• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

HDD Bölme Oranı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Exodus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Exodus

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
95
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar elime ulaştığından beri tek sabit disk ile kullanıyordum. Fakat şuan ikiye bölmek durumundayım. İşletim sistemi Win8 ve HDD boyutu 2TB. C ve D'yi kaça kaç ayırmalıyım? Nedenleriyle açıklarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Cyi 500gb Dyi 1.5 tb yapabilirsin.
C sürücüsü çok dolu olursa bilgisayarı yavaşlatır o yüzden Dye ağırlık ver.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim 500GB var ve 125GB'si C, geri kalanı D. C'ye sadece sistem programlarını(mesela antivirüs programı, windows programları, ccleaner vb.) kuruyorum. D'ye ise oyunları ve filmlerimi depoluyorum. Bu yaptığım yanlış değilse sende bu mantıkla kullanabilirsin diski. :ent

Son düzenleme:
C de Windows olacağı için ve herhangi bir kaza virüs durumunda sık sık formatlama ihtimali olduğu için mümkün olduğunca düşük tutulması tavsiye edilir. Benim sana tavsiyem C yi 150 gb falan yap gerisini D ye bırak. 150 GB windows ve diğer ıvır zıvır programlar için yeterde atar bile. Oyunlarını falan D ye kurarsın zaten.

Herkese teşekkürler. Ümit abinin dediği gibi yapmayı düşünüyorum. Araştırdığıma göre C'de 5gb kalsa bile düzenli defrag yaptıktan sonra pek sorun olmuyormuş ama yine de 150gb bırakacağım. Teşekkürler tekrardan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri