• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Guild Wars 2 Envanter Rehberi (GW2 Envanter Rehberi)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhaba arkadaşlar farkettim ki yeni oyuncular envanterin çabuk dolması ve neleri atıp neleri atmıyacağı konusunda sıkıntıları olduğunu farkettim ki hak veriyorum ilk başladığımda ben de hep arkadaşa pingliyordum bunu ne yapayım diye.

1. Öncelikle envanterinizde sağ üstte çarpının altındaki çarka tıklayıp Deposit All Materials dediğinizde envanterinizdeki tüm craft itemları depoya gidecektir.

2. Merchantlarda bulunan 4slot baglerden ya da makul bir fiyata trading posttan 10 küsur slotu olan baglerden alıp takıp envanterinizi büyültebilirsiniz. kaçlık bag olacağı size kalmış fakat 80 olduktan bir müddet sonra 20slot bag şart oluyor. Normalde yapmaya veya satın almaya kalkarsanız 20 slot bag 10-12 gold tutuyor lakin candy corn cob adlı itemden 3 adet satın alıp Lion's Arch Commodores Quarter'daki festival vendorundan Halloween çantasını almak 5-6 golda denk geliyor(1bag)

3. İşinize yaramayan weapon ya da armorları da her mapte bulunan Merchantlardan Salvage Kit (önerim en ucuz 25lik Basic Salvage Kit) alıp kırmanız. Kırdığınızda içinden Luck, Upgrade component (Rune/Sigil/Jewel), ve de craft itemlar şansa göre çıkacaktır. Luckları kullanın, craft itemları yine üstteki söylediğim gibi deposit yapın. sigil/runelar ise destroy edilebilir ya da merchanta çok çok az coopera satılabilir ya da Lion's Arch'da bulunan Mystic Forge'da 4tanesini birleştirin fakat bu son dediğimde uğraşmaya değmez hele hele yeni başladığınızda az bag slotunuz varken. Bu arada level up rewardlarından gelen itemlar salvagelanmıyor eğer kıramadığınız bir weapon/armor varsa destroylayabilirsiniz.

4. Her yerden düşen baş belası trophyler ise hiç bir işe yaramazlar. Üstüne geldiğinizde Trophy'den başka bir de Salvage Item yazıyorsa onu da kırın yine material verecektir. Diğer türlü o satılamayan ve işe yaramayan trophyleri merchanta da satabilirsiniz ama destroy etseniz de çok bir şey kaybetmezsiniz. Eğer illa da merchanta satacam diyorsanız Sell junk yazan butona bastığınızda hepsini satacaktır. bir de bazı trophylerde Event item yazar onları satamazsınız da maplerdeki task (kalp) görevlerinde ya da eventlerde toplamanız gereken şeylerdir direk destroy edebilirsiniz. Ayırt etmekte güçlük çekiyorsanız her merchanta geldiğinizde Sell junk yaparsanız gereksiz trophyleri satacaktır sonra da tüm itemların üstünde gezerek event item olanları da destroylarsınız.

5. Loot bagler var onların yanında Supply bag, ritual bag tarzı şeyler var. bunların hepsi açıldığında crafting material verir yine deposit yapacaksınız. sonu bagle bitiyorsa ve üstüne gelince Double click to open diyorsa heh işte bahsettiğim elemanlar onlar açın deposit deyin veya trading postta satın.

6. Black Lion Chest'ten veya daily login rewardlardan gelen Chest of Black Lion Goods (free oynuyorsanız boşverin)'dan çıkan itemların da çoğunu Şehirlerde bulunan depoya koyun. Tabii bir çoğunu bankaya atmadan açıp içindeki satma durumu olabiliyor ama içinden çıkan tonca şeyin hepsinin listesini yapıp şunu şöyle yapın demek çok uzatır. O yüzden siz atın depoya ileride düşünürsünüz ne yapacağınızı.

Bunların dışında trading postta satabiliyorsanız ve işinize yaramayacağını düşündüğünüz şeyler çıktıysa satabilirsiniz, değerli olduğunu düşünüyorsanız atın depoya tecrübe kazandığınızda karar verirsiniz ya da oyunda türk ya da değil her hangi bir oyuncuya shift ya da ctrl ile itemın üstüne basıp pingleyebilirsiniz bu sayede başka oyunculara o itemı ne yapmanız gerektiğini sorabilirsiniz.

Alıntıdır.

Geri