• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

General Mobile Discovery 2

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akyl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Akyl

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
26 Nis 2009
Puanı
100
Las Vegas CES 2014'de geçtiğimiz seneye damgasını vuran yerli cep telefonu üreticisi General Mobile'ın Genel Müdürü Muzaffer Gölcü ile de bir araya geldik. Geçtiğimiz seneyi ciddi bir başarı ile noktaladıklarını anlatan Muzaffer Gölcü, Discovery 2'nin geliştirilme sürecinde aynı Discovery'de de olduğu gibi ****** **** forumlarındaki kullanıcıların ilgi ve isteklerini dikkate aldıklarını belirtti.

General Mobile, daha önce bir çok telefon modeli duyurup bunların hepsi ile aynı anda ilgilenen bir firma iken bugün sadece Discovery serisini merkeze almış ve bu telefonun daha iyi hale getirilmesi için çalışan bir yapıya bürünmüş. Discovery için yayınlanan güncellemelerin çokluğu da firmanın konuya ne kadar özen gösterdiğinin de bir kanıtı sayılabilir. Discovery kullanıcıları için güzel haber ise güncellemelerin devam edecek olması. Şimdiden üzerinde çalışılan güncellemeler olduğunun da bilgisini aldık.

General Mobile, aynı zamanda çalkala belleği boşalt ve benzeri sadece Discovery'de olan özelliklerin de patentlerini almak için başvuru yapmış durumda. Firma kendi geliştirdikleri özelliğin şu sıralar başka üreticiler tarafından da yazılıma entegre edildiğini söylüyor.

Discovery 2 ise sohbetin en önemli konusu tabi. Birinci telefonun başarısı ardından ******* ***** forumlarında oldukça fazla mesai harcayan firma, kullanıcıların giriş seviyesi telefonlarda büyük ekran istediklerini fakat Full HD çözünürlüğü, performansa olan negatif etkisi nedeni ile önemsemediklerini fark etmiş. Bu yüzden Discovery 2'de 5" ekranda 720P çözünürlük sunuyorlar.

Mediatek işlemcileri bu versiyonda tercih etmeyen firma Discovery 2'de Qualcomm'un Snapdragon 400 modelini kullanıyor. 4 adet özelleştirilmiş Cortex A7 çekirdeğinden gü alan platforma Adreno 305 GPU eşlik ediyor. Adreno 305, 720P için yeterli bir GPU fakat firmanın sürücü konusunda iyi bir oprimizasyon yapmasının gerekli olduğu açık. Zira bugüne kadar bu GPU ile piyasaya sürülen 720P ekranlı telefonlardan çok fazla performans alamadık.

Discovery 2'de düşündürücü olan ise bize söylenen 1GB bellek miktarı. Discovery 1GB bellek ile de oldukça iyi çalışıyordu fakat 2. telefonun en azından bellek miktarında da iyileştirmeler içermesi kullanıcılar için daha heyecan verici olurdu diye düşünüyoruz.

Android 4.3 işletim sistemi ile gelecek telefon Android 4.4 görünümüne sahip olacak ve güzel olan ise ziyaretçilerimizin istedikleri gibi standart Android arayüzü kullanılacak. 2500mAh batarya ile gelecek olan telefon konuşma ve ekran açık kalma süreleri olarak Discovery'e nazaran çok daha fazlasını vaat ediyorken aynı zamanda 13MP kamera da gelişmeler arasında.

Discovery 2'nin tam özellikleri;

5" 1280x720P IPS-OGS Ekran + Corning Gorilla Glass 3 koruma
Qualcomm Snapdragon 400 msm8228 1.4GHz 4 Çekirdekli İşlemci (Moto G üzerinde msm8226 yer alıyor 1.2GHz)
450MHz Adreno 305 GPU
1GB Sistem Belleği
4/16GB ROM - Micro SD Kart desteği
2500mAh batarya ile 4 saat üzeri kesintisiz oyun süresi (Modern Combat 3 için)
13MP arka, 5MP ön kamera 1080P video kaydı
Android 4.3 İşletim Sistemi / Kitkat Arayüzü
Çift Sim Desteği
NFC - WiFi - Bluetooth - GPS Bağlantı Özellikleri
Qualcomm Hızlı Şarj Desteği

Editörün Notu: Discovery 2, kasa kalitesi ve genel kullanıcı deneyimi açısından çıtayı yükseltmeyi başarıyor. Discovery kullanıcıları acilen geçmek zorundalar mı sorusuna mutlaka geçmeliler diyemem zira Discovery de hala çok başarılı bir model ama Discovery 2, ekran büyklüğü, inanılmaz batarya süreleri, gelişen kamera, ses çıkışı, arayüz gibi öğeleri ve yenilenen Snapdragon 400'den aldığı gücü ile gerçek anlamda sınıfının yeni lideri olmayı başaracak gibi duruyor.

