• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Heroes of Newerth Hakkında Bilgi (HoN Nedir ? )

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan KeremYz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

KeremYz

İngilizce Çevirmeni
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
28 Nis 2010
Puanı
43
maxigamebanner1.png

Heroes of Newerth (HoN) S2Games tarafından yapılan şu dönemde ise Frostburn Studios tarafından sürdürülen, Microsoft, Linux ve MAC işletim sistemleri üzerinden oynanabilen Mayıs 2010'da yayınlanmış bir MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) oyunudur.
Oyun esasında Dota'dan esinlenerek çıkarılsa da zamanla Dota'dan farklılaşarak özgün bir hal almaya başlamıştır.

Oynanış (Gameplay)

HoN üç boyutlu bir çevreye sabit Çevrimiçi Çok Oyunculu Savaş (MOBA) oyunudur. Oyun sahnesi, eğiküst açı ile gösterilmektedir. Oyuncular 134 karakterden birini kontrol edebilmektedir. Her kahraman 1 level ile başlayıp en fazla 25 levela kadar ulaşabilir. Şavaşlarda kazandığı deneyimle level atlar. Oyuncular düzey atlamalarında kahramanlarına yeni bir yetenek öğretebilir veya genel özelliklerinden birini yükseltebilir.

Yetenekler

Oyunda her karakterin genel olarak 4 yeteneği bulunuyor. Aynı şekilde genel olarak bu yeteneklerin kısayol tuşları ise "Q, W, E, R" şeklinde oluyor. Son yeteneğe ultimate (ulti) deniyor ve genelde 6, 11 ve 16. seviyelerde açılıyor. Midas ve Revenant karakterleri istisnadır ve 4,8,12. seviyelerde açılabilir. Yetenekleri aktif ve pasif olarak iki gruba ayırabiliriz. Aktif yetenekler tıklanarak aktifleştirilen yeteneklerdir. Genelde belli bir mana değeriyle aktifleştirilirler. Pasif yetenekler ise, mana istemez ve sizin aktifleştirmenize gerek olmayan yeteneklerdir. Bazı istisnai durumlarda pasif olan bir yetenek aktifleştirilebilir. Örneğin; Predator'un ultimate yeteneği bir yaratığa 4 kez saldırdıktan sonra aktifleşiyor. Her yeteneğin ayrı bir ismi vardır. Bazı karakterlerde 4'ten fazla yetenek olabilir. Örneğin; Nomad'da 5 yetenek vardır. Bunlardan biri pasif iken 4'ü aktif yeteneklerdir.
Yeteneklerin bir diğer özellikleri ise verdikleri hasar türleridir. Bazı yetenekler sihirsel (magic) hasar verirken, bazı yetenekler fiziksel hasar verirler. Bunun dışında Lodestone'un ikinci (Headsmash) ve ultimate (Shatterstorm) yetenekleri karışık (mixed) hasar verir. Bunun anlamı hem fiziksel hem de sihirsel hasar demektir.
Oyundaki her yeteneğin farklı özellikleri vardır. Bazı yetenekler, diğer yeteneklerle birlikte etkisini gösterirken, bazı yetenekler rakibi yavaşlatır (slow), bazı yetenekler rakibi sersemletir (stun), bazı yetenekler takımı güçlendirir, onlara hareket hızı, sağlık ve benzeri özellikler verebilir.
Genelde en iyi ve en etkili yetenek ultimate yeteneğidir. Özellikle zeka türündeki karakterlerde ultimate yeteneği çok etkili olur. Karakterlerin görevleri genelde sahip oldukları yeteneklere ve özellik artışlarına göre belirlenir. Örneğin; destekçi bir karakterin sahip olduğu yetenekler genelde takım arkadaşına yardım eden yetenekleri vardır. Taşıyıcı görevindeki bir karakterin yetenekleri genelde oyunun ilerlemesiyle birlikte etkisini gösteren, karakteri hızlandıran ve güçlendiren yeteneklerdir.

Oyuncu Sıralamaları (Player Ladders)

Oyun 2016 Aralık'tan öncesinde MMR (MatchMaking Rating) ile hesaplanarak oyuncuları sıralıyordu, her oyuncu hesabıyla aktif olarak ilk dereceli maçına girmeden önce 1500 MMR'ye sahipti ve kaybettiği ya da kazandığı maçlara göre -5,+5 MMR değiştiriyordu.

Ancak Aralık 2016'dan sonra HoN'a diğer oyunlardaki gibi Sezon Sistemi geldi ve oyuncular temelde 6 seviyede kıyaslanmaya başladı: Bronze, Silver, Gold, Diamond, Legendary, Immortal. Bu 6 temel seviye ise kendi içinde 4 seviyeye ayrılıyor. (örn: Gold I, Gold II, Gold III.) Bu seviyelerden I. seviyeye yaklaştıkça üst seviyeye geçmeye yaklaşıyorsunuz demektir. Silver I'den sonra Gold IV. e geçmek gibi.

Heroes of Newerth hesabı açmak için : https://www.heroesofnewerth.com/create/

Son düzenleme:
Şu oyunun tadını almayanlar LoL e oyun diyo :D bende buna tutuluyorum

Şu oyunun tadını almayanlar LoL e oyun diyo :D bende buna tutuluyorum
Kesinlikle katılıyorum. aslında bu keratalar da gittikçe lole benzemeye başlasa da çizgileri çok özgün ve olgun.

Türkiye sunucusu olmaması üzücü :(

aslında çok da üzücü değil. çünkü oyunu oynayan oyuncusu sayısı türkiyede hem az hem de oynayanlar arasında çok iyi oynayan ve kendi seviyende oynayan çok az. o yüzden takımına ya da karşıya trollün biri gelme ihtimali artıyor. çıldırırsın :)

Kesinlikle katılıyorum. aslında bu keratalar da gittikçe lole benzemeye başlasa da çizgileri çok özgün ve olgun.

aslında çok da üzücü değil. çünkü oyunu oynayan oyuncusu sayısı türkiyede hem az hem de oynayanlar arasında çok iyi oynayan ve kendi seviyende oynayan çok az. o yüzden takımına ya da karşıya trollün biri gelme ihtimali artıyor. çıldırırsın :)

En azından yeni başlayan birisi için türkçe dil yaması olması gerekli bence :)

Geri