• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Guild Wars 2 Markeloff'un Borsa / Gold Farm Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhabalar,

Birçok Türk oyuncunun gold farmı sıkıntısı var ve champion trainlerine gelen nerften sonra nerede para kasacağı konusunda sıkıntıya düşen oyunculara çok sık rastlıyorum.Bununla ilgili bir rehber hazırlamak istedim.Bu rehber güncel olup,ilerideki değişimlerle işe yaramaz hale gelebilir.

Öncelikle,borsa ve gold farm olarak ikiye ayırmamın nedeni 1 copper bir sermayeyle bile başlayıp zengin olabilmeniz,ama bunun yanında riskleride var o yüzden önce gold farm ardındanda gw2 borsasıyla riskli veya risksiz yatırımlarla nasıl oynayabileceğinizi anlatacağım.

Gold farm için birkaç yol var bunları sıralarsak:

1. Dungeonlar. Oyunun başından beri para konusunda yardımda bulunan,cof p1 farmıyla zirvelere vurup günde 100 goldlar kazanabildiğimiz ama şu sıralar biraz düşen ama genede yardımcı olan yerler.Hızlı olan dungeonları yaparak günlük ufak bir kazanç sağlayabilirsiniz ama legendary weapon yapmak için yeterli olacağını zannetmiyorum.Ayrıca arah selling fiyatları baya düştü,3 golda path satın alıp gelecek 3 gold üzerine kutu+token kırarak ufak ufakta para kasabilirsiniz.(Path sellingi birazdan anlatıyorum.)

2. Edge of the Mists. WvW artık bir farm yeri değil.Eskiden sürekli kale kovalayıp lord keserek kutu kasar,kalesinde sürekli durup üstümüze arrow cartlar yağdıran Vizunah'lılara öfke saçardık.Artık WvW aynı vizunahın yaptığı gibi kalenin içine arrow cart ve gönüllü üç beş insan koyup kaleleri dönmek yerine buraları savunma üzerine kurulu,dolayısıyla biz farmerlerede edge of the mists kalıyor.Burda hem güzel karma kasabilir,hem champion boxlardan para kazanabilir üzerinede deli bir miktar badge of honor kasabilirsiniz ki buna kesinlikle nerf geleceğini düşünüyorum gelmeden bol bol kasmaya bakın.

3. WvW. Evet wvw artık bir farm yeri değil ama bazı commanderler anlaşmalı olarak borderlerde kale dönüyorlar ve kaleler daha çok karma ve para kazandırıyor tabiki.Kendi serverinizin communitysinden takip ederek borderlandlarda kale dönebilirsiniz.

4. Magic Find. Evet Magic Find.Elinize gelen her türlü itemi basic salvage kit ile kırın.(Rareler hariç)Çıkan luckları basın,sigilleri tpde satın,malzemeleride depoya atın sonra satarsınız her türlü kara girmiş oluyorsunuz.Ayrıca Magic Find'ınızı eğer MUAZZAM bir salvage ile %300e çıkarabilirseniz hiç görmedim ama sürekli exotic düşürme şansınız baya yüksek olacaktır heralde.

5. World Bosslar. Günde 2 saatinizi ayırarak World Boss trainlerine katılıp(bir çok temple timer vs var,bunlardan bakabilirsiniz)para kazanabilirsiniz.Zaten hepsi zincirleme bir şekilde ilerliyor arada fazla bekleme süresi yok Claw of Jormagdan Dusk düşüren gördüm ama binde bir genede şansınızı denemeye değer.

6. Path Selling. Arah'ta özellikle olmak üzere Arenanet çoğunu kapatsada hala arahta birsürü bug var.Bu bugları kullanarak 2 saatlik dungeonu kısa yoldan 2 dakkada yapıp,son bossuda insanlara satıyorsunuz.Ama bu bugları kimse size öğretmeyeceği için,kendiniz boş zamanda girip ara babam ara yapmanız lazım.Arah p4 bugu bulan bir adam 500 golda p4 bugu öğretiyordu bir zamanlar.Onun heralde 10 tane falan legendarysi vardır.Ayrıca bossları dağa taşa çekip sıkıştırarak tek başınıza kesme yöntemlerinide öğrenmelisinizki insanlar size para versin.İllegal mı evet ama henüz ban yiyene rastlamadım.Vaktim bol diyorsanız alın bir iki arkadaşınızı arahta bug arayın genellikle başka pathlerin yolundan gidiliyor örneğin p2 bitiricekseniz bir şekilde p3 yoluna geçip ordan tekrar p2ye atlıyorsunuz gibi.Ben birkaç tanesini biliyordum öğrenmiştim hala varmı bilmiyorum ama öğretmemide istemeyin hem araha girip ona yatıracak vaktim yok hemde path selling yapmıyorum.

