• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Hayırlı geceler diyerek eskileri yâd edelim.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Selene
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Selene

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Tem 2009
Puanı
97
Öncelikle sağ ayağımızla basıp bir selam vermek lazım. - Esselâmü aleyküm
Hayırlı geceler arkadaşlar. Vakit bulup buralara girmez, sohbet etmez ve hal hatır sormaz oldum fakat haliyle iş güç ekmek parası derdindeyiz.
2009 yılından bu yana bu forum da güldüm eğlendim, öğrendim hatta gerekti öğrettim. Zor vakitler geçirdim destek istedim, destek oldum kimi zamanda yalan yok köstekte olmadık değil hani.
Neyse bir daha buralarda olamayacağım galiba o yüzden sizlere veda etme gereği duydum biraz da üzüldüm. Aslında üzülmemin sebebi ise
bu forumdan tanıştığım dost bildiğim birinin bana attığı kazık.
İsim vermeden anlatacağım sonunda da kısa birşey söyleyip veda edeceğim inşallah. Beni okuyup dinlediğiniz için şimdiden teşekkürler.

Sene 2011

Bu forumda kendime en yakın bulduğum arkadaşım beni memleketine davet etti nasıl bir şanstır ki onun memleketi benim dede ve anneanne tarafının meleketidir aynı zamanda.
Her neyse ben zaten seneden seneye yada vakit bulduğumda zaten anneannemlere giderdim. Bir seferde arkadaşım çağırdı diye gittim. Hem vesile oldu anneannemleri gördüm hemde arkadaşımla buluştuk.
İyi hoş konuştuk gezdik eğlendik, Allah razı olsun kendisin.

Sene 2014 e gelince bu arkadaş bana bir kaypaklık yaptı.

Çağırdı ve çağırdığı yerde beni karşılamadı ne telefonumu açtı ne cevap verdi nede bir mesaj attı. Allahın işine bakın ki o arkadaşım dediğim çocuk ben sinir atmak için sahilde gezerken yanımdan geçti ve beni görmezden geldi yada görmedi. Hemen 5 dakika sonra Facebook ta arkadaşlarıyla bira içmeler takılmacalar falan paylaşımları gördüm. Ne iş falan filan deyince "eskiydi onlar moruk işteyim cevap veremiyorum " dedi fakat 5 dakka önce yanımdan geçti. Bende ertesi gün bastım geri döndüm. Bir daha ne o beni aradı nede ben onu arayıp sordum.

Şu forumda kardeşlik, arkadaşlık duyguları çok yoğun aman dikkat edin. Dostlarınızı iyi seçin, harbiden ADAM olanla takılın yada kimseye takılı kalmayın.
Ben neden forumdan ayrılıyorum sorusuna gelirsek eğer cevabı basit. Kendime kısıtlama koydum ne forum ne sosyal medya ikisinide kullanmayacağım dahada. Anlayacağınız gavura kızıp oruç bozmak oldu benimkisi bir türlü yediremedim kendime.

Allaha emanet olun geceniz hayrolsun :)

Son düzenleme:
bu forum o yıllardan bu güne o kadar değişti ki seviye o kadar aşağı duruma düştü ki hergün bununla yüzleşiyorum konulara girdikçe off topicteki o konulara özellikle...

Ben yaşadığıma karşın gerekene küçük bir nasihat, isteyene de küçük bir tavsiye vermiş olayım.

bu forum o yıllardan bu güne o kadar değişti ki seviye o kadar aşağı duruma düştü ki hergün bununla yüzleşiyorum konulara girdikçe off topicteki o konulara özellikle...

İnsanlar insan değilse forumun ne suçu var ? Değişen forum değil insanlardır. Forum canlı bir varlık değildir, insanların yazdıklarını çizdiklerini yayınlayan bir araçtır. İnsanlara kısıtlamalar, yasaklar ve engellemelerle forumda ahlak, edep terbiye, anlayış, sağduyu vs. öğretemezsiniz. Bir insanın ailesinden, okulundan ve sosyal çevresinden aldığı eğitim neyse onu sergiler o şekilde davranır.

