• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Google Reklam ve Öne Çıkma

CorleonMAFIA

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
29 Nis 2009
Puanı
105
İyi forumlar arkadaşlar,

Aranızda bu konuda çok iyiler olduğunu tahmin ediyorum sorumu yöneltiyorum.

Şirket internet sitesi için google reklama 600 lira ödüyoruz haftalık. Bazen fazla bile ödediğimiz oluyor tıklanma başına kesiyor bilen arkadaşlar biliyordur. Kodlama ile aramalarda ön sıralara gelme diye birşey duydum. Böyle birşey mümkün müdür? Mesela benım sattığım malzemeyi Nijeryada arayan bir adam için ben google kodu yazan arkadaşla görüşsem Nijeryada X bir malzeme arandığında en başta ben çıkayım diye bir kod yazılır mı ?

Değerli dönüşlerinizi bekler iyi çalışmalar dilerim.

EDIT: Ümit Bey sizden birşeyler çıkar diye düşünüyorum abi ? : ) [MENTION=1]Deepblue[/MENTION]

Cihan Çavdar
cihan.cavdar@guvenaritma.com

Son düzenleme:
Kodlama olayını hiç duymadım, mantıksız geliyor bana ama yine de bilmediğim için yorum yapamayacağım. Benim bildiğim ne kadar çok para harcarsanız o kadar üst sıraya çıkarsınız Google'ın mantığı ve işleyişi bu şekilde. Anahtar kelimelerinizin tıklanma ücretleri aynı kelimeye diğer firmaların verdiği ücretten fazla olmalı ki sizin kelimeleriniz daha üstte ve öncelikli çıksın.

Atıyorum kelimemiz "oyun" olsun.

A firması "oyun" kelimesinin tıklanma maliyetini 1 TL olarak belirlemiş

B firması "oyun" kelimesinin tıklanma maliyetini 2 TL olarak belirlemiş

Bu durumda B firması aramalarda daha üstte çıkar.

Kodlama olayını hiç duymadım, mantıksız geliyor bana ama yine de bilmediğim için yorum yapamayacağım. Benim bildiğim ne kadar çok para harcarsanız o kadar üst sıraya çıkarsınız Google'ın mantığı ve işleyişi bu şekilde. Anahtar kelimelerinizin tıklanma ücretleri aynı kelimeye diğer firmaların verdiği ücretten fazla olmalı ki sizin kelimeleriniz daha üstte ve öncelikli çıksın.

Atıyorum kelimemiz "oyun" olsun.

A firması "oyun" kelimesinin tıklanma maliyetini 1 TL olarak belirlemiş

B firması "oyun" kelimesinin tıklanma maliyetini 2 TL olarak belirlemiş

Bu durumda B firması aramalarda daha üstte çıkar.

Bende tam olarak bunu yapıyorum. Demekki yok öyle bir kodlama

Kodlama olayı tamamen hurafe. Sadece reklamın optimizasyonunu, rakiplerinden daha iyi yaparsan; rakibini geçersin. Bir de [MENTION=1]Deepblue[/MENTION] 'nin dediği gibi TBM'yı, rakiplerinden fazla verirsen; rakibini geçersin. Bana kalırsa, Adwords olayı, tamamen saçmalık. İyi bir SEO uzmanından hizmet almak, Adwords için yaptığın yatırımdan daha faydalı.

Kodlama olayı tamamen hurafe. Sadece reklamın optimizasyonunu, rakiplerinden daha iyi yaparsan; rakibini geçersin. Bir de [MENTION=1]Deepblue[/MENTION] 'nin dediği gibi TBM'yı, rakiplerinden fazla verirsen; rakibini geçersin. Bana kalırsa, Adwords olayı, tamamen saçmalık. İyi bir SEO uzmanından hizmet almak, Adwords için yaptığın yatırımdan daha faydalı.

Teşekkürler değerli yorumun için

O dediğin kodu yazabilecek adam sana yazmak yerine kendi kullasın parayı yakarken kürek kullanır.

Kaba tabirle sen sinekli bakkalsın ve diyorsun ki öle bişi yapsınlar ki bana, millet migros carefour bıraksın benden alış veriş yapsın ama yok öle bi dünya.

Üste çıkma olayını bilemem ama %35 oranla daha verim alacağınızın garantisini verebilirim.

Meta Taglarınız arasında , descripton meta tagınıza sektör neyse hangi kelimede daha çok verim almak istiyorsanız. Örnek : "Silkroad Private Server" kelimesinde daha ucuz maliyetle daha az tbm elde etmek istiyorsanız. MUTLAKA Descripton tagınıza o kelimeyi ekleyin. ve Tıklama Başına Maliyetinizi düşürün verimini göreceksiniz.

O dediğin kodu yazabilecek adam sana yazmak yerine kendi kullasın parayı yakarken kürek kullanır.

