiyor, bu eleman bu tarihlerde calismiyor ve calisamaz raporu var, bunun parasini yatirma diyor.

Bu yüzden cok gecmis olsun diyorum, alamazsiniz..

Samsung Galaxy S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence diğer gelecek mesajları önemsemeden beni dinle.. Geçmişe dönük rapor yazma işi bitti artık. Nedenlerini ve eskiden nasil olduğunu aciklayayim.

Rapor alman için uzun senelerden beri barkod kullanılan barkod sisteminde barkodun olmasi gerekiyor. Yani adamlara "kardesim ben hastanedeydim" diyebiliyordun. Ama geriye dönük barkod alamadığın icin olmuyordu.

Bunu su sistemle cozduler, cesaret hapı icmis bir doktora veya tanıdık bir hekime temiz A4 kağıdına sanki eski tarihte yazilmis gibi bir rapor dökümü hazırlanıyordu.

Cok uzulerek söylüyorum artik boyle birsey yok. Yani size kim ne derse desin ki ozellikle herkesin diyecegi sey ya doktor tanidigin olsun der, ya da ozel hastaneye ver parayi kurtul der. YALAN.

Istersen adama git milyarlar dök, yapabilecegi bisey yok. Bak yapmaz demiyorum, yapamaz.

Kimse gelipte kardes ben 3 gun - 5 gun imce boyle rapor aldim demesin, ben saglik sektorunde calisan biri olarak alamadim. Sebebi belli. Rapor aldiginizda SSK'ya otomatik olarak bildirim gidiyor, bu eleman bu tarihlerde calismiyor ve calisamaz raporu var, bunun parasini yatirma diyor.

Bu yüzden cok gecmis olsun diyorum, alamazsiniz..

Hocam siz yanlış anlamış olabilir misiniz? Ben normal rapordan bahsetmiyorum. Sağlık raporu diyorum yani B sınıfı ehliyet alabilir sağlık raporu. Sizin dediğiniz tamamen farklı bir şey.

Hocam siz yanlış anlamış olabilir misiniz? Ben normal rapordan bahsetmiyorum. Sağlık raporu diyorum yani B sınıfı ehliyet alabilir sağlık raporu. Sizin dediğiniz tamamen farklı bir şey.
Aaa ben tamamen kaptirmisim. :D Ama yine de heveslenmeyin. Cunku o raporda da doktora gidip herseyi iyi durumdadir, B sinifi ehliyet almasinda sakinca yoktur diye rapor aliniyor. Yani yine benim anlattigim yere geliyor. Cunku doktorun yazabilmesi için yine barkod lazim :D Ama şöyle yapın. Hastane yerine aile doktorumuza çıkın. Rica minnet belki yapabilir. Aile doktoruna gitmedim hic, bilmiyorum nasil isliyor ama boyle barkod olayi falan yoksa bir ihtimal..

50-100 TL ye alırsın bence ama sen yine de birinin refaransıyla git

Sağlıklı olduğun sürece burada anlatıklarını karakterini geliştirmiş hangi doktara anlatırsan yardımcı olur.Bu rapor iş görmez raporu olmadığı için sıkı takibe maruz değil. Fakat işin üstüne düşüp derdini iyi anlatman lazım.

Ya Resul senin bu işler niye hiç düzgün gitmiyor? Kimlik no'nu facebooktan ver bakayım bi. Bizim 100lük viskilerin gittiği doktoru ziyaret edeyim. :D

Geri