• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Hadi bana bir program hazırlayalım

-NoPasaran

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
28 Ağu 2009
Puanı
56
---------------------------------------

Son düzenleme:
Şahsen ben pek program uygulamamıstım kendı kendımı robotmuyum ben derdım :) Fakat oturup bır program hazırlamasam dahi bir duzenım vardı kafamda. Yaptıgım ilk iş okuldan gelınce dus alıp yemek yıyıp yatmaktı ve gece kalkıp calısırdım, benım en verımlı oldugum vakıt geceydı kafam sakin oluyordu ve en ufak bır ses bıle olmuyordu cevrede. Soyle yapabılırsın, bir program hazırlamasan dahi hangı konularda eksık oldugunu kafanda olustur ve ona gore calıs, calısma suresını kendını gore belıryebılırsın ben gunde her ders için 1,5 saat ayırıyordum yarım saatte dınlenme. Benım calısma methodum konu agırlıklıydı sözel oldugum ıcın, soruları konuyu tamamen anladıgımda cozerdım. Herkezin programı kendınedır bu arada kendını yorumla ve nasıl iyi anlıyorsan öyle calıs kendını sıkmadan.

Tıp istiyorsan 11.sınıftan değil, 9.sınıftan planlı şekilde çalışman gerekir zira 9.sınıf konuları çok çok önemlidir. Ayrıca burada birkaç arkadaş sana şöyle öneride bulunabilirler; '' Okuldan sonra geldiğimde direk ders çalışıyordum veya önce dinleniyordum sonra çalışıyordum. ''
Arkadaşların planları sana uymayabilir, senin çalışma şeklin farklı olabilir bunun için en önemlisi dersaneye de gidiyormuşsun orada veya okulda bulunan rehber öğretmenlerine sorman daha mantıklı olur zira onlar güzel ders program çizelgesi hazırlayabilirler.

Herkesin çalışma programı farklıdır. Başkasının programının aynısını uygulama. Bir süre sonra sıkabilir seni o program ya da en baştan sana uygun olmaz. :ent Başka bir konuda yazdığım önerilerin bazılarını söyleyeceğim sana.

-Bir program yap. Asla sapma bu programdan. Program tamamen kendine özgü olsun.

-En önemlisi sevdiğin dersle sevmediğin dersi aynı güne koyma. Sevdiğin derste öğrendiğin bilgiler sevmediğin derse geçtiğin zaman unutulur giderler. Sevmediğin derse ilk başlarsan o zaman sevdiğin derse geçtiğinde isteğin kalmaz. Aynı güne koyma yani bunları. :ent

-İnternetten Video anlatımlarını kesinlikle takip et. Çünkü onlarda konu anlatımları yanında soru da çözüyorlar ve o soruların çözüm taktikleri çok işine yarar. (Bilgisayarı aradan çıkardığın için pek işine yaramaz sanırım bu öneri)

-Kesinlikle çok kitap alma. Bir konu anlatım seti ve her dersin 1 soru bankası yeter. Soru bankalarını bitirdiğinde gidip tekrar alırsın başkasını. Her dersten bir çok soru bankası alırsan gözün korkar, isteğin olmaz hiç. :ent

Ama Tıp Fakültesine hazırlandığın için bol bol soru çözmen gerekli. Bu yüzden 1 soru bankası alıp onu hemen bitirip başka bir soru bankasına geç.
Gözünü korkutmazlar. Bu şekilde daha hızlı çözebilirsin.

Ben yazılım ve bilgisayar mühendisliği okuyacağım. Kısmet olursa iki dersi birden alacağım üniversitede. Bunun için 430-470 arası puan yeterli bana. Bu yüzden pek kasmıyorum rahat rahat çalışıyorum. Hem mezun olduğum için zamanım bol.

Ama sen TIP okumak istiyorsun. Öyle gümüş tepside sunmuyorlar sana TIP Bölümünü. Bunun için en baştan, 9. sınıftan çok iyi hazırlanman gerekiyordu. 2 yıllık süre zarfında ne kadar iyi hazırlanırsın bilmem. Tamamen programına kalmış. Kendine özgü iyi bir program yaparsan gidebilirsin Tıp Fakültelerine :ent

Son düzenleme:

Son düzenleme:
Aslında en iyisi dersanedeki rehberlik hocan ile görüşmek olur diye düşünüyorum.

Ben mühendislik düşünüyorum o yüzden fark olabilir ama hocamın bana söylediklerini aktarayım.

Öncelikle bilgisayar konusunda çok sıkı olmamı söyledi zaten senin öyle bir sıkıntın yok sanırsam onu geçelim.

11. sınıf yıl sonu puanı çok önemli olduğu için YGS'ye çok dalmamak gerektiğini ama yine de hazırlığa başlamamı söyledi.

Bunun için haftada okul programının en hafif olduğu günden 1 gün öncesi, 2 saat süre olmak üzere 9. sınıf matematiği çalışmamı belirtti. Çünkü konular her ne kadar az ve kolay gibi gözüksede o kadar soru çeşidi varmış ki yani senenin sonunda bile farklı soru tipi görmen normaldir dedi. :D

Bununla beraber 12. sınıf yaz öncesi ygs diğer dersleri sağlam bir tekrar. 3 ay az bir süre değil. :D

Sonrası yok ama ben 12. sınıfta da düzenli olarak 9-10-11 testlerini çözmeyi düşünüyorum. Daha başlamış değilim inşallah başlıcam artık düzenli çalışmaya :D Düzenli çalışmadan olmaz gibi.

Son düzenleme:
O değilde gaza geldim tüm oyunları felan sildim yav teşekkürler. :D

---------------------------------------:d

Son düzenleme:
Kendinizi şartlamanıza gerek yok , günde konuyla ilgili kolaydan zorlaştırarak 20şer soru çöz geç.Herkez harıl harıl test çözmek derdinde.Ben ilk testi kitaptaki örneklere baka baka anlayarak çözemeye çalışırdım geri kalan testleri ise hiçbir yardım almadan çözemeye çalışırım.Tavsiye ederim.

Bende DGS hazırlanmaya başladım.

Vay ve şuan İstanbul teknikte okumaya çalışıyorum ki yüksek ihtimalle bırakacağım hayat ne garipmis be

Geri