• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Her Çocuk Özeldir

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ZACA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ZACA

Aganigi Naganigi
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Eyl 2011
Puanı
440

i6402774_2retjrc.png

maxicon1.png

Kendi Fikrim
Arkadaşlar film izlemek isteyenlere şiddetle tavsiye ediyorum,kendim pek film izlemeyi sevmem ya da izlediğim filmi kolay kolay beğenmem fakat bu film gerçekten benden 10 üzerinden 10 aldı.

Filmin Adı
Her Çocuk Özeldir

aamirdarsheel.png

Yönetmen

• [*=center]Aaamir Khan
l-aamir-khan-186527f4.jpg

Filmin Konusu :
Harfleri,sayıları algılama problemi yaşan bir çocugun çevresi ve ailesi tarafından tembel,gerizekalı muamelesi görür.Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısı.

Yönetmen Hakkında :

Aamir Khan Oscar adayı Lagaan filminin başrol oyuncusu ve yapımcısı ve Bollywood'un en çok para kazanan oyuncusu ve yönetmenidir.

Önemli Bilgi :

Birçok film izleme sitesinde ortalama %98 beğeni almıştır ve en çok beğenilen filmler arasındadır.Türkçesi yoktur,alt yazı şeklindedir.

Dublaj stüdyoları malesef Bollywood flimlerine seslendirme yapmıyor.Bu durum çok can sıkıcı.

Abi alt yazılıydı , fakat sanki türkçe seslendirmeli gibi geldi :shm:

Aslında Türkiye de bir çok stüdyo var yapsalarmış iyiymiş.Ama alt yazı var oda güzel.Bu filmi bugün bi izleyeyim. (: Önerin için teşekkür ederim.

İzledikden sonra yorumunuda yaparsan sevinirim kardeşim :)

Asıl dublaj olmaması çok iyi. İstediğim bi filmi alt yazılı ve yüksek kalitede bulacağım diye canım çıkıyor. Dublajdan nasıl keyif alınıyor anlamıyorum.

Aaamir Khan zaten bu adamın filmleri genelde güzel oluyor. 3 idiots filmi de çok anlamlı ve çok güzel, asıl Türkçe dublaj yapılması gereken filmler bunlar.

Asıl dublaj olmaması çok iyi. İstediğim bi filmi alt yazılı ve yüksek kalitede bulacağım diye canım çıkıyor. Dublajdan nasıl keyif alınıyor anlamıyorum.
Ama şimdi bir çoğumuzda şöyle bir şey var.Mesela adam usb veya hdd ye atıp tv üzerinden ailesi ile beraber izleyecek ya da pc üzerinden izleyecek.Eminim çoğu ailemizin alt yazı film izleyesi gelmiyordur.İzlese bile ya sıkılıp uyurlar ya filmden anlamazlar ya da izlemez başka bir şey açtırırlar.Ardından, izlese bile ki çoğu alt yazı sansürsüz olduğu için ne söylenir ise çeviriliyor.Mesela tv de "F.ck" kelimesi küfür anlamındayken düblaj da "Kahretsin" diye geçiyor.Bu neden ile sansürsüz olduğu için ailece izlendiğinde ev halkı; "Sen bu filmleri nasıl izliyorsun? Çok edepsiz konuşuyorlar.Yanında ki çocuk okuyor/izliyor." gibi tepkilerle de karşılaşabilir insan.

Zevkler meselesi.
Bende alt yazı okurken flimden keyif alanları anlamıyorum.
Eğer her zaman alt yazı izlerseniz zaten bi süre sonra yazıya dikkat etmiyorsunuz ilk başlarda yazıyı okuyacağım diye mutlaka kaçırırsınız sahneyi ama bi süre sonra hem kulak aşikarlığından hemde hızlı okumayla çok daha keyifli oluyor. Savaş filmi izliyorum adamın karnını deşiyorlar dublajda verdiği tepki parmağını kesmiş gibi o kadar yapmacık bi bağırma olamaz ama orjinalinde adamların seslerini alçaltıp yükseltmeleri bağırmaları ağlamaları gülmeleri tüm keyfi veren şeyler bunlardır zaten filmde. Ve dediğim gibi normal zamanda kitap okuyan biriyseniz alt yazılar çok hızlı bi şekilde okunuyo sorun teşkil etmiyor.

Ama şimdi bir çoğumuzda şöyle bir şey var.Mesela adam usb veya hdd ye atıp tv üzerinden ailesi ile beraber izleyecek ya da pc üzerinden izleyecek.Eminim çoğu ailemizin alt yazı film izleyesi gelmiyordur.İzlese bile ya sıkılıp uyurlar ya filmden anlamazlar ya da izlemez başka bir şey açtırırlar.Ardından, izlese bile ki çoğu alt yazı sansürsüz olduğu için ne söylenir ise çeviriliyor.Mesela tv de "F.ck" kelimesi küfür anlamındayken düblaj da "Kahretsin" diye geçiyor.Bu neden ile sansürsüz olduğu için ailece izlendiğinde ev halkı; "Sen bu filmleri nasıl izliyorsun? Çok edepsiz konuşuyorlar.Yanında ki çocuk okuyor/izliyor." gibi tepkilerle de karşılaşabilir insan.
Evet o konuda haklısın ona bir şey diyemem ama ben ailemle film izlemem. Filmleri elimden geldiğince tek başıma izlemeye çalışırım çünkü dış mihraklardan ( ses, yorum vs.) nefret ederim :D Zaten benimle film izleyenler bunları bildiklerinden film izlenirken konuşmazlar :D Ama dediğin ev ortamı için haklısın elbet :)

10 numara film daha önce izlemiştim :) 3 idiots bu filmide izlemelisiniz.

Ben bu filmi ilk izlediğimde bi içim burkulduydu . 2. izleyişim okuldaydı şöyle bi millete baktım hepsinin gözleri yaşlı hoca dahil . Kısaca bu film kız erkek herkesi ağlayor aga :)

bu filmin müzikleri çok iyi :D ve sana bide (Benim Adım Khan) filmini öneriyorum izle :)

Geri