• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Hayatın İçinden(deneme yazısı)

NeSL-i TüRK

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
2 Tem 2010
Puanı
4
Çok sorunlu olduğumu kabul ediyordum bugüne kadar.
Hayatımda doktora sadece gribal enfeksiyonlar için gittiğimden ve yaklaşık 10 yıldır hastaneye dahi gitmediğimden pek bilmiyordum oraların durumunu. Taki bugüne kadar. Tecrübelerime bir yenisi daha eklendi. Patronun annesini götürmüştük devlet hastanesinde ve ben hastanenin bahçesinde sadece 2 saat bekledim. Bakalım gördüklerim amatör kalemime nasıl yansıyacak.
Her şey akışında sürüp giderken bir taksiyle geldin küçük, yaşıtların koşup oynarken senin suçun neydi de babanın kucağında hareketsizdin acaba diye geçirirken içimden birden ayakta bile duramayan yaşlı teyze çıktı hastanenin kapısından. Gözlerinden geçmişin yorgunluğu okunuyordu. Oğlu ve torunu olarak tanımlayabildiğim 2 kişi güçlükle ayakta tutuyorlardı o yorgun bedenini. Önce sağa sonra da sola baktı ve derin bir ohh çekti. Kim bilir kendi gençliği geldi aklına.
Ben de duygulanmıştım bile çoktan. Tabi hastane kapısındayım gelen geçen, koşuşturan o kadar çoktu ki derinden bir hüzün kapladı yüreğimi. Bu kadar hüzünün arasında bir sigara içeyim derken de oruç olduğum geldi aklıma. Sigara içmiyordum ve insanlar ard ardına geliyordu sanki üstüme. 80 lik amca 4 tane mendil 1 lira diye dolaşıyordu güneşin anacında. İçimden al amca şu 1 lirayı mendil sende kalsın demek geçti ama para almamışım üzerime. Sadece izlemekle yetindim 80lik amcayı. Bir sağa bir sola koşuşturuyordu. 4 mendil 1 lira hala kulaklarımda sesi Hele o yüzü yanan kadını keşke görmeseydim diyorum. Elinden bir şey gelmiyor insanın.Biraz kendimi toparlayayım diye kalkıp bahçede tur atayım dedim. Kafam önde gördüklerimi tartıyordum ki tekerlekli sandalyede iki ayağı olmayan orta yaşlı bir adam takıldı gözlerime. Gözlerinin içi parlıyordu. Ama ben ona bakınca gözlerimin içi doluyordu. Ve kendi sorunum aklıma geldi birden bire. Neymişte 15 kilo fazlam varmış. Bunca zamandır buna mı sorun etmişim diye geçirdim ve kendime kızdım.
Hergün haberlerde okuyup geçtiğim şeyleri birebir yaşamanın etkisi ve gördüklerimin şokunu üzerimden atamamıştım ki bir cenaze aracı ve arkasından gelen yürek yakan çığlıklarla artık gözyaşlarımı tutamayıp ellerimi yüzüme kavuşturup ağlarken buldum kendimi.
Patronun beni dürtmesiyle kendime gelmiştim. Hayat birileri için bitmişti ama benim için devam ediyordu. İşimin başına dönmeliydim. Arabayı aldım ve onca olayı gördüğüm yere getirip patronu ve annesini alarak 2 saatlik maceramın sonuna geldim. Gün boyunca yaşadıklarımı ve ne kadar basit şeyleri sorun ettiğimizi düşünerek gereksiz yere harcadığımız zamanlara acıdım.

Cesur GÜRSEL (Hayatın içinden)

Geri