• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Gittigidiyor alışverişimde sorun yaşadım THH lehime karar verdi

PageMaster

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
4 May 2009
Puanı
344
Haziran ayının sonlarında Nokia 5800 için ekran almıştım, ekran geldi telefoncuya götürdüm ekranı taktırmaya fakat gelen ekran bozuk çıktı. Satıcıya söyledim durumu satıcı beni ilgilendirmez kargoda kontrol etseydin falan dedi. Bende gittigidiyora anlattım durumu. 15 günlük cayma hakkı kapsamında ürünü yollayabileceğimi söyledi. Ürünü geri yolladım satıcıya. Bu kez satıcıya mesaj attım böyle bir hakkımın olduğunu ve parayı geri ödemesi gerektiğini. Ekran yollarım dedi. Bende zıtlaşmak için parayı geri istedim vermiyorum dedi. Gittigidiyor'a durumu anlattım ve satıcının hesabı askıya alındı. Satıcıyı tüketici hakem heyetine şikayet ettim. Kadıköyde dükkanı var satıcının. 10 gün önce karar açıklandı lehime. Şimdi asıl mevzuya giriş yapıyorum. Ürünü gittigidiyor'dan alırken abimin üzerineydi hesap ordan aldım. Taraflarda yani Hasan K. - B. Elektronik gözüküyor sitede. Fakat şikayetçi olan benim. Birinci dereceden akraba olmamıza rağmen bir problem çıkar mı? Yoksa satıcıya icra takibi başlatayım mı?
[MENTION=1]Deepblue[/MENTION]

Gittigidiyor hesabı kimin adına ise şikayeti o kişi yapar. Resmi makamlarda sadece hesap sahibi muhattap alınır. Üyelik sözleşmesinde, mesafeli satış sözleşmesinde resmi olarak hesap sahibinin adı geçer sen herhangi bir başvuru yapamazsın tahminimce.

Keşke bankadan ödeme itirazı yapsaydınız. Bir iki ay sürerdi ama paranızı geri alabilirdiniz. Ben buna benzer bir sorunu sanalpazar yönetimi ile yaşadım ve kendilerini haklı sanmalarına rağmen banka paramı geri ödedi ve sanalpazar bizden defalarca özür dilemek zorunda kalmıştı. Elektronik parçaları yakın bir yerden görerek almak en iyisi, bu gittigidiyor, sanalpazar gibi sitelerden tekstil veya küçük çaplı mouse, kulaklık gibi malzemeler dışında şeyler almak çok riskli.

Gittigidiyor hesabı kimin adına ise şikayeti o kişi yapar. Resmi makamlarda sadece hesap sahibi muhattap alınır. Üyelik sözleşmesinde, mesafeli satış sözleşmesinde resmi olarak hesap sahibinin adı geçer sen herhangi bir başvuru yapamazsın tahminimce.

Büyük bir hata oldu işte orda. Ücret 30 TL di zaten o umrumda değilde hadsiz satıcıya haddini bildirmek lazımdı. İcra takibi başlatmaya kalksam ne olur acaba

----------

Keşke bankadan ödeme itirazı yapsaydınız. Bir iki ay sürerdi ama paranızı geri alabilirdiniz. Ben buna benzer bir sorunu sanalpazar yönetimi ile yaşadım ve kendilerini haklı sanmalarına rağmen banka paramı geri ödedi ve sanalpazar bizden defalarca özür dilemek zorunda kalmıştı. Elektronik parçaları yakın bir yerden görerek almak en iyisi, bu gittigidiyor, sanalpazar gibi sitelerden tekstil veya küçük çaplı mouse, kulaklık gibi malzemeler dışında şeyler almak çok riskli.

Ürün 30 tl di zaten problem değil fiyatıda satıcıyla inatlaşma yaşadım sadece

Banada sahte bir ürün yollamıştı bir satıcı. Kargo ile geri gönderdim ancak teslim almamış kargo geri geldi ve kargo geri gelme ücretide bana kaçtı.

Gittigidiyor ile yazıştım ve yazışmalarım sonucu paramı iade aldım. Satıcıya ne oldu bilmiyorum.

Bana sorarsan ufak birşey için çok inatlaşmana gerek yok gittigidiyor zaten gerekeni yapıyor. Kolay gelsin.

Banada sahte bir ürün yollamıştı bir satıcı. Kargo ile geri gönderdim ancak teslim almamış kargo geri geldi ve kargo geri gelme ücretide bana kaçtı.

Gittigidiyor ile yazıştım ve yazışmalarım sonucu paramı iade aldım. Satıcıya ne oldu bilmiyorum.

Bana sorarsan ufak birşey için çok inatlaşmana gerek yok gittigidiyor zaten gerekeni yapıyor. Kolay gelsin.

Yok satıcıda çok inatlaştı gittigidiyorda bir şey yapmadı. Alırken kendi adımı yazsaydım, düzeltmeye üşendim abimin adına geldi işte öyle bi hata oldu maalesef.

Geri