• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

General Mobile Discovery 2 & Mini

Absolution

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
2 Ağu 2013
Puanı
51
maxigameanner3.png

Aldığım duyumlara göre Telpa yeni yılda yeni telefonlarıyla görücüye çıkıcak.2013'e damgasını vuran General Mobile Discovery'nin yeni Modelleri Yeni Yılda piyasa sürülücek.

İyi haber şu ki devamı gelen bir telefon olucak ve aynı şekilde özelliklerine göre fiyat performans ürünü olucak.

Yeni Discovery'ler 2 Farklı Model olarak Kullanıcılara sunulucak.

1-) General Mobile Discovery 2

Adından da anlıycağınız gibi Discovery 2 ilk modeline göre gerek performans gerek donanım gerek dış görünüm gerekse fiyat olarak biraz daha üstün olucak yani her anlamda bizleri yeni bir ürün ve yeni bir haz bekliyor.

Discovery 2'nin Özellikleri neler

Hafiflik ve incelik korundu.En ve boy açısından biraz genişletildi.Yani Ekran Boyutumuz artık 5"
Super AMOLED ekran.
13 MP Arka Kamera ayrıca tek Flaş yerine Çift Filaş kullanılmış.
Dahili tepolama hafızası yenilendi.Bildiğiniz gibi İlk jenerasyon modellerinin dahili depolama kapasitesi 8 GB'dı.2.Jenerasyon'da bu kapasite 16 GB oldu.Şimdi ise görücüye 3.Jenerasyon 32GB olarak çıkıyor.
Yeni Corning Gorilla Glass 3 ekran.Bildiğiniz gibi Discovery modelinde Gorilla var mı yok mu diye bir sürü tartışma çıktı fakat Discovery 2'de böyle bir sorun olmıycak :)
2 GB Ram.1 GB bazı kullanıcılara yetmiyordu mesela benim gibi :D
Pixel Yoğunluğu Arttılırmış olarak görücez Discovery 2'yi.Discovery'de 312 PPI iken Discovery 2'de bu rakam 400 ile 425 PPI arasında olucak.
İşlemci olarak kesin bir karar verilmemiş ama %79 ihtimalle " Exynos 5 Octa 5410 Quad-core 1.6 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.2 GHz Cortex-A7 " eğer denildiği gibi bu işlemci getirilirse mükemmel bir telefona sahip olucaz demektir.%79 İhtimal denmesinin sebebi işlemcinin telefonda şuanda bazı uyuşmazlıklara yol açabiliceğinden dolayı söylenmiş.Fakat bu konuda ellerinde geleni yapıyorlar.
Görünüş olarak Discovery 2, Discovery'e taş çıkartıcak.Öncellikle hoş olmayan o arka kapat artık olmıycak.5" Ekranımızın çerçeveleri Discovery modelindeki çerçevelerden bir kaç milim daha küçük olucak.
Telefonda Göz Sensörü olması düşünülüyor.
Android sürümü olarak 4.4.2 olarak karşımıza çıkıcak.

Fiyatına gelirsek eğer 900-1000 TL gibi bir fiyatla piyasaya çıkıcak.Üzücü olan kısmı 700 TL 'ye 16 GB modelini alan arkadaş şunu düşünebilir " Biraz daha bekleseydim keşke daha iyisini alırdım gibisinden. " fakat arkadaşlar böyle düşünmeyin.Şuanda GM Discovery'i kullanmamış olsaydınız.Discovery 2'ye pek sağlıklı istekli bakamazdınız.

Açıkcası telefonu Samsung Galaxy S4 'e benzetmeye çalışmışlar.Çünkü kullanılıcak olan işlemci bile aynı gözüküyor.Belki 1 model altı bir işlemcide takılabilir ama bilgi henüz doğrulanmamış.

2-) Discovery Mini

Karma bir telefon olarak karşımıza çıkıcak.Özelliklerine gelirsek :

8-16-32 GB Dahili Hafıza
8 MP Kamera
Çift çekirdekli işlemci
4.3" Amoled Ekran Gorilla Glass2
1 GB Ram

Şekil olarak yeni Nokia Lumia'lara benzetilicek gibi bir söylenti var.Fakat Discovery Mini'nin çıkıp çıkmıycağı henüz kesin değil.Hatta özellikleri bile tam olarak belirtilmemiş yukarıdaki özellikler sadece temeli baz alınarak söylenmiş özelliklerdir.Fiyat belli değil.

Aldığım haberler bilgiler böyle.Sizlerle paylaşmak istedim.Eğer yeni bir bilgi vs gelirse hemen sizlerle paylaşıcam :)

Bu GM'nin Google ile bağlantısı var mı öyle bir şey duymuştum.

Hayır yok.Fakat şöyle bişey var Discovery General Mobile'ın veya Telpa'nın değil.BlueLife Play adında bir şirketin.Hatta yurt dışında 1'den fazla ismi var telefonun.YouTube'dan araştırabilirsin.

Mesela :

Buda Discovery 2 olarak gelebilicek potansiyele sahip bir telefon :

Gmd'ninde çakması olmaz umarım netleşirse şayet ilk kullanıcılarından biri ben olurum öyle gözüküyor yalız farklı marka ile satışa sunulması kafa karıştırıyor.

Silkroad 2 gibi olmasın bakalım zaman ne göstericek farklı marka olarak ilk defa burdan duydum.

Gmd'ninde çakması olmaz umarım netleşirse şayet ilk kullanıcılarından biri ben olurum öyle gözüküyor yalız farklı marka ile satışa sunulması kafa karıştırıyor.

Silkroad 2 gibi olmasın bakalım zaman ne göstericek farklı marka olarak ilk defa burdan duydum.

Farklı bir marka ile satışa sunulmıycak zaten çakmasının da çıkıcağını pek sanmıyorum çünkü telefon zaten özelliklerine donanıma göre çok ucuz alıcak kişi bu yüzden alıyor çakmasına 100-200 TL daha az vermektense orjinal GMD alırlar diye düşünüyorum.

Farklı bir marka ile satışa sunulmıycak zaten çakmasının da çıkıcağını pek sanmıyorum çünkü telefon zaten özelliklerine donanıma göre çok ucuz alıcak kişi bu yüzden alıyor çakmasına 100-200 TL daha az vermektense orjinal GMD alırlar diye düşünüyorum.

Bahsedilen bluelife marka mi model mi ?

Geri