• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Gönüllü Komando olmak ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ShockWave
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ShockWave

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Eki 2011
Puanı
37
Öncelikle herkese iyi forumlar hayırlı akşamlar :) konuya hakim arkadaşları buraya davet ediyorum bir kaç bilgi almak için :) yaşım 19 ve sonuç olarak 2-3 seneye bende askere gitmeyi düşünüyorum , fakat komando olarak gitmek istiyorum askere , askerlik şubesinde kağıtta böyle bir şık varmış işaretliyormuşssun fakat ona bakmıyolarmış bildiğim kadarıyla , neye göre oluyo bir bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz ? :) birde ayrıca jandarma özel harekat nasıl olunuyor? bununda bilgisini almak istiyorum , içinizden bılen varsa ve tek ricam lütfen konuya hakim arkadaşlar gelsin iyi forumlar herkese :)

Jandarma'da alımlar sadece ocakta oluyo, ocakta da sınavı var tabi. Sınava ve mülakata tabi tutuluyosun.
Ben askerde kalmayı düşünüyorum mesela, Uzman Çavuş olarak kalırsan 2.750TL maaaş sigorta vs vs. sabah 9 akşam 5 çalışıyosun devlet memuru gibi.
4sene zorunlu doğu görevinden sonra torpilinde varsa istediğin şehre aldırırsın kendini.(jandarma'da aynı)
4sene zorunlu görevi yaptıktan sonra askerlikle ilgili bütün bilgileri yalayıp-yutuyosun zaten Astsubaylık sınavlarına giriyosun kazanırsan 3.500TL oluyor maaş.

Askerliğin en iyi yönü şu ; erken emekli oluyosun ve devlet memurusun. Çoğu konuştuğum kişi çocuktan emir alıcam falan vs fişman diyor. Herkes bu yönde haklı fakat günümüzde de bir iş yerinde ha patrona yalakalık yapmışsın ha askerde hiçbir farkı yok. Bugün kim okumadan 2.750TL - 3.500TL gibi bir maaş alabiliyo?

Devleti bu politikasından dolayı destekliyorum. Okuyamayan durumu olmayan askerde kalıyor zaten.
Herkes bunu ciddiye alıp bir kere düşünmeli diye düşünüyorum, hakkında hayırlısı olsun :)

peki mesela askere komando olarak gidersen dahamı garantili oluyo bu iş yoksa ne olursan ol bu sınava giriyomusun :)

askere gittin zaman acemi birliğinde komutanlar acemileri topluyor ve gönüllü komando olmak istiyen varmı diye soruyor katılanlar oldu bizden hepsi komando olarak dagıtıma gitti sonrası bilmiyorum :)

boy 1.86 kilo 80 ile 84 arası değişiyo olurmu ki çok istiyorum aslında ya :) bide göz bozukluğundan sorun cıkarırlarmı :(

boy 1.86 kilo 80 ile 84 arası değişiyo olurmu ki çok istiyorum aslında ya :) bide göz bozukluğundan sorun cıkarırlarmı :(
dostum çevremde bu konuda bildiklerimden bizzat yaşamış kişilerden duyduklarımdan yola çıkıyorum.Boy ile net olarak alakası yok vücut ve vücut kusurlarıyla alakalı birşey mesela düz taban birini yapmazlar psikolojik ve bünye olarak dayanıklı olmak gerekiyor.Benim amcamın oğlu hakkari şırnak o taraflarda komando olarak yaptı askerliği boyu orta 1.70 yoktur 1.67 falan anca ama sağlamdı hani vücut oturmuştu ve bildiğim kadarıyla hiçbir kusuru yoktu anlatıyordu çok ağır eğitimi varmış senin göz bozukluğu ne derecede bilmiyorum ama sorun varsa zor diyebilirim

göz kusurun nedir? ben askeriyedeyken yanımdaki arkadaş askere diye gidip gözündeki kusur nedeniyle çürük aldı :D

boy ve kilo orantınada bakıyorlar ama en önemliside sağlık her hangi bir yerinde iz,dövme vsvs yoksa zaten komandosun demektir :D
ama uzman çavuşlukta göz sana sıkıntı yaratabilir

