• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Halkbank Hesap İşletim Ücreti Rezaleti

PageMaster

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
4 May 2009
Puanı
344
Arkadaşlar Halkbank hesabım var ekim ayının sonlarında açmıştım. Arada sırada ufak tefek işlemler yapmak için. Her neyse dün birisi para yatıracaktı eft ile kontrol etmek için girdim. 10 TL yatırmasına rağmen hesapta 4 lira felan vardı. Detaylı inceleyeyim dedim 6,38 TL kesilmiş. Tüm ayları arattırdım her ay kesmişler bu ücreti. Resmen hırsızlık, resmen dolandırıcılık bu. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
[MENTION=1]Deepblue[/MENTION] [MENTION=210935]Terk-i Diyar[/MENTION]

Tüketici haklarına başvurabilirsin + eğer öğrenci isen öğrenci belgenle bankaya gidip başvuruda bulunursun ve kesilen para senin öğrencilik zamanlarında kesildiyse paranı geri alabilirsin işbankası böyle zirraat böyle halkbankta öyledir :) kolay gelsin

Gayet normal,hesaplarin hesap kesim ücretleri olur yillik, birtek maaş kartlarinda olmuyor, bu sene bir daha kesilmez ama seneye yine kesilicek Ersanim, kredi kartlarindada oluyor, yeni yasa geregi arayip iade ettiriliyor, bunuda ara söyle, hesap kartlarinda iade oluyormu bilmiyorum ama kredi kartinda oluyorsa bundada olur dene şansini..

Enpara ve kuveytturk diyorum :) tamamen ucretsiz kullanim

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kesintilerin yapıldığını gösteren dekont/makbuz/çıktı neyse al git tüketici hakları hakem heyetine başvur geri ödemek zorundalar.

Gayet normal,hesaplarin hesap kesim ücretleri olur yillik, birtek maaş kartlarinda olmuyor, bu sene bir daha kesilmez ama seneye yine kesilicek Ersanim, kredi kartlarindada oluyor, yeni yasa geregi arayip iade ettiriliyor, bunuda ara söyle, hesap kartlarinda iade oluyormu bilmiyorum ama kredi kartinda oluyorsa bundada olur dene şansini..

Arayıp sordum birde pişkin pişkin her ay olur bu diyor. Bulursunuz siz her ay para kesmeyi. Kartı kapattıracaktım kapattırmayacağım. Açık kalsın içinede 5 kuruş koymucam bakiye olmayan hesaptan doya doya işletim ücreti kessinler ki zaten geri alıcam o parayı mutlaka. @
Deepblue teşekkür ederim Ümit abi dediğin gibi yapıcam. 25 lira değil 2 lira kesilse yine bırakmazdım bu işin ucunu.

Enpara ve kuveytturk diyorum :) tamamen ucretsiz kullanim

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enpara açacaktım ama bazı sebeplerden açamadım direk kuveytturk ten hesap açıcam. Enpara'yıda seneye açarım. Bu soygunculara para yedireceğime hiç olmazsa bu bankalarla çalışmak en mantıklısı.

Arayıp sordum birde pişkin pişkin her ay olur bu diyor. Bulursunuz siz her ay para kesmeyi. Kartı kapattıracaktım kapattırmayacağım. Açık kalsın içinede 5 kuruş koymucam bakiye olmayan hesaptan doya doya işletim ücreti kessinler ki zaten geri alıcam o parayı mutlaka. @
Deepblue teşekkür ederim Ümit abi dediğin gibi yapıcam. 25 lira değil 2 lira kesilse yine bırakmazdım bu işin ucunu.

Enpara açacaktım ama bazı sebeplerden açamadım direk kuveytturk ten hesap açıcam. Enpara'yıda seneye açarım. Bu soygunculara para yedireceğime hiç olmazsa bu bankalarla çalışmak en mantıklısı.