Hergün birilerinin çıkıp her canı sıkıldığında tüm suçu foruma atmasını kabul etmiyorum kesinlikle. Evet eskiden ortam daha güzeldi, seviye daha yukardaydı ama hiç düşündünüz mü neden ? Çünkü eskiden insanlar daha düzgün, daha ahlaklı, duyarlı, anlayışlı vs. idi ve bu da foruma yansıyordu. Zamanla insanlar bozulup yozlaşıyor ve bu da buraya yansıyor ama insanlar hatayı kendilerinde aramak yerine sürekli suçlayacak birşey, birey veya yer ararlar bu da sorunların çözülememesinde, hataların farkına varılıp düzeltilememesindeki en büyük engeldir.

İnsanlar insan değilse forumun ne suçu var ? Değişen forum değil insanlardır. Forum canlı bir varlık değildir, insanların yazdıklarını çizdiklerini yayınlayan bir araçtır. İnsanlara kısıtlamalar, yasaklar ve engellemelerle forumda ahlak, edep terbiye, anlayış, sağduyu vs. öğretemezsiniz. Bir insanın ailesinden, okulundan ve sosyal çevresinden aldığı eğitim neyse onu sergiler o şekilde davranır.

Hergün birilerinin çıkıp her canı sıkıldığında tüm suçu foruma atmasını kabul etmiyorum kesinlikle. Evet eskiden ortam daha güzeldi, seviye daha yukardaydı ama hiç düşündünüz mü neden ? Çünkü eskiden insanlar daha düzgün, daha ahlaklı, duyarlı, anlayışlı vs. idi ve bu da foruma yansıyordu. Zamanla insanlar bozulup yozlaşıyor ve bu da buraya yansıyor ama insanlar hatayı kendilerinde aramak yerine sürekli suçlayacak birşey, birey veya yer ararlar bu da sorunların çözülememesinde, hataların farkına varılıp düzeltilememesindeki en büyük engeldir.

Kesinlikle katılıyorum, bu arada yanlış anlaşılmak istemem ben buraya olay çıkartmaya yahut isyan etmeye değil aksine sizleri görmeye ve küçük bir sohbetle sosyal ağlardan koptuğumu söylemeye geldim :)

Ümit abinin de söylediği gibi, forum aslında aynı kalitesinde, hızında devam ediyor. Fakat son zamanlarda benimde çok dikkatimi çekti ki, insanlar fazlaca bozulmaya başladı. Herkes farklı havalarda. Karşısındaki insana karşı üslup, ahlak, saygı hiç bir şey kalmamış. Ben adama "Siz" diye hitap ediyorum, adam bana "Birader, kardeşim" gibi hitaplarda bulunuyor. Zaten, anandan babandan başka kimseye güvenmeyeceksin derler ya, o hesap. Ama dediğim gibi, forumu buna dahil etmek biraz tuhaf olur. Forumun içindeki insanlar demek daha doğru olur diye düşünüyorum.

Allah yolunu açık etsin. Biz, her zaman buradayız. Gücümüzün yettiğince, elimizden geldiğince yardımcı olmaya hazırız.

4 yıldır bu forumdayım 5.yılım oluyor sadece muhalefet olmak peşinde değilim yönetim toplantı yapsın eskisi gibi.... Herkes katılsın nelerin nasıl olması gerektiğini konuşalım çözmeye çalışalım ben konuşmam gerekirse bana şöyle böyle davran denilmesi bile yeter birşey ispatlamaya çalışmıyorum yani ben son 3-4 aydır forumla alakalı bu sıkıntıyı hep içimde taşıyordum artık günaşırı forumda açılan o garip konuları ve konulardaki garip yorumları gördükçe kesin kararımı vermiştim yönetimde konu açıp sıkıntımı ve bunun aslında ortak bir sıkıntı olabileceğini, birşeyler yapmamız gerektiğini ifade edecektim ama bu yorumum ve alıntı yapılması ile benimde bu yaptığım alıntıdaki yorumum ile dile getirmiş oldum. Amacım muhalefet olmak değildi...

