• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Google’dan Oyunları İndirmeden Deneme Fırsatı: Google Play Instant

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xTrip
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

xTrip

OldSchool Player
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
28 Tem 2016
Puanı
175
[h=2]Google yeni geliştirdiği Google Play Store Instant özelliğini duyurdu.[/h]
[FONT=&quot]Sürekli olarak hizmetlerinde iyileştirmeye giden [/FONT][FONT=&quot]Google[/FONT][FONT=&quot], yeni geliştirdiği bir uygulama ile [/FONT][FONT=&quot]Android işletim sistemine sahip[/FONT][FONT=&quot] akıllı telefon kullanıcılarının yeni oyunlar keşfetmelerini [/FONT][FONT=&quot]daha da kolay bir hale getirmeyi planlıyor.

Googledan-Oyunlar%C4%B1-%C4%B0ndirmeden-Deneme-F%C4%B1rsat%C4%B1-Google-Play-Instant.jpg

Şirketten yapılan son açıklamada geçtiğimiz yıla kıyasla Google Play Store‘dan oyun indiren kullanıcı sayısının ikiye katlandığı belirtildi. Bu süreci hızlandırmak ve oyun indirilmesini teşvik etmek isteyen Google, son olarak geliştirdiği Google Play Instant özelliğiyle oyunları indirmeden deneyebilme fırsatı sunmaya başladı. Böylece boyutları 1 GB’a kadar çıkabilen oyunların tamamını indirmeden, oyunu kısa süreliğine test edebilmek mümkün hale geldi.
[h=3]İlk kez San Fransisco’daki etkinlikte açıklandı[/h]Bu yeniliğin duyurusu, ABD’nin San Fransisco şehrinde düzenlenen Oyun Geliştiricileri Konferansı kapsamında yapıldı. Buna göre destekleyen oyunlar, Google Play Instant özelliği sayesinde kullanıcılar tarafından hızlıca indirilebilecek. Bunun için oyunun Play Store’daki sayfasında yer alan “Önce dene” butonuna basmak yeterli olacak.
Oyunun demo, yani kısıtlı özelliklere sahip versiyonunun hızlıca indirilmesini sağlayan bu fonksiyon sayesinde oyuncular zamandan ve veri harcamasından tasarruf edebilecekler.
[h=3]Normal uygulamalarda da geçerli[/h]İşin güzel tarafı şu ki, Google Play Instant özelliği yalnızca oyunlarla sınırlı tutulmamış. Google Play Store’da listelenen ve desteklenen tüm uygulamaların demo sürümü test edilebilecek.
Öte yandan Google Play Store editörleri, Instant özelliğine sahip oyunları koleksiyon şeklinde yayınlayarak kullanıcıların beğenisine sundu. Yakın gelecekte yeni oyunların da Instant özelliğine sahip olması bekleniyor.
[/FONT]

Bu yeni özelliği test ettim, bayağı kullanışlı ve hoş bir uygulama yapmışlar. Bir şeyler eklemek isterim. Instant Release yaparken aynı zamanda ülkelere göre farklı Alpha ve Beta sürümlerinin yanında Internal Test fonksiyonunu da koymuşlar.

Diyelim ki bir uygulama 1GB. APK boyutu 20MB, Data dosyaları ise 980MB olsun. Bu sistemde her ne olursa olsun APK'yı zaten yüklüyorsunuz. Önemli olan kısım ne kadar Data indireceği. APK Instant mod'da olduğunu anladığı zaman, özel düzenlenmiş sahneler için kullanılmayacak modeller, seviyeler, objeler vb. gibi gereksiz nesneleri de indirmek yerine, Instant tarafından sağlanmış (geliştirici tarafından özel hazırlanmış) Data dosyasını indiriyor. Blizzard Launcher 'da da olan, oyunun yarısı inmişken çalışabilen bir sistemden farklı olarak işliyor biraz.

Küçük çaptaki uygulamalar ve oyunlar için zor gibi gözüküyor, 50MB için baştan Demo yapmaya çalışacaklarını sanmıyorum açıkcası.

Bu yeni özelliği test ettim, bayağı kullanışlı ve hoş bir uygulama yapmışlar. Bir şeyler eklemek isterim. Instant Release yaparken aynı zamanda ülkelere göre farklı Alpha ve Beta sürümlerinin yanında Internal Test fonksiyonunu da koymuşlar.

Diyelim ki bir uygulama 1GB. APK boyutu 20MB, Data dosyaları ise 980MB olsun. Bu sistemde her ne olursa olsun APK'yı zaten yüklüyorsunuz. Önemli olan kısım ne kadar Data indireceği. APK Instant mod'da olduğunu anladığı zaman, özel düzenlenmiş sahneler için kullanılmayacak modeller, seviyeler, objeler vb. gibi gereksiz nesneleri de indirmek yerine, Instant tarafından sağlanmış (geliştirici tarafından özel hazırlanmış) Data dosyasını indiriyor. Blizzard Launcher 'da da olan, oyunun yarısı inmişken çalışabilen bir sistemden farklı olarak işliyor biraz.

Küçük çaptaki uygulamalar ve oyunlar için zor gibi gözüküyor, 50MB için baştan Demo yapmaya çalışacaklarını sanmıyorum açıkcası.

bilgilendirme için teşekkürler ^^

Geri