• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Hesaplamalı Asker Kilitleme [Ayrıntılı]

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan -CapsLock
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

-CapsLock

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
21 Şub 2011
Puanı
53
Asker Kilitleme nedir ?

Asker kilitleme size saldıran bir oyuncunun askerleri onun köyüne destek olarak gittiği zaman, onun askerleri ile kendi askerlerinizi aynı anda köye sokma olayıdır.

Daha çok oyunun başında cermenlerde kullanılır. Çünkü tokmağın savunması az saldırısı fazla olduğu için tokmak kesebilirsiniz.

Ama farklı tür askerleri ( Tokmağa lejyoner ) nasıl kilitleyecektir onu anlatalım;

1-)Öncelikle sahip olmamız gereken bazı araçlar var; Kağıt + Kalem + Travian Mesafe hesaplayıcı.

Travian Mesafe Hesaplayıcıyı buradan indirebilirsiniz ( 93,2 KB)

2-) Daha sonra size saldıran, kanına susamış bir Travian oyuncusu gerek. Bunun size hangi tür asker ile saldırdığını öğrenmeyi nasıl yapacağız şöyle devam edelim ;
Bunu bulmak için saldırıyı ne kadar erken fark edersek kilit olayı o kadar kesin olur.

Hemen bakıyoruz bize saldıran birisi var;

ak1.png

Daha sonra daha önceden download yaptığınız Mesafe hesaplayıcıyı açıyorsunuz.
Koordinatları, ırkı ve server tipini seçiyoruz. Hesapla diyoruz. Karşımıza böyle bi ekran çıkıyor;

98hwm.png
Burdan anlıyoruz ki saldıran arkadaşımız balta ile geliyor...

Hemen askeri üsse geçiyoruz
.
Bizim için önemli olan yer kırmızı kutucuğa aldığım yer yani onun askerlerinin bizim köyümüze varış saati;

ak2.png

Arkadaşımız balta sallayan ile geliyordu. Demekki
11:44:39 + Baltacının köye varma süresi yaparsak askerlerin onun köyüne giriş süresini bulmuş oluruz

11:44:39 + 00:15:49 = 11:59:88 = 12:00:28 yapar.

Demek ki askerler 12:00:28'de onun köyüne varacakmış.

Daha sonra neyle saldıracağımıza karar veriyoruz: Paladin !

12:00:28'den de paladinin varış süresini çıkarırsak saldıracağımız saati buluruz.

12:00:28 - 00:09:29 = 11:50:59

Yani yukarıdaki server saati 11:50:59 olduğunda
OK tuşuna basacağız.

ak5.png
'yi gördügümüz anda OK tuşuna basıyoruz.

Hemen bakalım kilit işlemimiz gerçekleşmiş mi?

askerihareket.png

Evet aynı anda köye sokmayı becerebilmişiz.

Son düzenleme:
Atlın üyelik olan birinin askerlerini nasıl kesebiliriz? Sürekli otomatik olarak kaçırıyor?

Atlın üyelik olan birinin askerlerini nasıl kesebiliriz? Sürekli otomatik olarak kaçırıyor?
malasef mümkün değil asker kaçırmayı iptal etmediği sürece kesemezsin ki mancınık saldırısı olmadığı sürece kolay kolay savunma yapmazlar yani asker kaçırmayı iptal etmezler :)

malasef mümkün değil asker kaçırmayı iptal etmediği sürece kesemezsin ki mancınık saldırısı olmadığı sürece kolay kolay savunma yapmazlar yani asker kaçırmayı iptal etmezler :)

Şöyle nasıl olur?
1. saldırı mancınıklarla hedef askeri üs.
aradan 5dk sonrada tüm askerlerimi yollasam onun askerleri yakalayabilirmiyim?
Sonuçta askeri üs olmadan askerler hareket edemez?

Şöyle nasıl olur?
1. saldırı mancınıklarla hedef askeri üs.
aradan 5dk sonrada tüm askerlerimi yollasam onun askerleri yakalayabilirmiyim?
Sonuçta askeri üs olmadan askerler hareket edemez?
aynı şeyi bende düşünmüştüm ve denemiştim malasef sonuç olumsuzdu üstelik saldırıdan 1saniye sonra girecek şekilde casus atıp askeri üs olmadığını görmüştüm yani altın üyelik ile asker kaçırma aktif olduğu sürece askeri üssü yıkmamız bile askerlerin kaçmasını engelleyemiyor :)

aynı şeyi bende düşünmüştüm ve denemiştim malasef sonuç olumsuzdu üstelik saldırıdan 1saniye sonra girecek şekilde casus atıp askeri üs olmadığını görmüştüm yani altın üyelik ile asker kaçırma aktif olduğu sürece askeri üssü yıkmamız bile askerlerin kaçmasını engelleyemiyor :)

Çok kötü, o askerleri kesemicez desene :D

Çok kötü, o askerleri kesemicez desene :D
malasef öyle tek şansınız kişinin asker kaçırmayı iptal ettiği anı yakalamanız buda mancınık saldırısı olmadan pek mümkün olmuyor ayrıca sizde asker kaçırma (altın üyelik) yoksa kişinin üzerinize fazla yüklenmenizi tavsiye etmem çünkü sizin oyuna bakmadığınız ufak bir andan yararlanıp askeri güç bakımından ciddi zararlar verebilir :)

malasef öyle tek şansınız kişinin asker kaçırmayı iptal ettiği anı yakalamanız buda mancınık saldırısı olmadan pek mümkün olmuyor ayrıca sizde asker kaçırma (altın üyelik) yoksa kişinin üzerinize fazla yüklenmenizi tavsiye etmem çünkü sizin oyuna bakmadığınız ufak bir andan yararlanıp askeri güç bakımından ciddi zararlar verebilir :)

Sorun değil asker kaçırma bizdede var :dnc:

güncel mi?

- - - Güncellendi - - -

güncel mi

- - - Güncellendi - - -

güncel mi

- - - Güncellendi - - -

güncel mi

- - - Güncellendi - - -

güncel mi

- - - Güncellendi - - -

güncel mi

güncel mi?

- - - Güncellendi - - -

güncel mi

- - - Güncellendi - - -

güncel mi

- - - Güncellendi - - -

güncel mi

- - - Güncellendi - - -

güncel mi

- - - Güncellendi - - -

güncel mi

Mesaj -CapsLock tarafından (04 Temmuz 2012 Saat 14:03 ) değiştirilmiştir.

Sence Güncel mi ?

Geri