• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Guild Wars 2 Markeloff'un Achievement Rehberi (GW2 Markeloff'un Achievement Rehberi)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhabalar,

Oyunda verbal abuse'den dolayı 72 hour banlanmam dolayısıyla kalan boş vaktimde bir rehber daha hazırlayayım dedim.Bu seferki konumuz hızlı achievement nasıl kasılır ?

Öncelikle,achievement nedir?:Achievement puanları,sizin oyun içinde kazandığınız bir nevi ''başarı puanı''dır.Achievement puanları ne işe yarar?:Achievement puanlarınız belli bir seviyeye ulaştıkça hediye sandık kazanırsınız.Bana kalırsa achievement kasmak çok gereksiz,ama bir seviyeye kadar yapsanız iyi olur şöyle bir 2-3 kya kadar zira düşük olanları yabancılar noob olarak görüyor,illa size 12-13 k achievement kasın demiyorum tabiki ayrıca bu rehber yaklaşık bir 3-4 k ya kadar ancak iş görür devamı için ne yapmanız gerektiğinide birazdan anlatacağım.

Öncelikle: Achievement kazanmak için birsürü yol vardır ancak en çok verenler sırasıyla:

1- Daily(uzun süre zarfında)

2- Monthly

3- Slayer achievementleri(yapmanızı tavsiye etmiyorum koreli farmerler gibi pata küte aynı yerde yaratık kesmeniz gerek)

4- Jumping Puzzles(eliniz yatkınlaşınca yenisi gelsede yapsak diye bekleyeceğiniz,ama alışana kadar benim gibi (Dark Avenge yada averie unuttum) bazı jplerde duvarı yumruklayacaksınız)

5- Tradesman achievementleri

Ama bu rehberde slayere çok değinmeyeceğim zira çok fazla vermesine rağmen çok uğraş gerektirir ama onuda anlatacağım elbette.

Öncelikle daily ile başlayalım. Dailyleri hergün 10 tanesinin 10unuda yapsanız(achi takıntınız varsa diyorum tabiki hepsini yapmanız gerekmez) daily pvpyide yapsanız günde 14 achi'den ayda 420 achievement kasarsınız.Fena sayılmaz değil mi ? Genede sadece daily yaptığınızı sayalım 5 achiden ayda 150 achievement veya sadece pvp dailysini yaparsanız 120 achievement.Buda iyi tabiki ama achi kasma merakınız varsa hepsini yapmanız uzun vadede çok iyi kazandırır size.

2. Olarak monthlyler. Yanlış bilmiyorsam düz monthly ayda 34,pvp monthly 12 achi veriyor yani hepsini yaparsanız ayda 48 achievementte burdan bonus alıyorsunuz.Sadece bi tanesini yaparsanız bitirmiş olmak için,ayda 12 achi bonus alırsınız.

Buraya kadar tamam.Yani achievement kasma aslında birazda sabır işi,hiç bir takıntısı olmayan ''aman achiden banane'' diyenler,düzenli daily yaparak bile ayda minimum 132 achievement kazanıyorlar.Takanlar ise 468 achievement alıyor ki bu muhteşem.

3. Olarak slayerler diyelim kısaca buraya değinelim. Slayer görevlerini eğer ilk hesabınızda tadını çıkararak oynadıysanız zaten bi 3-4 tanesi bitecek,diğerleri için şu anda unuttum linkini ama googleye yazarsanız slayer yerleri var,buralarda durmadan yaratık kese kese kese 5000e yakın achievement alabılıyorsunuz ama tabiki çok uzun uğraş gerektiriyor çünkü çok fazla mob çeşidi,ve bir okadarda çok yaratık kesmeniz lazım.Tavsiye etmem,ama siz bilirsiniz.

4. Olarak Jumping Puzzle. Slayerleri bir çoğunuz yapmayacağı için,daily monthly kısmınıda bildiğiniz için sizin için rehber aslında burda başlıyor.Tüm jpleri yapmak size 320 achievement kazandırır.Ben tüm günümü harcayarak tam bir jp noobu olmama rağmen(şimdi tam bir proyum yapa yapa hehe ) 3 günde arkadaşlarımda birlikte bitirmiştim.Burda püf nokta daha önce o jpyi yapmış,veya bu hoplama zıplamada iyi olan bir mesmer arkadaşınızı yanınıza almanız.Kendiniz mesmerseniz zaten çok rahat edersiniz.Düşeceğinizi hissettiğiniz yere portal açarsınız biter gider.Veya düşerseniz mesmer arkadaşınız size portal açar çünkü bazı yerler gerçekten bilmeyenler için çok zor jumping puzzlelerde.Bazı jpler çok eğlenceliyken(örneğin lions archtaki korsan jpsi)bazı jpler sizi aşırı aşırı zorlayacak bilmeyen arkadaşınız varsa veya siz bilmiyorsanız 1-2 saat hatta 3-4 saat tek jpye harcayabilirsiniz benim tek zorlandığım dark avenge jpsi gibi.Örneğin gorm veya gorb hatırlamıyorum gorms'lab adlı jp birçoğuna göre en zoru çünkü işi bilseniz bile 1 saate yakın sürüyor içeriden çıkması baya uzun çünkü.