4 yıldır bu forumdayım 5.yılım oluyor sadece muhalefet olmak peşinde değilim yönetim toplantı yapsın eskisi gibi.... Herkes katılsın nelerin nasıl olması gerektiğini konuşalım çözmeye çalışalım ben konuşmam gerekirse bana şöyle böyle davran denilmesi bile yeter birşey ispatlamaya çalışmıyorum yani ben son 3-4 aydır forumla alakalı bu sıkıntıyı hep içimde taşıyordum artık günaşırı forumda açılan o garip konuları ve konulardaki garip yorumları gördükçe kesin kararımı vermiştim yönetimde konu açıp sıkıntımı ve bunun aslında ortak bir sıkıntı olabileceğini, birşeyler yapmamız gerektiğini ifade edecektim ama bu yorumum ve alıntı yapılması ile benimde bu yaptığım alıntıdaki yorumum ile dile getirmiş oldum. Amacım muhalefet olmak değildi...

Bende 7 senedir bu forumu yönetiyorum, insanların davranışlarını yönetim toplantısı ile çözemezsin. Yönetimle ve forumla ilgili birşey değil bu durum, insanların kendisinde sorun. Kaldı ki toplantı yapılacak diye duyuru yapıyoruz kimse gelmiyor bu sefer gelmeyenlerin görevi alınıyor yeniden mod alımı yapılmaya çalışılıyor, mod bulunamıyor, bölümler başıboş kalıyor. 4 senedir bu forumdasın ama halen bu basit durumu çözememişsin.

Burası eğitim kurumu değil ki toplantı yapıp insanların abuk subuk ve bozuk davranışlarına çözüm bulalım. Toplantıda en fazla forumda açılacak konulara yasaklar getirip cezalar üstünde tartışırız ve bu da insanları sıkboğaz eden herkesi forumdan uzaklaştıracak bir davranış olacaktır. Zaten son derece anlayışlı ve toleranslı davranmamıza rağmen her fırsatta çok sıkboğaz ediyoruz diye topa tutuluyoruz bir de böyle birşey yaparsak sanırım forumda 3-4 yönetici tek başımıza takılırız artık.

@ByCaner [MENTION=3477]A.a Reyiz[/MENTION] [MENTION=495]Exodus[/MENTION] [MENTION=278200]Soulabsorberr[/MENTION] [MENTION=34]Kaptan-ı Derya[/MENTION] [MENTION=10338]The Barnacle[/MENTION] [MENTION=207644]pureLove[/MENTION] [MENTION=9625]Angelina[/MENTION] [MENTION=173940]Crainy[/MENTION] @Intensıfy [MENTION=67307]CaptainCoCo[/MENTION] [MENTION=133143]Ruthless[/MENTION] [MENTION=166388]Sentius[/MENTION] [MENTION=37667]sercan1297[/MENTION] [MENTION=193291]Cottonmouth[/MENTION] [MENTION=122161]QS[/MENTION] [MENTION=10490]CnyTGnD[/MENTION] [MENTION=519]NewWorLd[/MENTION] [MENTION=117585]Selene[/MENTION]

Eklenmeyenler gidenler unutulanlar tartışılanlar muhabbeti olmayanlar liste değil eski dostlar eski dostlarrr...

Forum bozulmadı insanlar bozuldu. Sokaga cıkın bakın dısarda oynuyan cocuklara, bide kendinizi hatırlayın. 8-10 yasında çocuklar benim bile etmediğim küfürleri ediyorlar. Oysa eskiden böyle miydi?

