• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

hdd %100 kullanımı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Odessa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Odessa

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Eyl 2013
Puanı
34
beyler daha önce böyle bir sorunum yoktu 120 gb samsung ssd kullanıyorum harici olarakta olarak kullandıgım 1+1 2 tb oyunlar için ayırdığım bir arşivim var iso formatında saklıyorum oyunları 2 gündür çözüm bulamadığım bir sorun var daemon tools ile oyunun kalıp dosyasını açmaya çalıştığımda hdd kullanımı %100 e çıkıyor ve pc kitleniyor bu süre zarfında fanlar çok hızlı çalışıyor oyunun boyutuna göre bu kitlenme süresi değişiklik gösteriyor mesela age of empires i açmaya çalıştığımda süre 1 dakika olurken gta 5 de 15 20 dakika kitleniyor uefi için GPT bölüm düzeni ile kullanıyorum suanda ssd yi normal formata çevirdim durum gene aynı windows 7 kurulum yaptım acaba windows 10 damıdır sorun diye ordada durum aynı yetmedi heralde elimdeki windows sürümlerinde sıkıntı vardır dedim temiz yükseltme yaptım bios ayarlarını sıfırladım sorun gene aynı diskleri alalı 1 sene olmadı en fazla 15 kere kurulum yapmışımdır bozulma oranı çok düşük toz dahi olmasın diye strec ile sarıp saklıyorum :D iso dosyaları virüs yemiş olabilir mi ? bu açılmada geçikme yaratır mı ? iso dosyalarının haricinde bellek kullanımı %100 oldugunu görmedim

ek bilgi: hizmetlerden windows search i devre disi biraktim ayrica c dosya duzenini dizin haline getirme işleminide kapattım ama sorun hala devam ediyor

ram: 16 gb cl9 1600mhz
cpu: fx 8350 4ghz
gpu: r9 270x 4gb
ssd: samsung 840 evo 120 gb

qM3VQR.png

Son düzenleme:
Bilgisayarda biriken dosyalar silsende hdd'de bir kısmı kalıyor. Benim 500 gblik bir arşivim vardı. Onları sildim tertemiz format attım daha sonra hdd'nin %20'si hasar gördü ve kullanılamaz hale geldi. 250 tl para verdim. O günden sonra bilgisayarımı hiçbir zaman depolamak için kullanmadım. en iyisi 6tb hard disk almak.

aynı şeyleri yaşadım bende sen ne kadar temiz tutsanda hdd dosya ağırlığından mı bilmiyorum ama zarar görüyor.

Bilgisayarda biriken dosyalar silsende hdd'de bir kısmı kalıyor. Benim 500 gblik bir arşivim vardı. Onları sildim tertemiz format attım daha sonra hdd'nin %20'si hasar gördü ve kullanılamaz hale geldi. 250 tl para verdim. O günden sonra bilgisayarımı hiçbir zaman depolamak için kullanmadım. en iyisi 6tb hard disk almak.

aynı şeyleri yaşadım bende sen ne kadar temiz tutsanda hdd dosya ağırlığından mı bilmiyorum ama zarar görüyor.
usta bende hdd nin zarar görebilecek bir durumu yok pcye zaten bağlı durmuyor istediğim oyunu kurtuktan sonra söküp kaldırıyorum en fazla kullandığım süre 15 dakikadır oda ayda yılda bir harici değil zaten sabit disk kasti olarak ayrı ayrı 1 tb aldım bir diske zarar gelirse hiç yoktan veri kaybı az olur 2 tb bozulursa = 2tb verinin girmesi anlamına geliyor :D inş virüsten patlamamışımdır pcde bir sorun görünmüyor kurduğum oyunları oynarkende sorun yok sadece iso dosyalarını açarken yaşanıyor bu durum büyük ihtimal dosyalarda bir sorun var gibi ama aynı anda bütün isolara bulaşmış olabilme ihtimalide saçma gelmiyor değil

hdd kullanımı %100e çıkması normal, ancak bu sürekliyse iki ihtimal var ya pc de virüs var yada iso dosyalarında sorun var. advanced system care tarzı programlarla disk hatalarını tarat, hatta hddyi çıkart yeniden tak derim. hdd bozulması söz konusu değilse endişe edilecek bir sorun gözükmüyor. bu işin uzmanı değilim ama bizde hdd boza boza tecrübe edindik bazı şeylere :D

Geri