5. Kısım ise: Tradesman.Şu anda piyasa uçtuğundan tam bilmiyorum,(ilerde crafting rehberimde olacak)ama ascendedler gelmeden önce malzemeleri 100 golda,boosterlerle birlikte 120 golda tüm meslekleri 400 yapabiliyordunuz.Eğer kafaya taktıysanız başka bir hesap açın ve onu 0dan craftla kasın en azından fazladan bir tane 80 leveliniz olmuş olur ama şu andaki fiyatları bilmiyorum çünkü t6lar işi gerçekten bozuyor şu sıralar craft yaparken.Bu şekilde 40 achievementte burdan almış,üstünede ''master crafter'' titlesi kazanmış olursunuz.40 achi biraz az,ama yanında 80 level karakter ve güzel bir title düşündürmüyor değil.Herneyse, eğer mesleklerinizi 500 yaparsanız,75 achievement de burdan alıyorsunuz ama şu sıralar bir mesleği 500 lemek 200 gold civarı olduğundan(düşeceğini sanmıyorum) 500e kasmak pek akıl karı değil.Ayrıca eğer benim gibi mf kasmak istiyorsanız ve tüm itemleri kırıyorsanız,her 200 item kırışınızda ''agent of entropy'' adlı sonsuz achi bitecek ve +2 achievement alcaksınız.Ben 0 mfden %75 mf yapana kadar şu anda 6 kere bitirdim bu achievementi.Özel olarak yapmaya değmez elbet ama item salvage yapıyorsanız hoş bir küçük bonus kazanacaksınız.

Bunun dışında birçok şey var tabiki,farklı ırklarda karakter açıp storylerini yaparak 100 achi kadar alabiliyorsunuz,800 tane yemek yiyerek 40 achievement alıyorsunuz,ırksal kıyafet alarak achievement alıyorsunuz vs vs vs. Çok fazla olduğu için saymaya gerek bulmadım,Sadece temel hatlarıyla normal bir achievemente sahip olma yöntemini anlattım ama dediğim gibi kafaya takarsanız ve üsttekilerin hepsini slayerler dahil yaparsanız,7-8 k achievementi rahat görürsünüz.Peki gördüğümüz o 12-13 k achievementli arkadaşlar nasıl yapıyor?Öncelikle o arkadaşlar tam bir no-lifer.Tüm gün pc başında oturup slayerleri dailyleri monthlyleri eksiksiz yapıp,hatta bazıları gw1 alıp 50 hom puanı kasıp ekstra 500 achievement bile alıyor.Kısacası suyunu çıkartıp achievement veren her her her herşeyi yapmanız lazım ama pek akıl karı değil.

Peki Achievementlerin geleceği ve son durumu ?Şu anda 3-6-9-12 diye giderekten 3kda eldiven,6kda omuzluk,9kda helmet olmak üzere 2 ayrı setin skinleri,12kda ise tekrar başa dönerek diğer seti alma imkanınız var.Şu sıralar armoru ve ayakkabısı yok,belki ilerde eklenir ama ben şu an bile beyazları çok seviyorum,şahsi tahminim legendary armorlar gelince achi kutularına bu zırhların armoru ayakkabısı vs eklenecek ve ya achi ya para tarzı birşey olacak çünkü gerçekten çok güzel şu sıralar.Zenith skinde kazanıyorsunuz ama ben çok sevmiyorum zenith skinini.5k kutusunda çok büyük hediye var falan diyor bazıları,15 gold,400 gem(gene yaklaşık 15 gold) yani toplam 30 gold için bu kadar çok uğraşmaya değmez 5k achievement için kasıtlı olarak kassanız bile 5-6 ay zamanınızı alır ki 5-6 aya 30 gold kasarsınız heralde.Çünkü jpleri tradesmanları vs bitirdikten sonra tıkanıyor ve dedigim gibi tek yol saçma sapan achiler ve dailylerden geçiyor.Ayrıca legendary işine girdiysenizde bir 50 achi kadar map tamamlama+legendary takma işlemincen alcaksınız.

Alıntıdır.

Geri