• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[Haber] Mountain Lion Hangi Mac'lerde Çalışacak?

Pyrotoxin

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
20 Nis 2009
Puanı
27
Apple yeni işletim sistemini duyurdu fakat hangi Mac modellerinde çalışacağını açıklamadı. Ortaya çıkan bilgilere göre birçok Mac modeli Mountain Lion'a kavuşamayacak

Apple'ın yeni duyurduğu işletim sistemi Mountain Lion, teknoloji dünyasının gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Apple, işletim sistemini duyurdu fakat hangi Mac modelleriyle uyumlu olup olmadığını ve minimum sistem gereksinimlerini açıklamadı. Bu yüzden henüz resmi bir bilgi yok, fakat isimsiz bir yapımcının TUAW sitesine verdiği bilgilere göre Mountain Lion'ın hangi Mac modellerinde çalışıp çalışmayacağı belli gibi.
Eğer bilgiler doğruysa OS X Mountain Lion, birçok eski Mac modeline elveda diyor. Bunlar arasında bundan 4 sene önce piyasaya çıkan ilk Macbook Air modeli de bulunuyor. Aynı zamanda neredeyse tüm plastik kasa Macbook'lar da yeni işletim sistemine kavuşamayacak gibi.

bildirim1329470044.jpg

İşte Mountain Lion'ı çalıştırabilecek Mac modelleri:
iMac (mid 2007 veya sonrası)
MacBook (13 inç Alüminyum, 2008), (13 inç, Early 2009 veya sonrası)
MacBook Pro (13 inç, Mid-2009 veya sonrası), (15 inç, 2.4/2.2 GHz), (17 inç, Late 2007 veya sonrası)
MacBook Air (Late 2008 veya sonrası)
Mac Mini (Early 2009 veya sonrası)
Mac Pro (Early 2008 veya sonrası)
Xserve (Early 2009)
Şu an kullanılan Mac OS X Lion işletim sistemini çalıştıran ancak Mountain Lion'ı çalıştıramayacak olan modeller ise şu şekilde (model numaraları parantez içinde yer alıyor):
Late 2006 iMac (iMac5,1, iMac5,2, iMac6,1)
Tüm plastik kasa MacBook'lar (MacBook2,1, MacBook3,1, MacBook4,1)
MacBook Pros Temmuz 2007'den önce çıkan modeller (MacBookPro2,1, MacBookPro2,2)
İlk çıkan MacBook Air (MacBookAir1,1)
Mid-2007 Mac mini (Macmini2,1)
İlk Mac Pro ve 8 çekirdekli 2007'de yenilenen model (MacPro1,1, MacPro2,1)
Late 2006 ve Early 2008 Xserve (Xserve1,1, Xserve2,1)

kaynak:shiftdelete.net

Geri