• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Gösterim Stili Ros - Pompalı silahlarının özellikleri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xTrip
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

xTrip

OldSchool Player
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
28 Tem 2016
Puanı
175
Rules of Survival'da 5 çeşit silah vardır. Bunlar Tabanca (Pistol), Otomatik Tüfek (SMG), Pompalı (SG), Rifle ve Sniper (SR). Silahlar, silahın içine koyulan mermilere göre bölünüyor.

Aşağıda Tüm Pompalı türlerinin özelliklerini, avantajlarını ve dezavantajlarını anlatıyorum...

AA12

4aqGOp.jpg

Bu pompalı silahı maksimum 5 mermi alır. Silah oldukça güçlü olduğundan ötürü Şarjör harici başka bir parça takılamaz. Ekstra mermi için de şarjör taktığınız da 8 mermisi olur ve çantada yüküne girer.

Avantajları: Ateş edildiğin de büyük geri tepme yapar. Kontrol etmesi oyuncunun tekniğine bağlıdır. Geri teptiği zaman hedef noktası değişmez ve hasarı çok yüksektir.

Dezavantajları: Atış mesafesi kısadır, Örneğin; karşı evdeki bir hedefe ateş ettiğinizde mermi gitmeyebilir. Mermi miktarı sınırlıdır. Sık sık mermi yüklemesi gerekiyor, böylelikle ateş edildiğinde tekrar mermi yüklemesi biraz uzun sürüyor.

Mermi: Pompalı mermisi

Takılabilen parçalar

Buna hangi şarjör parçası takılıyordu hatırlamıyorum düzenlenecek...

M870

G929D6.jpg

5 mermilik bir kapasitesi vardır. Namlu ve dipçik takılabilir ama şarjör takılamaz bu nedenle mermisi sabittir. Ek parçalar çantada yüke girer.

Avantajları: Fazla geri tepme ve güçlü ateş gücü vardır. Kontrol etmesi oyuncuların yeteneğine bağlıdır. Atış hızı vardır. hedefe tutturulduğu zaman yüksek bir hasarı vardır.

Dezavantajları: Kısa menzillidir ve mermi miktarı sınırlıdır. Şarjör doldurması biraz yavaş olduğundan ateşleme esnasında aralıklar oluşturuyor.

Bu silah'da AA12 kadar güçlü fakat ateşlemenin daha iyi hedefe gitmesi için silahın parçaları takılması gerekir.

Takılabilen parçalar

0ENEMV.png
vj8j1O.png

M1887

BL6zXv.jpg

2 mermilik kapasitesi vardır. Ekstra şarjör takılamaz ama namlu ve dipçik takılabilir. Takılan parçalar çantada yüke girer.

Avantajları: Atış hasarı yüksektir, parçaları takıldığında tam hedefi vurur.

Dezavantajları: 2 mermilik bir kapasitesi olduğundan ötürü bunu kullanan oyuncuların kendisinden emin olması gerekir, Aksi taktirde durumunuz hiç iyi olmayabilir.

Takılabilen parçalar

0ENEMV.png
vj8j1O.png

Biraz daha detay

M1887 silahı AA12 kadar güçlü anca namlu ve dipçik takıldığı zaman çok daha iyi oluyor. Sadece 2 mermi alıyor, mermi kapasitesini yükseltilemiyor. Bu silahı kullanmanız için büyük cesaretiniz ve kendinize güveniniz olması gerekiyor. Mermisi bittiği zaman hızlıca başka bir silaha geçmeniz gerekiyor ya da düşmanınızı 2 atışta öldürmezseniz, öldürüleceksiniz.

Pompalı yakın çatışmada son derece güçlü silahtır.

Pompalılar hakkında kesin bir bilgi yok. Kendi oyun deneyimime dayanarak bu bilgileri yazmış bulunuyorum. ateş edildiğinde her bir mermi 10 ila 25 arası bir hasar vermektedir. Neye göre hasar veriyor bilmiyorum, belkide atış mesafesinden kaynaklı olabilir.

Bir düşman ile karşılaştığınızda aranızda 2 veya 3 metre mesafe varken ateş ettiğinizde o düşmanın lvl 3 kaskı ve lvl 3 zırhı olsa dahi büyük bir ihtimalle tek kurşunda ölecektir. Oyüzden yakın dövüşte pompalı kullanırsanız, yakın dövüş de çok daha güçlü ve yakın dövüş kralı olacaksınız.
rolleyes.png

Geri