• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Geniş açılı fotograf makinası {ALIM}

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Gravity
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Gravity

Yönetici
Aktiflik
K.Tarihi
14 Nis 2009
Puanı
715
Evet arkadaşlar,bana mimarların kullandığı geniş açılı fotoğraf makinası lazım.

Emlak işi ile ilgileniyorum ve odaları objektife sığdırırken çok zorlanıyorum özellikle mutfak , L şeklindeki salonlar vs.

10 ile maximum 18mm'den fazla olmamalıdır. Demek istediğimi bu işle ile ilgilenenler hemen anlıyacaktır ancak anlıyamayanlar içinde ;

Olay bundan ibaret olmalı tıpkı resimdeki gibi,ben dairenin resimlerini çektiğim zaman yakınlaştırıcı değil sanki dürbünle tersten bakıyormuşuzda objeler uzaklaşıyormuş gibi olmalı tüm odaların resimleri bir kareye sığmalı.

Şimdiden teşekkürler,lütfen panorama çekim vs önermeyin, sadece bu işi ucuza nasıl halledebiliriz bir önerisi falan varsa söylesin yeterli :)

Cihaz olarak kendime Canon Eos-m aldım.

Orjinal 18mm İso 25.000, 18mp şimdi sıra 11-22mm bir lens bulmukta elinde canon uyumlu lens olan varsa söylesin.

canon eos-m yerine lens çeşitliliği fazla olan bir makina tercih etseydin keşke eos-m in 650d den daha iyi bir sensörü var ama nerden baksan sadece 3 adet kendine özel lensi var geri kalanı çeviri ile tedarik etmen gerek bunun yerine 2. el bir canon 600d ya da AF motorlu lensi olan bi nikon alabilirdin en azından daha ucuza mal olurdu ama hayırlı olsun yinede :)

canon eos-m yerine lens çeşitliliği fazla olan bir makina tercih etseydin keşke eos-m in 650d den daha iyi bir sensörü var ama nerden baksan sadece 3 adet kendine özel lensi var geri kalanı çeviri ile tedarik etmen gerek bunun yerine 2. el bir canon 600d ya da AF motorlu lensi olan bi nikon alabilirdin en azından daha ucuza mal olurdu ama hayırlı olsun yinede :)

Makinayı 799tl'ye hediye çeki ve indirim ile birlikte aldım sanırsam bundan ucuza profosyonel makina almak imkansız olurdu :)

İstediğim lensler'den zaten bulamıyorum 18mm'nin altında olanlarda 2000tl civarinda ve balık gözü ben balık gözü istemiyorum resimleri mahvediyor.

Eğer 18mm'nin altında balık gözü olmayan lensler var ise sevinçten havalara uçabilirim :)

Mimari çekimler için canonun özel ts-e serisi var. Diğer geniş açılarda olan bükülme vs olmuyor. Genel de bu lens kullanılıyor. Canon TS-E 17mm f/4L

Mimari çekimler için canonun özel ts-e serisi var. Diğer geniş açılarda olan bükülme vs olmuyor. Genel de bu lens kullanılıyor. Canon TS-E 17mm f/4L

Mükemmel gercekten tam aradigim lens egilme bükülme yok..

Yalniz en uygun 7.000tl e bulabildim :)

Umarim daha ucuzlar yada daha ucuza baska bir yöntem bulabilirim.

Geri