• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[GÜVENLİK] Her Serverde Olmalı

Arcanteus

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
9 Kas 2009
Puanı
85

21obwad.png

Bildiğiniz üzere server hack olayları gittikçe artıyor ben sizlere sadece ufak konularda yardımcı olabilirim eğer tam güvenlik istiyorsanız donanımsal ihtiyaçlar vardır ve paralı yazılımsal ihtiyaçlar.

15971.png

1- FİREWALL Blocklama.
Firewall dan dıştan gelen bu alttaki portları kapatıyoruz

32000,15880,15882,15883,15885,8080,1433,3306

15971.png

2- Sql Local Ayarlamak

Sadece 2008 R2'de işe yarar.

-(SqlSAC.exe çalıştırın.) [SQL Server 2005 Surface Area Configuration]Surface Area Configuration for services and connection
-Remote Connections tıklayın
-Local Connection Only
-Ok

15971.png

3- ODBC'yi local bağlanacak şekile getirmek

- odbcad32.exe [ODBC Data Source Administrator]
- Kendi DNS bilgilerinizi girin. Seçenek [Kullanıcı DNS'leri ekleyin]

15971.png

4- DDOS 'tan Bir Nebze Korunmak.

-Saldıran ip bulup otomatik olarak banlar.

Link için Batuhan Strawberry Teşekkürler.
İNDİR;

15971.png

Bunları yaptığınızda serverin belli bir kısmını zaten korumuş olursunuz.
Aşamalar için Batuhan (StrawBerry'e teşekkürler )

Son düzenleme:
DamaqeMaster Bnm sorunu bir çözsekya Dünkü Sorunu :(

Konu silinmiş olabilir yalnız cümleler bile benim çevirmem.

Benden alıntı olduğunu belirtirsen sevinirim

BAŞKA FORUMDA GÖRDÜKELRİNİNZİ BURYA KOYMAK İÇİN CANINIZ ÇIKIYOR BU FORUMDA en az 2-3 kere paylaşılmıştır

Bu portları kullanan 1 cfg türü daha var kullananlarda var yanılma olmasın ben bunları unuttum normal standart portları kapattım için db'm çalındı başkasının başı ağrımasın

15001,15000,

Geri