Geldik Borsaya.Borsa gw2de en çok para kazanabileceğiniz mekan.Borsa'ya yani Trading Posta yatırım yapıp ileride paranızı katlayabilir veya kaybedebilirsiniz.Diyeceğim bazı garanti yatırımlar size para kaybettirmeyecek,uzun vadede biraz kazandıracaktır veya diyeceğim riskli yatırımlar size çok para kaybettirebilir,çokta para kazandırabilir.

Güvenli Yatırımlar:

1. T6 materyaller.T6 materyallerin piyasası 25-32 silver arası.Siz 23 silver gibi bir rakama(tabi vicious claw'ın piyasası 20 silver mesela,ben armored scale örnek verdim) 250 tane istek koyacaksınız.Ha 1 gün sonra ha 1 hafta sonra elbet elinize 3-5 tane t6 materyal geçmiş olur bu fiyata sizde onları gene 30 silvere satıp tane başına 7 silver gibi bir kar edebilirsiniz.Asla kaybetmezsiniz,ama uzun vadede kazanırsınız.

2. Düşük item dolandırıcılığı.Ben buna dolandırıcılık diyorum resmen ama illegal bir yanı yok.Örneğin 80 level beyaz sword itemini alıyorsunuz 20 tane.Hepsini 70 coppere koyup,sonuncuyu 2 golda koyuyorsunuz diyelim.Gidip 21 tane almak isteyen çıkarsa 21 e bi basıyor,aldığı anda aha gitti 2 goldum oluyor ve para cebinizde.Ha 21 tane almak isteyen çıkarmı tartışılır ama bunu 250 tane alıp sonuncuyu 200 gold koyup köşeyi dönen birini tanıyorum.Etik mi değil yapılır mı yapılır.

3. Precursor ticareti.Bir precursoru alıyorsunuz,örneğin 500 golda,onu 510 golda koyuyorsunuz,o illaki satılıyor ha bugün ha yarın,bu şekil 5 legendary weapon yapan bir Türk oyuncusu var tanıdığım,Tamamen dusk alıp 3-5 gold üstüne satıp 3-5 gold altına alarak.

Riskli Yatırımlar:

1. Skin. İleride değerlenebileceğini düşündüğünüz zodiac vs tarzı skinleri veya infinite light(favori silahımdır yaptım 1 tane kendisinden gerçekten muhteşem) mjölnir gibi yüksek paralı exotic itemleri alıp,piyasası fırladığında satıyorsunuz.Mesela ben infinite light yaptığımda tp'de 1500 gold civarıydı,sonra charged lodestonelerin fractaldan kolay farmlanması nedeniyle 600 goldlara kadar düştü,ardından fractal nerfi ve bu son skinlerin account bound olması nedeniyle tekrar 1500 goldlara fırladı.600 gold zamanında alıp stok yapan varsa eğer şu an 5 tane legendary ondada vardır eminim.Ama dediğim gibi 600 golda alıp 100 golda patlama olasılığıda var.Ben bir gün arahtan entropy düşürmüştüm ozaman piyasası 400-600 gold arasıydı.Şu an 50-100 gold.Eğer ben o gün bu item değerlenir saklayayım deseydim çok pişman olacaktım eminim ki.

2. Black Market kutuları. Bütün paranızla gem alıp,onla black market key alıp kutu açıyorsunuz.Eğer scrap çıkarsa istediğiniz pahalı skini alıp tpde satabilirsiniz.Risklimi,çok riskli ama yapılabilirse yüksek para kazandırır.

3. Zommoros.Zommorostan yüksek para kazandırabilecek 3 yol var;

1. Precursor. 4 tane aynı 78 level rare alıp atıyorsunuz zommorosa,çıkarsa ne ala çıkmazsa yandınız.

2. Silver Doubloon. 4 tane farklı emerald shard,ruby shard tarzı mücevherleri alıp atıyorsunuz,4 silver gibi bir fiyata 2 goldluk silver doubloon çıkarıp paranızı katlayabiliyorsunuz,veya 5 goldluk mücevher harcayıp çıkaramıyorsunuz ama olasılığı precursor kadar düşük değil denemeye değer.Ben silver doubloon deneyeyim demiştim 50 gold harcadım 56 gold kazandım çok değil ama oladabilirdi yani.

3. Dye. 4 tane dandik 99 copperlik dye alıyorsunuz.Zommorosa attığınızda pyre flame tarzı süper bi dye atarsa paranızı 100 katına katlıyorsunuz.Riskli ama denemek isteyen deneyebilir.

Alıntıdır.

Geri