Sakın hesabını kapattırma,hesabı kapatırsan başka hesapa veya elden ASLA iade yapmazlar..Ancak ve ancak aynı karta iade olur bunu yaz bir yere adamım :)

ben ilk şikayetvar'a yazdım. ordan cevap vermeleri lazım. bazıları direk verebiliyor parayı ama eğer olumsuz cevap alırsan,tüketici haklarına dekontunla birlikte gidiceksin. dava sonuçlanıncada paranı paşa paşa alıcaksın. ama benden 59 lira kesildi. senin az kesilmiş baya :D

ben ilk şikayetvar'a yazdım. ordan cevap vermeleri lazım. bazıları direk verebiliyor parayı ama eğer olumsuz cevap alırsan,tüketici haklarına dekontunla birlikte gidiceksin. dava sonuçlanıncada paranı paşa paşa alıcaksın. ama benden 59 lira kesildi. senin az kesilmiş baya :D

Benim her ay kesiliyormuş ama yeni farkettim :D Bunlar daha akıllı çıktı alttan alttan belli etmeden kesmişler :D 4 ayda 25 tl yılda 75 eder :D Bankayla hiç muhattab olmucam açıkçası. Dün aradım 444 0 400'ü fatura ödemelerini hesabınız üzerinden yaparsanız kesilmez dedi ee yani dedim öncekiler ne olacak dedim. Öncekiler ödenmez dedi. İyi dedim kapadım. Direk kaymakamlık tüketici hakları hakem heyetine gidip dava açtırıcam tatlı sözden anlamaz bunlar :D Kasım,Aralık,Ocak,Şubat aylarının tüm detaylarıyla dekontunu çıkardım bugün. Onları kanıt olarak verip dilekçeyle işi hallederim. Neyse altın günü gibi oldu toplu para gelicek hiç yoktan :D

Benim her ay kesiliyormuş ama yeni farkettim :D Bunlar daha akıllı çıktı alttan alttan belli etmeden kesmişler :D 4 ayda 25 tl yılda 75 eder :D Bankayla hiç muhattab olmucam açıkçası. Dün aradım 444 0 400'ü fatura ödemelerini hesabınız üzerinden yaparsanız kesilmez dedi ee yani dedim öncekiler ne olacak dedim. Öncekiler ödenmez dedi. İyi dedim kapadım. Direk kaymakamlık tüketici hakları hakem heyetine gidip dava açtırıcam tatlı sözden anlamaz bunlar :D Kasım,Aralık,Ocak,Şubat aylarının tüm detaylarıyla dekontunu çıkardım bugün. Onları kanıt olarak verip dilekçeyle işi hallederim. Neyse altın günü gibi oldu toplu para gelicek hiç yoktan :D
aynısını bende yapıcam :D ama dilekçe felan orda örneği vardır dime la ? hakem heyetinde yardımcı olurlarmı ki aceb

aynısını bende yapıcam :D ama dilekçe felan orda örneği vardır dime la ? hakem heyetinde yardımcı olurlarmı ki aceb

Dilekçe örneği buldum ben. Direk dilekçeyi yaz ver gerisini onlar hallediyor galiba. Daha gidemedim uyumaktan :D ama bırakmadım tabiki eksterleri felan çıkarttım yazıcıdan.

ziraatta benden kesmişti aradım müşteri hizmetlerini dedim böyle böyle hesap işletim ücretini kaldırmasıyla alakalı bir durum yoktur iade edemeyiz dediler tüketici haklarına gitsek alabilirmiyiz acaba?

Kuveyt Türk kesmiyor sanırım, oradan hesap açabilirsin.

ziraatta benden kesmişti aradım müşteri hizmetlerini dedim böyle böyle hesap işletim ücretini kaldırmasıyla alakalı bir durum yoktur iade edemeyiz dediler tüketici haklarına gitsek alabilirmiyiz acaba?
Tüketici hakları değil kaymakamlık ilgileniyor tüketici hakları hakem heyeti yani. Farklı galiba ikisi ama vermek zorundalar. Bırakma peşini.

Tüketici hakları değil kaymakamlık ilgileniyor tüketici hakları hakem heyeti yani. Farklı galiba ikisi ama vermek zorundalar. Bırakma peşini.

şimdi hocam ben ne yapıcam :D bana öyle anlatın internete girip araştırdığımda her klavyeden ayrı cevaplar çıkıyor bana bunu yapan birisi lazım :)

Temmuz 2015 te yasallaşmış bu olay. Hakem heyetine gittiğimde aldığım cevap. Allah cezalarını versin. [MENTION=1]Deepblue[/MENTION]

Geri