Kaba tabirle sen sinekli bakkalsın ve diyorsun ki öle bişi yapsınlar ki bana, millet migros carefour bıraksın benden alış veriş yapsın ama yok öle bi dünya.

Birkaç yerden fiyat aldık. Google aylık ödediğimizin 2 katına ayarlarız diyor adam ve bu işi bize teklif eden arkaddaşla başka bir iş üzerine uzun yıllar çalıştık. Bana şöyle de bir garanti sundu, %50 peşin %50 başarı sağlandıktan sonra ödeyin diyor. Yorumun nedir abi buna ?

- - - Updated - - -

Üste çıkma olayını bilemem ama %35 oranla daha verim alacağınızın garantisini verebilirim.

Meta Taglarınız arasında , descripton meta tagınıza sektör neyse hangi kelimede daha çok verim almak istiyorsanız. Örnek : "Silkroad Private Server" kelimesinde daha ucuz maliyetle daha az tbm elde etmek istiyorsanız. MUTLAKA Descripton tagınıza o kelimeyi ekleyin. ve Tıklama Başına Maliyetinizi düşürün verimini göreceksiniz.

Bunu kendim yapabiliyor muyum yoksa profesyonel destek almalı mıyım ?

Bunu kendim yapabiliyor muyum yoksa profesyonel destek almalı mıyım ?

Web sitenizin hazır bir platform üzerine mi kurulu örneğin Wordpress gibi ? yoksa özel bir kodlama mı WordPress ise ilgili eklenti üzerinden (SEO Eklentileri) ilgili meta taglarını ekleyebilir ve güncelleyebilirisiniz.
Eğer özel bir yazılım kullanıyor ve kaynak kodlarına erişim sağlayabiliyorsanız header da head tagları arasında meta tagları yer alır buraya
HTML:
<meta name="description" content="Sikroad Private Server">

meta tagını ekleyerek kullanabilirsiniz. content sonrasına 160 karakteri geçmeyecek şekilde vede genel kelime bütününü yani okunduğunda anlam bozukluğu yaratmayacak şekilde doldurabilirsiniz.
Burada belirtmiş olduğunuz açıklama google aramalarında aşağıdaki gibi görünecektir;

6Dj7j0.png

Ek olarak;
Bahsetmiş olduğunuz kodlama mantığını daha önce hiç duymadım ve mantıklı gelmedi önceki yorumlarda da belirtildiği gibi profesyonel bir seo çalışması gerekli düzenlemelerin ve iyileştirilmelerin yapılması google reklamlarda @Deepblue bahsetmiş olduğu durumlara dikkat etmek istediğiniz yükselmeyi sağlayacaktır.

Web sitenizin hazır bir platform üzerine mi kurulu örneğin Wordpress gibi ? yoksa özel bir kodlama mı WordPress ise ilgili eklenti üzerinden (SEO Eklentileri) ilgili meta taglarını ekleyebilir ve güncelleyebilirisiniz.
Eğer özel bir yazılım kullanıyor ve kaynak kodlarına erişim sağlayabiliyorsanız header da head tagları arasında meta tagları yer alır buraya
HTML:
<meta name="description" content="Sikroad Private Server">

meta tagını ekleyerek kullanabilirsiniz. content sonrasına 160 karakteri geçmeyecek şekilde vede genel kelime bütününü yani okunduğunda anlam bozukluğu yaratmayacak şekilde doldurabilirsiniz.
Burada belirtmiş olduğunuz açıklama google aramalarında aşağıdaki gibi görünecektir;

6Dj7j0.png

Ek olarak;
Bahsetmiş olduğunuz kodlama mantığını daha önce hiç duymadım ve mantıklı gelmedi önceki yorumlarda da belirtildiği gibi profesyonel bir seo çalışması gerekli düzenlemelerin ve iyileştirilmelerin yapılması google reklamlarda @Deepblue bahsetmiş olduğu durumlara dikkat etmek istediğiniz yükselmeyi sağlayacaktır.

Teşekkür ederim. Profesyonel destek almalıyız onu anlıyorum buradan :) Kod olayı yok ama demekki birşeyler yapılabiliyor google reklam harici. Bunu anlamış oldum.
Teşekkürler iyi çalışmalar.

- - - Updated - - -

Bugün fiyatları aldık ülke başına aşağı yukarı 3000 falan isteniyor %50 peşin %50 verim alındıktan sonra ödeme talep ediliyor. Bugun Türkiye ve 2 ülke için konuşacağız bakalım. Verim alabilecek miyiz. Sizleride bilgilendirmek istiyorum çok fazla vermeyelim diye.

- - - Updated - - -

Bugün fiyatları aldık ülke başına aşağı yukarı 3000 falan isteniyor %50 peşin %50 verim alındıktan sonra ödeme talep ediliyor. Bugun Türkiye ve 2 ülke için konuşacağız bakalım. Verim alabilecek miyiz. Sizleride bilgilendirmek istiyorum çok fazla vermeyelim diye.

Geri