• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Guild Wars 2 Markeloff'un Karma Farming Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhabalar,

Bu rehberimde karma farmın inceliklerini size anlatacağım.Rehber güncel olup ilerleyen zamanlarda işlevini yitirmiş olabilir.

Öncelikle karmayı neden kasarız? Karmayı oyuncuların çoğu obsidian shard için kasar.Obsidian shard nedir?Obsidian shard legendary weaponumuz için yaklaşık 500 tane gereken ve tanesi 2100 karma olan bir eşyadır.Temple of Balthazar eventi tamamlandığı zaman oradaki vendordan alınabilir.Karma kasmak zor bir işlem olup,temple of balthazar açmakda bir hayli zordur.

Şimdi,önceden yaptığımız hemen herşeyden yüklü miktarda karma alıyorduk.Monthly'lerden 250-300 k,dailylerden 3-5k arası karma kazancımız oluyordu ki sırf 2 milyon karmayı sıkıntıdan orrian box'a yatırdığımı bilirim(keşke yapmasaydım)Artık karma farm zorlaştı ve insanlar artık golddan çok bu legendarynin karmasını nasıl kasarım?diye düşünmeye başladı bende ufak bir rehber hazırladım.

Karma kasılabilecek güncel mekanlar:

1. Edge of the mists: Eotm'da commanderin peşine sürüklenip hem gold kasıp hemde güzel miktarda karma kazanabilirsiniz.Bütün gün pc başında 12 saat kadar bir süreyle günde 200 k civarı karma rahat kasılır.

2. WvW.WvW'de eğer aktif bir commander bulursanız o castle senin bu castle benim gezebilirsiniz fakat gold farm rehberimde anlattığım gibi wvw artık savunma üzerine işlediği için istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.

3. Daily ve Monthly. Daily'den hergün yaklaşık 400 karma geliyor.Çok değil ama istiyorsanız biriktirip biryerde fire atmış birinden %50 karma bulup toplu açabilirsiniz.Ayrıca obsidian shard alacaksanız laurellerlede alabilirsiniz fakat ascended takılarınızı fullemediyseniz(ki gördüğüm %90 türk playerin tam değil)laurelle obsidian shard almamanızı öneririm.

4. Tequatl ve world bosslar. World boss eventlerinden size gelecek karma en fazla 1k'dır fakat tequatl yaklaşık 14k karma veriyor.Hergün tequatl kovalayıp yapabilirseniz çok güzel karma verdiği aşikar.

5. Fractals of the Mists. Fractaldan karma kasılmaz fakat obsidian shard için fractal tercih edilebilir.Ptv armoru karmayla alacak olan kimse yoktur heralde diye bunuda ekliyorum fractal yaparak eğer yüksek level fractalsa fractal başına 2 shard rahat alırsınız.

6. Yiyecekler. %5 karma veren yiyecekler var fakat çok pahalı.Ben tavsiye etmem fakat isterseniz alıp basabilirsiniz.Ayrıca achievement chestlerden yüklü miktarda karma booster geliyor eotm'da 1 saat açıp gene güzel miktar karma kasılabilir.

Son olarak, güncel patch'de tavsiyem eotm ve tequatl'dır.Legendary yaparken map açan arkadaşlar,günlük olarak tequatl'ı unutmasınlar ki gift of fortuneyi rahat yapsınlar diye bir tavsiyede vereyim.Bir sonraki rehberim büyük ihtimalle herhangi bir class üzerine olacak.Karma yolunda herkese başarılar.Oyun içinden Markeloff'a pm atarak bana ulaşabilirsiniz.

Alıntıdır.

Geri