• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Güney Koreli Küçük Kız ve Türk Askerinin Dokunaklı Öyküsü

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Merhaba arkadaşlar,

Uzakdoğuya sempatisi olan biri olarak bizimle Güney Kore arasında çok eskiye dayanan dosluk ilişkisini az çok biliyorum ancak şimdiye kadar bu hikayeyi hiç duymamıştım, muhtemelen birçoğunuz da duymamışsınızdır. Zaten tarihte unutulmaya yüz tutmuş bir hikayeymiş ki taaa ki bor Güney Kore televizyonu araştırma yapıp bunu yayınlayana kadar.

O yayından sonra bu hikaye ülkemizde de bazı sitelerde paylaşıldı. Şimdi o sitelerden birindeki hikayenin anlatıldığı linki vereceğim okumanızı şiddetle öneririm. (O kadar güzel hazırlamışlar ki kopyalamaya kıyamadım direk link veriyorum.)

Buyrun: https://onedio.com/haber/koreli-kuc...n-oykusunu-okurken-gozleriniz-dolacak--739051

Gözlerimden yaş süzüldü be. Allah razı olsun Süleyman amcamız ve nice onun gibi temiz yürekli vicdanlı. Din-Dil-Irk ayrımı yapmayan insanlardan. :kheart: Zamanında boşuna dememişler Türk ordusunun girdiği yerlerde "Vefalı Türkler" yine geldi diye.

Gözümden yaş gelebileceğini hiç zannetmiyordum... Beni en çok etkileyen şey hep mütevazi olmaları oluyor.

Valla uzak doğulular böyle, benim çalıştığım yerde 400'e yakın çinli var, nadirde olsa revire geliyorlar, ilaç verdiğimde kırk defa boyun eğerek çıkıyorlar, arada bazıları Türkçe öğrenmiş 'TESEKUR' diyolar bitiyorum :D

Geri