• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Google Glass piyasaya sürüldü.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Insanity
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Insanity

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
12 Eki 2013
Puanı
17
MY6EV7.jpg

Google'dan yapılan açıklamaya göre son proje akıllı lens. Google’ın yeni giyilebilir cihazındaki en büyük yenilik ise mikro kamera.

Dünyanın en küçük kameralarından birinin yer alacağı lensle, kullanıcıların fotoğraf çekebilmeleri mümkün olacak. Çekilen fotoğraflar özel bir bağlantı yoluyla akıllı telefon veya tabletlere iletilebilecek. Lensin kullanıcılara olan en büyük faydası ise sağlık uygulamalarına yönelik olacak. Başta diyabet, kalp rahatsızlıkları olmak üzere birçok hastalık lenslerle kontrol edilebilecek.

FİYATI 1500 DOLAR

Google Glass sadece 1 gün boyunca satışta kalacak. Türkiye'deki kullanıcıların satın alabileceği Google Glass'ın fiyatı ise 1500 dolar. 24 saatlik satış sebebiyle yoğun bir talep gerçekleşti.
Gözlüğü Türkiye'deki kullanıcıların satın alabilmesi için ABD'den adres göstermesi gerekiyor. Bu yüzden Türkiye'deki tüketicilerin, akıllı gözlüğü satın almadan önce ABD'de cihazın gönderilebileceği bir adresi hazırlaması öneriliyor.
Buna ek olarak Google Glass'ı satın almak isteyen tüketicilerin www.google.com.tr/glass/start adresinden ön kayıt yaptırması da gerekiyor.

Google Glass Teknik Özelikleri:
Android 4.0.4 işletim sistemi
16 GB'lık hafıza
1 GB RAM
1.2 GHz çift çekirdekli ARM Cortex-A9 veya OMAP 4430 işlemciler
5 MP 720p görüntü kalitesinde kamera
WiFi , GPS, Bluetooth

Son düzenleme:
Kaydoldum, bakalım kaçırmayalım :D
Amerika'da satılıyo die biliyorum Türkiye'ye yollanmıyo yazmışlar haberlerde :D ilk teknoloji pahalı oluyo ayrıca biraz daha geliştirildikten sonra alınması daha mantıklı :D beta kullanıcı çoğu zaman parasıyla rezil oluyo :D

Son düzenleme:
Dünya bu gözlük sayesinde çağ atlayacak ! Demedi demeyin ;)

Alıp satıştan kalkınca 2-3 bin dolara satmak lazım :D

Ohoo ben bu icadın yıllar önceden planını yapmıştım

7. sınıfta Teknoloji ve Tasarım dersinde Cabal Online'daki Battle Armor Set'in Kaskından esinlenmiştim :)
O zamanlar telefondan tv izleme olayları baya meşurdu ona göre yapmıştım :D

sigbattlepreview.jpg

ex_costume_mithril_battle.jpg

Dava açsam da zengin olsam mı acaba ? hmmm

Glasslar güvenlik için kişiye özel olcağını duymuştum göz tarayıcısı tarzı bi bilgi vardı yalanmış demek.

Geri