• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Guild Wars 2 Kolay ve Rahat Level Kasma Yöntemi Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhaba Arkadaşlar,

Yararı olurmu bilmiyorum ama kendi tecrübelerime göre size rahat ve zorlanmadan level kasma yöntemini anlatmaya çalışacağım. Bu yazı kesinlikle herhangi bir rehberden alıntı değildir sadece oyunu oynadığım süre boyunca dikkatimi çeken hususlardan bahsetmektedir. Elbette daha iyi rehber bulablirsiniz sadece tecrübeye dayalı bir rehber bu. Kesinlikle hızlı level kasarsınız diye bir şey söyleyemem ama ben hızlı kastığını düşünüyorum ve işin artı tarafı kesinlikle zorlanmıyorsunuz.

Bildiğiniz gibi haritalarda bir şeyleri keşfettikce size exp veriyor. Peki hiç dikkatinizi çektimi haritanın verdiği exp levelinize göre değişiyor ve aynı oranda artıyor. Şöyle izah etmem gerekirse ilk başladığımda bazı poblemlerve sıkıntılar yaşıyordum gittiğim görev levelime göre zor oluyordu ( thief karekteri ile oynuyorum armor sorunu olduğu için çok hasar alıyor ). Fakat daha sonra bahsetmiş olduğum durumu farkettim ve uygulamaya başladım. Açıkcası ben bir PvE oyuncusu değilim yani demek istediğim level kasmayı pek sevmem ama meçburidir.

Bu durumu 12 levelden sonra farkettiğim için ilk 12 level için pek tavsiye vermeyeceğim.

- 80 level de olsanız 15 level haritasına gittiğinizde bulunduğunuz bölgeye göre leveliniz düşer(kalıcı değl)Örnek verecek olursam ilk başladığınız yere ışınlanın ve bakın 3 levelsinizdir.

- Kendi leveliniz ile harita levelini kıyaslamayın siz 50 level olsanızda 15 level bir haritada 50 level haritasından daha hızlı level atlarsınız ve hiç bir zorlukla karşılaşmazsınız.

- Haritada Olan eventları kaçırmamaya dikkat edin.Zaten gittiğiniz harita levelinizden düşük olduğu için hasar konusunda sıkıntı çekmiyorsunuz.

- Haritadaki vista, waypoint gibi herşeyi açın ve haritayı 100% haline getirin. Bu size extra exp ve esya kazandırır. Üstelik dediğim gibi verdiği itemler harita levelinde olsada exp sizin levelinizle doğru orantılı.

- Dediğim yöntem ile bir haritayı tam keşfetmeniz 1 saatinizi alır ve levelinize göre en az 3 level atlatır.

- Level 20 oldum 20 level haritasına gideyim diye bulunduğunuz haritayı es geçmeyin.

- Her zaman levelinizin eşyalarını kullanın.(Bu bazen biraz tuzlu olsada gittiğiniz haritada leveliniz o bölgeye göre değiştiğinden statlarınız o bölgeye göre ayarlanır. Fakat eşyalarınızdan gelen statlar ve verdiği hasarlarda fazla oynama yapmaz.Hızlı ilerlemenizi sağlar)

- Görevlerden gelen boost itemleri kullanmayın saklayın. Yüksek levelde işinize yarıyacak.

Level 1 - 15

Karakterimizi açtık ve oyun senaryosu başladı. Mecburen bu görevleri yapıyoruz. Bu görevler bittikten sonra standart oyun mantığı ile bodozlama görevlere dalmayın. Hemen arkanızda ırkınızın ana şehri var oraya bir göz atmanızı tavsiye ederim. Hem burda kazandığınız oyunculuk tecrübesi ilerde karşınıza çıkacak vista vb. gibi keşfedilmesi gereken noktalarda işinize yarıyacaktır. Mümkünse Bu ana şehri 100% keşfedin. Şehirden çıktıktan sonra ilk gitmiş olduğunuz mapi aynı sekilde 100% yapın. Şehirde aldığımız fazla exp sahesinde 1 - 15 haritasını daha kolay yapacaksınız ve ben ilk haritayı terkettiğimde 20 level olmuştum. Bİr sonraki harita için bu 5 level oldukca çok fayda sağlıyor. Para katiyen harcamayın gerek yok.

Level 15 - 25

Level 15- 25 Haritasına geçtiniz size burda diyemem yok başka bir 1-15 haritasını tamamlayın insan haliyle oyunu biraz merak ediyor. Burada onceden gelen fazla levelden dolayı ilk başlarda rahat ilerlesekde sonralara doğru biraz sıkıntı çıkıyor ama pekte önemli bir durum yok. Sonuçta max 15 dk fazla uğrasıyorsunuz. Bu haritayıda 100% yapın ve bu haritada olabildiğince çok evet yapın ve paranız olsun. Bir kaç parça kendinize item alın yada güzel droplarınızı kullanın.

Level 25 - 40

Devam edin diyeceğimi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. "m" tuşuna basın ve haritadan başka bir 1 - 15 haritasına geçin ve görevleri vistaları toplayın.Hata benden size bir tavsiye artık paranıza kıyın ve kendinize Magic item find'lı bir set dizin.

Size anlatmak istediğim şey bukadar bundan sonrası kısır döngü. Yani anlatmak istediğim illa diğer Mmo'larda olduğu gibi levelinizin haritası diye bir durum bu oyun için geçerli değil. Acıkcası suan 47 levelim ve hala hiç bir 30 level haritasına girmedi dediğim gibi fazla exp kasıyım derdim olmadığından film izliyorum sıkırsam giriyorum 1 saat bir harita tamamlıyorum hop en az 5 level almışım. Daha Class story'e de başlamadım. Zaten kısabir hikayesi varmış ondan sonlara saklıyorum.

Önemli not: Bahsettiğim yöntemi kullanacak olan arkadaşlar ilk başta yazdığım gibi ben günde 3 saat belki level kasıyorum yada kasmıyorum. Yani bu yöntem hızlı diyebilecek bir süreklilikte kontrol etmedim ondan affınıza sığınarak size sadece bu yöntemin daha rahat level atlattığını söylüyorum ve garantide veriyorum. Magic Find olayının önemine gelince. Bu oyunda diger oyunlarda olmayan bir çok şey gibi buda farklı bir durum 1-15 haritasında size hep 1-15 level item düşecek diye bir şey yok hatta şu şekilde genelde kendi levelinizin drobunu alırsınız. Harita levelinde drop azdır. Craft için malzeme kasarsınız. Sonuçta 80 level yapsanda tier 1 malzemelere ihtiyacan var craft başlangıcı için zenginim parayla alırım diyorsanız sizin bileceğiniz iş.(ben bunu farketmeden once 3 gold harcadım 125 oldu). Ayrıca find olayı yeşil item düşürme ihtimalinizi artırdığından pazardan da para kazanırsınız. Şuan söyleyebileceklerim bu kadar. İmla hatalarım için üzgünüm ama çk şkur türkçde harf ekskbile olsa okunuyor.

Alıntıdır.

Geri