Sol göz 2 - sağ göz 0.75 oranında görüyor :/ vucudumdada 5-6 yerde iz var olma şansım yokmu (ama görülmeyen yerimde ) :/

Jandarma özel harekat sınavla oluyor onu seçme veya gitme şansın yok sınavları var onun

peki mesela askere komando olarak gidersen dahamı garantili oluyo bu iş yoksa ne olursan ol bu sınava giriyomusun :)

Askere komando olarak gitmek istiyorsan 2sene en az üniversite okumuş olman gerekiyo ve sınava giriyorsun askere gitmeden. Tabi sınavları ne zaman onu bilmiyorum doğrusu, eğer gidip kalıcam dersen yine sınav :)

Komando olmayi kolay sanmayin. Acemiligi komando olarak yapan arkadaslarim var cok uzgunler komando olduguna. Haftada birgun dagda yatiyolar acemilikte. Egitimleri cok agir. Usta birliginde n kadar zor olur sen dusun. Ben
elazig il jandarma santralde askerim simdi. Bizim alaya bagli jandarma ozel hareket var. Merak ettiklerin varsa elazig il jardarmayi ararsan seni ozel hareketle gorusturebilirim ordaki askerlerle konusursn fikir edinirsin. Hafta sonu ararsan daha detayli bilgi verir askerler.
Elazig il jnd: 0424 241 11 80

Edit: ve askerligi komando olarak yapmak icin universite sarti aramiyolar.neye gore seciyolar bilmiyorum bnde.

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Son düzenleme:
Komando olmayi kolay sanmayin. Acemiligi komando olarak yapan arkadaslarim var cok uzgunler komando olduguna. Haftada birgun dagda yatiyolar acemilikte. Egitimleri cok agir. Usta birliginde n kadar zor olur sen dusun. Ben
elazig il jandarma santralde askerim simdi. Bizim alaya bagli jandarma ozel hareket var. Merak ettiklerin varsa elazig il jardarmayi ararsan seni ozel hareketle gorusturebilirim ordaki askerlerle konusursn fikir edinirsin. Hafta sonu ararsan daha detayli bilgi verir askerler.
Elazig il jnd: 0424 241 11 80

Edit: ve askerligi komando olarak yapmak icin universite sarti aramiyolar.neye gore seciyolar bilmiyorum bnde.

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Komando kolay demedik zaten bedelli olarak ve nasıl olunur bundan bahsettik bilader :)

Teşekkür ederim :) Bir yakınım 120 kilo olarak jandarma özel harekata gitti üniversite okumadan neye göre seçtiklerini oda bilmiyor, bana sordular bende hayır deme şansım varmı dedım yok dedıler bende evet dedım ve gittim dedi bende özel harekat olarak gitmek istiyorum fakat şöyle bir sorum var bu askerlik şubesinde komando olmak istiyorumu işaretlersek gitme şansımız yükselirmi yoksa o fasa fisomu birde neye göre aldıklarını öğrenebilme imkanımız varmı :)

Teşekkür ederim :) Bir yakınım 120 kilo olarak jandarma özel harekata gitti üniversite okumadan neye göre seçtiklerini oda bilmiyor, bana sordular bende hayır deme şansım varmı dedım yok dedıler bende evet dedım ve gittim dedi bende özel harekat olarak gitmek istiyorum fakat şöyle bir sorum var bu askerlik şubesinde komando olmak istiyorumu işaretlersek gitme şansımız yükselirmi yoksa o fasa fisomu birde neye göre aldıklarını öğrenebilme imkanımız varmı :)

kilosuyla alınmasının bir nedeni mutlaka vardır. hatta kiloluyken almazlar bile nasıl olduysa, torpil falanda olabilir işin içinde.
Ama yine dediğim gibi askerlikte söylediğim bütün maddeler geçerli.

Belli bi boy kilo oranı var ona göre girmiş olabilir :) zaten onu işaretlediğin zaman şansın artar gidebilirsin :)

Geri