• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

GUNZ Online Nedir? Nasıl Oynanır?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Zuixion
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Zuixion

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
29 Kas 2009
Puanı
0
GUNZ Online

Gunz Online , TPS görüntüsü ( Karakterin Dışından ) şeklinde oynanan bir RPG oyundur.Oyun genel olarak PvP (Player vs(versus) player) şeklinde olsada Quest modu sayesinde NPC (Non Player Character ) öldürerek de ilerleyebilirsiniz.Oyunda FPS tarzı oyunlardaki silahlar olduğu gibi kılıç da kullanabiliyorsunuz.

North America Gunz (Önerilen) : ijji - Where Gamers Unite! adresine giriyoruz.Ardından kendimize bir üyelik alıp giriş yapıyoruz."Game Start" butonuna basıyoruz.Oyun kendiliğinden bilgisayarımıza iniyor ve kuruluyor.Size yalnızca oynamak kalıyor . :)
DR (Daemon's Ring) Gunz : En iyi Gunz Online private server'ı olduğunu söyleyebiliriz.DRGunZ.NET adresinden ulaşabilirsiniz.

Artık oyunu oynamaya başlayabiliriz.Ijji Gunz (Offical) oynuyanların büyük bölümünde oyunu açmada sorun olabileceği için anlatmak istiyorum.ijji - Where Gamers Unite! adresine gidiyoruz.Ardından giriş yapıyoruz. Game Start butonuna basıyoruz.Böylece oyun açılıyor. (Not : Internet Explorer kullanmak zorundasınız. ). Daha sonra oyun açılıyor.Tebrikler oyuna girdiniz!Devam edelim , karşınıza bir server listesi çıkacaktır.Herhangi birine girebilirisiniz.Quest Server lar da Quest Modu Clan Match serverlarında ise Clan War modu bulunmaktadır.Ardından serverimizi seçip giriyoruz.Karakterimizi oluşturuyoruz. ( Karakterinizi hangi serverda açıtığınız önemli değil hepsinde birden oluşturulucaktır.). Artık karşınızda Oyun Odaları var bunlardan birine girmeden önce Oyun Modlarını öğrenmenizde yarar var.

Haydi başlıyalım ;

1-) Deathmatch : Oyunda en çok bu mod oynanır.Haritadaki herkesin amacı birbirini öldürmektir.(Silahlar kullanılabilir.)
2-) Team Deathmatch : Benim en sevdiğim moddur.Oyuncular 2 takım şeklinde savaşır. (Silahlar kullanılabilir.)
3-) Gladiator : Deathmatch gibi her oyuncu bireysel oynar.Amacımız rakiplerimizi öldürmektir.Ama sadece Sword(Kılıç) ve Dagger(Bıçak) kullanabiliriz.
4-) Team Gladiator : Oyuncular 2 takım halinde savaşır.Yalnızca Sword(kılıç) ve Dagger(Bıçak) kullanılır.
5-) Team Deathmatch (Extreme ) : Oyuncular takım halinde svaşır.Amaç roundu kazanmak değildir.Oyuncular sürekli yeniden doğar amaç 50-70 veya 100 oyuncuyu rakip takımdan daha önce öldürmektir.(Silahlar kullanılabilir.)
6-) Deathmatch (Berserker) : Oyuncular bireysel savaşırlar.Oyunculardan biri Berserker özelliği taşır.Bu oyuncunun sürekli HP(Health Point) i azalır fakat rakiplerine çok güçlü vurur.Bu oyuncuyu öldüren berserker özelliğini alır.(Silahlar kullanılabilir.)
7-) Duel : Oyuncular genellikle küçük haritalarda 1v1 şeklinde savaşır.Yenen oyuncu devam ederken kaybeden oyuncu izleyicilere katılır.
8-) Quest : En fazla 4 kişi haritada oluşan NPC leri öldürerek diğer bölüme geçmeye çalışır.Oldukça eğlencelidir.

Evet modumuzu seçtik ve bir oyuna giriş yaptık.Ama ne yapacığımızı bilmiyoruz.İşte bu yüzden kontrollerle ilgili biraz bilgi vermek istiyorum.

İleri-Geri-Sağa-Sola Yürüme-Hareket Etme : W-S-D-A Harfleri veya Ok Tuşlarını kullanabilirisiniz.
Jump(Zıplama) : Space
Block (Savunma) : Shift tuşu fakat bunu Q harfine alırsanız daha rahat edebilirsiniz.(Öneri)
Fire (Ateş Etmek) : Mouse 1
Dash (Hızlı Gitmek) : W+W A+A S+S veya D+D

Bilmeniz gereken en temel tuşlar bunlar daha fazla bilgi almak için Options >> Controls den yararlanabilirsiniz.

gunz076_2.jpg

gunz4.jpg

Rehber henüz tamamlanmamıştır.Yakında gelişmiş hareketler le ilgili bilgilerimi sizlerle paylaşacağım.

çok güzel anlatmışın teşekküt ederim ama oyunu açma kousunda yani" server seçme konusunda" problem yaşıyorum...server seçmem için herhangibir bölüm oluşmuyor.yardım edermisin

yazılanların hepsini uyguladım...

önemliyse söliyim (ijji REACTOR açıldıktan sonra GameStart yerine Download yazısı çıkıyor sürekli indiriyorum kuruyorum ama bişi değişmiyor..

Anlıyamadım ne söylediğinizi? Server seçme kısmı oyun açıldıktan sonra . Şuan oyun elimde olmadığı için resim koyamıyorum. Oyunu "Download" yazısına basarak değil "Play Live" yazısına basarak indirmenizi öneririm.Kendiniz indirip kurarsanız sorunlar olabiliyor.

manyak oynarım bu zımbırtıyı :) bi zamanlar cıkmak bilmiyordumda eski zevki kalmadı bi sorununz olursa bi pm yeter :)

orjinali 200 civarındaydı ama privateler (çakmalar)da daha fazla özellik - map oldugu için 300den fazla oluyorlar...

yaww kardeşş sn verdiğin linke tıklıyom area gamesin ayfasına gidiyo ordada gamestart yok ??

Geri