• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Guild Wars 2 Markeloff'un Legendary İtem Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhaba arkadaşlar,

Son gelen güncelleme ile legendarylerin öneminin artması,birçok arkadaşında legendary yapmaya yönelmesi üzerine bir rehber hazırlamak istedim.Herhangi bir hatam varsa affola.

Öncelikle,Legendary yapmak için 4 ana malzeme gereklidir.Bunlar sırasıyla:

- Precursor dediğimiz exotic 80 level item.Fiyatları baya yüksek olmakla birlikte,itemin altında hangi legendaryde kullanılacağı yazar.Zap,dusk,dawn,the colossus,the energizer vb.4 tane 78-80 level rare birleştirerek şansa bağlı olarak mystic forgede atar ama tavsiye etmem zira youtubeden izlediğim bir videoya göre 1250 rare atıp dusk düşüremeyen var.Direk tpden almanızı tavsiye ediyorum.

- Gift of Mystery: 1 adet bloodstone shard(Miyani'den 200 sp karşılığı alınabilir,250 obsidian shard(temple of balthazar'dan tanesini 2100 karmaya alabilirsiniz lakin açılması çok zor bir temple olduğundan açık gördüğünüz anda gitmenizi tavsiye ediyorum.Eventleri http://us.gw2stuff.com/ adresinden takip edebilirsiniz.) Gift of Exploration yani %100 world tamamlama ödülünden gelen 2 adet parşomen benzeri itemden 1 tanesi.Mapi tamamen tamamladığınızda büyük ihtimalle bloodstone shardı alacak kadar sp'niz birikmiş olacak zaten.Burada dikkat edilmesi gereken husus wvw haritaları.Ben Seafarer's Rest serverinde olduğum için rahatlıkla yaptım ama başka serverlerde örneğin desolutionda zorlanabilirsiniz.Bu yüzden her hafta kendi borderinizin yakınındaki ve ebdeki vista ve pointleri almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.Ve son olarak gift of battle yani 500 badge ve 50 silvere wvw haritalarındaki özel merchantlardan alabileceğimiz bir gift.Achievement chestleri yeterli sayıda badge veriyor ama benim gibi ptv(power toughness vitality) set aldıysanız üzülmeyin.Hergün düzenli olarak obsidian ve border jplerini yaparak günde 30a yakın badge kasmak mümkün.Bu 4 itemi birleştirdiğinizde gift of mystery elde ediyorsunuz.

- Gift of Fortune : 250 glob of ectoplasm(Map açarken,gold kasarken elinize geçen bütün 70 level ve üstü rareleri kırıp depolamanız lazım tamamını tamamlamasanız bile 1/5 lik bir ectolarınızı kesin tamamlarsınız) 77 adet Mystic Clover(bu kısım biraz sıkıntılı çünkü atmama riski var.3 adet mystic coin,3 glob of ectoplasm,3 obsidian shard ve 3 adet (miyaniden alabilirsiniz) crystali birleştirdiğiniz zaman 1 adet mystic clover atar ama dediğim üzere hiç atmayabilirde.)Gift of Magic ve Gift of Might (bütün T6 materyallerden 250 adet lazım.Her 4 adeti bir hediyeyi veriyor.Hangileri olduğunu merak ediyorsanız Legendary weapon - Guild Wars 2 Wiki (GW2W) adresinden bakabilirsiniz.) birleştirdiğiniz takdirde gift of fortune verir

- Legendary Weaponunuzun Özel Gifti(Her legendarynin gifti farklı olduğu için tek tek yazamayacağım,gene gw2 wikiden bakarsanız giftini görebilirsiniz)

Bu 4 ana eşyayı birleştirdiğinizde istediğiniz Legendary Weaponu atar.Peki nerden başlamalıyım? diye sorarsanız:

Öncelikle Legendary item yapımı zor ve zahmetli bir iş.Casual bir oyuncuysanız hiç bulaşmayın derim ancak 1 yılda yaparsınız.Hardcore veya benim gibi ben bunu yapıcam uleyn! diye takıntı haline getirdiyseniz başlayabilirsiniz.Peki nerden başlayacaksınız? Öncelikle %100 map complete yapın.Bu sırada bloodstone shardıda alırsınız zaten.Kastığınız karmalara kesinlikle dokunmadan temple of balthazar açıldığı anda shardları koşa koşa alın.Gift of Battleyi wvwde zergle gezerek veya dediğim gibi achi kutularından gelenlerle alabilirsiniz.Ben mapi 1 haftada bitirmiştim.Bu sizin hızınıza bağlı.Tavsiyem vistaları veya su altına mağra içinde dağda bayırda zor olan yerleri boşa uğraşmadan youtubeden bakarak yapmanız.

2. Olarak kesinlikle precursor.Bütün giftleri yapıp precursoru yapamadığı için öyle bekleyen arkadaşlarım var.Malum precursor fiyatları sürekli artıyor ve bence artacakta.Hazır frostgorge farm nerflenmemişken ve güzel gold veriyorken iyice bi farm yaparak precursor olayını halletmenizi tavsiye ediyorum.Ben sabah 8 akşam 12 farm yaparak hiç item atmadığı taktirde 100 gold kasıyorum frostgorgede.Tabi önümüz kış okullar felan açılıyor,sabah 8 akşam 12 farm yapamayabilirsiniz. Burda farmda kastıgınız tüm t6ları kasaya atmanız,mavi ve yeşil itemleri kırarak mf kasmanızda önemli bir husus.

3. Olarak,gift of fortune derim.Farmdan gelen t6 materyallerin üstüne biraz daha farmlayarak tamamlamak,kastığınız karmalarlada obsidian alarak mysticleri tamamlarsanız,en sonda glob of ectoları yaparak bu giftinizide alırsınız.

4. ve son olarak yolun sonu olan legendary giftiniz.Bazı legendarylerin gifti gerçekten zor örneğin Juggernaut'un giftinde 250 silver doublon istiyor ve toplam fiyatı 300 g kadar 250 tanesinin.Tabi giftinize bağlı bu.

Peki şu an hangi legendaryler en pahalı ve legendarylerin geleceği? Şu anda en pahalı legendary Twilight,Sunrise ve Juggernaut(Eternity'i saymıyorum).İleride twilight ve sunrise gibi diğer legendlerin 2. legendi geleceği ve birleştirilince daha çok stat ve daha güzel skine sahip olacağı söyleniyor bu yüzdende legendlerin fiyatı dahada artabilir.O yüzden legend yapcaksanız ''amaan sonra yaparım fiyatı insin hele'' derseniz daha çok beklersiniz.

İşte bu kadar arkadaşlar.Herkese kolay gelsin.Umarım herkes istediği Legendaryi yapabilir.İlla legendim olsun ama ucuz olsun diyosanız the minstrel yapın precursoru 80 gold.

Alıntıdır.

Geri