Oyun esnasında ısınmaması da ilgimizi çeken bir diğer özelliği oldu. En heyecan verici haber ise firmanın yine fiyatı ile heyecan yaratacak ve gerçek anlamda üst seviye donanımlarla donatılmış bir model üzerinde çalışıyor olması. Qualcomm ve Foxconn gibi iş ortakları ile de konuşma fırsatı bulduğumuz General Mobile, git seç alın çok daha ötesinde donanım ve yazılım özelleştirmeleri ile ürün tasarımı yapan bir firma olmayı başarmış ve ülkemiz adına güzel işler peşinde koşuyorlar. Umarız vaat edilenler gerçekleşir ve yerel bir cep telefonu üreticisi, yakın ülkelere giriş seviyesinden üst seviyeye kadar geniş bir yelpazede ürün ihracatı yapmaya başlar.

Konu herkezin bildiği bir forumdan alıntıdır.

Tarih belli olsaymış iyiymiş,2 hakkında bir çok söylenti var kimi siteler fiyat bile belirlemişler.

Telefon çıkmadan varsayım üzerine yorum yapmak istemiyorum çıksın alalım kullanalım yorum yapalım.

Tarih belli olsaymış iyiymiş,2 hakkında bir çok söylenti var kimi siteler fiyat bile belirlemişler.

Telefon çıkmadan varsayım üzerine yorum yapmak istemiyorum çıksın alalım kullanalım yorum yapalım.

mart nisan gibi pisayada olur gibi :) fiyat olarakda 700 800 arası diyorlar :)

Hiç almayın bence, teknik serviste tanıdığım var şarj girişleri çok çabuk bozuluyormuş ve garanti kapsamında değilmiş, anakartıda çok hassasmış yere düşse bozulcak o derece yani.

Hiç almayın bence, teknik serviste tanıdığım var şarj girişleri çok çabuk bozuluyormuş ve garanti kapsamında değilmiş, anakartıda çok hassasmış yere düşse bozulcak o derece yani.

o senin dediğin discovery 1 için onun hatasını zaten bunu yayan forumun konuda geçen adamla videosu var reklam olmasın diye onu koymadım orada da adam o konudan bas etti ve yeni telefonda bunu düzelttiklerini falan söyledi araştır bulursun internetten :)

2 'ninde kusursuz olacağından eminim. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve ilk günkü gibi.. 0 sorun. Çevremde yaklaşık 7-8 kişiye aldırdım bu telefondan ve alacak 2 arkadaşım daha var. Herkes telefonun gerek tasarımını, gerek performansını çok beğeniyor. O yüzden GM 'nin çıkaracağı 2. bir telefonunda gerçekten iyi olacağını düşünüyorum.

Kardesim artik cok gec,yaklasik 5aya yakin suredir kullaniyorum.

Senin dedigin varsayim benimki ise kullanici yorumu suan cevremde 10kisi kadar insan kullaniyor hatta kayin pederimle kayin validem bile aldi cok sukur hic problem yok hic birinde :)

Bosuna lekelemeye gerek yok cunku lekelenicek bir cihaz degil yigidi oldur hakkini yeme..

Kardesim artik cok gec,yaklasik 5aya yakin suredir kullaniyorum.

Senin dedigin varsayim benimki ise kullanici yorumu suan cevremde 10kisi kadar insan kullaniyor hatta kayin pederimle kayin validem bile aldi cok sukur hic problem yok hic birinde :)

Bosuna lekelemeye gerek yok cunku lekelenicek bir cihaz degil yigidi oldur hakkini yeme..
Kesinlikle, istedikleri şekilde telefona çamur atmaya çalışsınlar, biz kullanıcılar olarak bizden iyisini bilen yok. :) Telefonu lekelemeye çalışan çok kişi var, ancak hepsi kullanmadıkları için telefona ön yargı ile yaklaşıyorlar. Ama bilmiyorlar ki piyasadaki alınabilecek doğru dürüst nadir telefon türlerinden biri.

Çıksında alalım Mart Nisan gibi çıkarsa elimdekini tanıdık telefoncuya 300-400 e satarsam her türlü alırım GM nin sonuna kadar destekçisiyim bundan sonra :D

Çıksında alalım Mart Nisan gibi çıkarsa elimdekini tanıdık telefoncuya 300-400 e satarsam her türlü alırım GM nin sonuna kadar destekçisiyim bundan sonra :D

Piyasada temsili resim ve temsili fiyatlar var ancak hiçbiri bir kaynağa dayanmıyor.

Bu yüzden deminde dediğim gibi kesinleşmeden yorum atmak istemiyorum,yalnız resimlerdeki telefon,fiyat ve teknik özellikleri 2gb ram olmak koşuluyla gelirse ilk kullanıcılarından biri yine ben olacağım inşaallah :)

Aynı telefon abimdede var, kesinlikle amacım lekelemek değil. Telefon özellik bakımından gayet iyi durumda fakat ben yeni alacak arkadaşlara bilgi veriyorum.

Arkadaş aldı 3aydır kullanıyor telefon aynı yenisi gibi çalışıyor.Tek sorunu bile çıkmamı.Bende alacaktım.2. modeli çıkacakmış onu bekliyim bakalım :)

Reklam olur diye eklemedin galiba ama sonuc olarak bi inceleme var paylaşılabilir diye düşünüyorum

General Mobile Discovery kullanıyorum telefonun sesi ve titreşimi çok kötü inşallah 2. versiyonda bu sorunlar düzelir hmmm

Geri