• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

GPU FPS ve sıcaklık sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan DuMaN22
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

DuMaN22

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
4
Merhabalar, Asus x554Lj modeli laptopa sahibim. Özellikleri Ekran kartı; NVIDIA 920M 2Gb, 4 GB RAM; işlemci i3 4005U 1.7ghz. oyunlarda FPS sıkıntısı yaşıyorum. Şöyle ki Mafia II, Far Cry 3, hatta Assasins Creed II'de bile anlık FPS drop yaşıyorum. Oyundayken 1 saniyelik zorlanma hissediyorum. MSI Afterburner'ın gösterdiği oyun içinde sıcaklık 90-94 derece arası ve FPS değeri genel olarak düşük (Far Cry için 20-30 arası). Oyunları en düşük ayarda ve NVIDIA seçili şekilde oynuyorum. Kasım 2019 tarihinde termal macun ve fan temizliği yapıldı. O zamandan bu zamana oyunlarda yine sıkıntı yaşamaktayım. Neler önerirsiniz? Neler yapmam gerek? Yorumlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Yapılabilecek tek şey soğutucu bir laptop altlığı alıp kullanmanız.

Biraz daha extreme bir çözüm istersen laptopu aç ekran kartı ve işlemciye termal macun yerine sıvı metal uygula.

Merhabalar, Asus x554Lj modeli laptopa sahibim. Özellikleri Ekran kartı; NVIDIA 920M 2Gb, 4 GB RAM; işlemci i3 4005U 1.7ghz. oyunlarda FPS sıkıntısı yaşıyorum. Şöyle ki Mafia II, Far Cry 3, hatta Assasins Creed II'de bile anlık FPS drop yaşıyorum. Oyundayken 1 saniyelik zorlanma hissediyorum. MSI Afterburner'ın gösterdiği oyun içinde sıcaklık 90-94 derece arası ve FPS değeri genel olarak düşük (Far Cry için 20-30 arası). Oyunları en düşük ayarda ve NVIDIA seçili şekilde oynuyorum. Kasım 2019 tarihinde termal macun ve fan temizliği yapıldı. O zamandan bu zamana oyunlarda yine sıkıntı yaşamaktayım. Neler önerirsiniz? Neler yapmam gerek? Yorumlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.
Sorular şu bu sorunlar daha öncede varmıydı vardıysa sistem yetersiz kalıyor. Sonradan olduysa ekran kartı driverı güncel değildir veya virüs bile ekran kartının belleğinden yiyebiliyor.. Güzel bir soğutucu yoksa ısındıktan sonrada bu sorunlar olur aynn.. Tek çözüm masa üstü topla sat onu ^^

Geri