• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Guild Wars 2 Markeloff'un Ascended Weapon Armor Craft Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhabalar,

Legendary'sini bitirip ascended silah ve armor craftına girip lakin nasıl yapacağını karıştıranlar için bir rehber hazırladım.

Şimdi, ascendedlerin faydasından başlayalım. Ascendedlerin exoticlere göre az bir katkısı olduğu,verilen paraya değmeyeceği vs tamamen fakir yalanı. Eğer madem böyleyse rare ile exotic arasındada fark yok exotice 2-3 gold vereceğimize hepimiz rare giyelim öyle değil mi?Ascended'lerin exotice göre farkı %5 civarında dense bile benim şahsi görüşüm daha fazla.Ayrıca fractalda yüksek seviye gitmek istiyorsanız(30-40-50)kesinlikle ascended gear sahibi olmalısınız.Yüksek seviye fractalın faydası ne? 50.Seviye fractaldan yaklaşık 10 g geliyor en kötü ihtimalle.2 saat gibi bir süreç sürüyor ama olsun sonuçta 10 gold daily dungeon runlarınızdan sonra yapılabilecek birşey.

Ascended Weaponla başlayalım.Ascended weapon sizden 4 şey istiyor bunlar:Vision Crystal,Setinizin ascended inscriptionu,2 adette silahınıza özel materyal(Deldrimor steel hilt falan.)Nasıl yapıldığına gelirsek;

Vision Crystal:5 empyreal star,5 dragonite ingot,5 bloodstone brick ve 1 augur's stone(Miyani'den 20 sp karşılığı alınabilir) ister.Her birini 2 obsidian shard,10 thermocatalytic reagent(weaponsmith vendorda bulunur)ve 100 adet empyrealse empyreal fragments,dragonite ise dragonite ingot ile yapabilirsiniz.Toplam maliyeti 30 obsidian shard+her bir ascended materyalden 500 adet ve 20 sp.

Ascended İnscription:10 pile of crystalline dust,10 adet glob of dark matter(bunları exotic parçalayarak elde edebiliyorsunuz sadece.Ucuz exotic alıp parçalamanız lazım.) 3 deldrimor steel ingot(20 iron ingot,10 steel ingot,20 darksteel ingot ve 1 adet lump of mithrillium karşılığında craftlanır.Lump of mithrillium GÜNDE YALNIZCA 1 KEZ craftlanabilir ve 50 mithril ingot,1 glob of ectoplasm,10 thermocatalytic reagent ister.)ve 3 Spiritwood plank(20 soft wood plank,10 seasoned wood plank,20 hard wood plank ve 1 adet glob of elder spirit residue karşılığında craftlanır ve GÜNDE SADECE 1 KEZ craftlanabilir.glob of elder spirit residue 50 elder wood log,1 glob of ectoplasm ve 10 thermocatalytic reagent ister.) karşılığında craftlayabilirsiniz.Steel ingot ve wood plank içindeki malzemeden dolayı günde sadece 1 kere craftlandığı için ya bu işlem 3 gün sürecektir veya trading'den satın almanız gerekmektedir.İşin en zor kısmı bana kalırsa ascended inscription kısmı.

2 adet silahınıza özel malzeme.Yukarıda dediğim deldrimor steel hilt falan gibi.10 pile of crystalline dust,100 thermocatalytic reagent ve değişen miktarda spiritwood plank deldrimor steel ingot vs. ister.Yapılması diğerlerine kıyasla nispeten kolaydır.

İşte bu kadar.Bunlar tamamlandıktan sonra ascended weaponunuz hazır.Eğer gerçekten ama gerçekten ben legendaryle uğraşmam kardeşim diyorsanız ascended weapon craftlamanızı öneririm.

Gelelim ascended armora.Ascended armor bence weapondan daha önemli.Çünkü büyük bir katkı sağlıyor bana kalırsa.Ascended armorun tanesini 80-100 gold arası bir fiyata tam seti 600 gold gibi bir fiyata craftlayabiliyorsunuz. Ucuz değil mi :)

Ascended armorda sizden 4 şey ister.Bunlar:Vision Crystal(Sadece CHEST yani gövde armorunuzda bunu ister.)Lesser Vision Crystal(diğer bütün parçalar bunu ister)ascended insignia,ve gene özel 2 armor parçanız.

Vision Crystali yukarda anlatmıştım.Lesser Vision Crystal 5 yerine her birinden 2 şer tane ve 1 augur stone(Miyani'den alınabilir) ister.

Ascended insignia:5 glob of dark matter,10 pile of crystalline dust,3 bolt of damask(20 bolt of wool 10 bolt of cotton 20 bolt of linen ve 1 adet spool of silk weaving thread karşılığı craftlanır.Spool of silk weaving thread GÜNDE SADECE 1 KEZ 25 spool of gossamer thread(vendordan alınır)1 glob of ectoplasm ve 100 bolt of silk karşılığı craftlanır.)1 adet setinizin özel gossamer insigniası(5 glob of ectoplasm,5 bolt of gossamer,20 bolt of gossamer thread ve setinize göre değişen t6 craft materyalleri ile craftlanır.Gene en zor kısım ascended insignia kısmıdır.

2 adet armorunuza özel parça.10 pile of crystalline dust,60 spool of gossamer thread,tailorlar için 60 spool of gossamer thread daha veya armorsmithler için 25 thermocatalytic reagent ve gene armorunuza özel(light,medium,heavy olarak)deldrimor steel ingot, bolt of damask,elonian leather squares ister.

Rehberi birde görselle bitireyim.Benim üzerimde full wei qi(sentinel yani Vitality,Power,Toughness) ascended set var.Statları ise şu şekilde oluyor:
p4bg00.jpg

59adQR.jpg

Alıntıdır.

Geri