Çok sevindim adımı görünce ben hatta biz bu forumdan çok şey öğrendik foruma da çok şey kattık keşke ama keşke o günlere geri donebilsek o rehber konuları hazirlarken insanlara yardimci olurken aldığım hazzı hiçbirşeyle değişmem

Üyelik tarihime bakmayın silkroadfun zamanından beri takip ediyordum. Silkroadmax zamanında üyelik aldım aston146 > SaxoBeat(Banlı). O zamanlarda kimse kimsenin kusurunu aramıyordu. Akut'un yaptığı Pc temizleyiciyi hala kullanıyorum. Ya cidden aile gibiydi bu ortam. Csro-ZsZc-SwSro-iSro bunlar ayakta tuttu hep bizi. vSro files çalındı, her şey bozuldu. Çoğu insan çıkar gütmeye başladı. Kardeşim dediği adamla kavga etmeye başladı. Sadece değiştiren bu değil elbet. O zamanlar siyaset konular pek yoktu yanı kimse karşısındaki insana görüşünü zorla anlatmıyordu. En ufak konuda tartışma çıkmıyordu. Adam program yapıyor diyelim altına biri çalıntı yazıyor haydee çık bakalım işin içinden. Ya cidden özlüyor insan be abi cidden yani. Okuldan gelirdim bilgisayarın başına oturur silkroadı açar ardından direk foruma bakardım loader güncellemesi gelmişmi diye. Ücretsiz bot arardım. Onu ararken ne keyhelperler ne autoselectler bulurdum. Kimse kimsenin işine burnunuda sokmuyordu o zamanlar. Yani bu saatten sonra ne desek boş çevre koşulları ve yetişen yeni nesil bizden farklı yetişiyor. Biz sokağıda biliyoruz, dışarda köpek gibi top oynamasınıda biliyoruz geç kaldığımızda yiyeceğimiz sopayıda biliyoruz. En önemlisi saygı işte en önemlisi saygı.

Bence yapılması gereken tek şey katı kurallar. Uyarmak bile banla olmalı.

Bkz:

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Eskilerden birkaç tane atayımda zaman ne çabuk geçiyor diyiverin. [MENTION=278200]Soulabsorberr[/MENTION] [MENTION=9625]Angelina[/MENTION]

Yıl 2008 10.ayın 26sı. ISRO

Z2b440.jpg

Yıl 2008 11.ayın 2.günü Legend 3 plus dönemi Devil sprit gelişi ilk büyük event jewel boxlardan dress çıkmıştı biraz zor olmasına rahmen male female 2 dress seti tamamlamıştım banditler bilen bilir.

onDvvo.jpg

ECSRO diyen oldu ECSRO ViP üyelik çekilişinden 3 ay sonra mailleri kontrol edince başladım tabi biraz geç oldu o zamanlar sro aşkıyla bi sjsro bi mysro derken yolumuz ECSRO ViPede düştü.Yıl 2009 6.ayın 11i.

lBalll.jpg

@ByCaner [MENTION=3477]A.a Reyiz[/MENTION] [MENTION=495]Exodus[/MENTION] [MENTION=278200]Soulabsorberr[/MENTION] [MENTION=34]Kaptan-ı Derya[/MENTION] [MENTION=10338]The Barnacle[/MENTION] [MENTION=207644]pureLove[/MENTION] [MENTION=9625]Angelina[/MENTION] [MENTION=173940]Crainy[/MENTION] @Intensıfy [MENTION=67307]CaptainCoCo[/MENTION] [MENTION=133143]Ruthless[/MENTION] [MENTION=166388]Sentius[/MENTION] [MENTION=37667]sercan1297[/MENTION] [MENTION=193291]Cottonmouth[/MENTION] [MENTION=122161]QS[/MENTION] [MENTION=10490]CnyTGnD[/MENTION] [MENTION=519]NewWorLd[/MENTION] [MENTION=117585]Selene[/MENTION]

Eklenmeyenler gidenler unutulanlar tartışılanlar muhabbeti olmayanlar liste değil eski dostlar eski dostlarrr...

Saydıklarının %80 ini onayladım mertcim ama a.a reyiz captaincoco sercan1297 ne zaman eski oldu anlamadım [emoji16]

iPhone-5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Geri