• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Hobi arayışı içinde olanlar

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Prograf
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Prograf

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Haz 2010
Puanı
59
Selam gençler. Az ve öz biçimde size bir hobi tavsiyesinde bulunucam.Çoğu kişi bilgisayardan veya sanal ortamdan kurtulmak ister ama tatmin edicek yeni bir hobi bulamaz. Kısacası size tavsiyem RC helikopterler ile ilgilenmek. Burda bir arkadaşıma önermemle birlikte aslında çok keyifli bir hobi olduğu kanaatine vardım. Grup halinde takıldıkça çok keyifli tabii ki bol kazalı bir hobi. İleri ki seviyelerde bağımlılık yaratacak ve ciddi bir bütçe gerektirecek bir hobidir. Stres atmak , kafa dağıtmak için bire bir olduğunu düşünüyorum ve sizle paylaşmaya karar verdim.Odaklanma gerektiren bir şeydir çünkü önemsemediğiniz anda yapacağınız en ufak bir kaza ileriki seviyelerde ciddi masraflara yol açacaktır. -Bağımlılık yapar - . Heves eden ve başlamak isteyen veya nedir bu helikopter işi diye merak edenler olursa YouTube'da ;

-Dji Phantom

-Walkera LadyBird

-T-Rex 700 ve 800D

ile aratıp birkaç video izleyebilirler.

İleriki seviyelerde -benzinli aletlerden bahsediyorum - boyutlar ve fiyatları inanılmaz derecede artış gösteriyor.Hoş bataryalı olanlarda da pahalı bulmak zor değil ama olsun...En önemliside bunun ciddi birşey olduğunu söylemek istiyorum - ÖLÜMCÜL bir güce sahiptir pervaneler.Geçenlerde gazetede çıkmıştı galiba bir kişi hayatını kaybetmişti helikopter kazasında.Tahmin edeceğinizden daha fazla güç üretiyor o ufacık motorlar.

Yaklaşık 2 aydır tekrardan başladım ve tahminime göre 450-500TL masraf yaptım. Bu masrafın içinde yeni bir helikopter ve yeni piller var.Yol masrafıyla birlikte toplamda yaklaşık 600-650 Lira harcama yaptım.Dediğim gibi masraflı bir iş ama başlangıçta seçeceğiniz doğru aletler yapacağınız kazalarda en az hasar alacak şekilde olursa bu masraflar ciddi anlamda azalır.Ben bunu anlayana kadar 200 lira masraf yaptım.

Kısa ve öz demiştim ama uzun olmuş galiba kusuruma bakmayın :nse:

Sadece yeni hobi arayışında olanlara yol gösterebileceğimi düşündüm...Umarım hobi arayanlara yararlı olur.

Not 2: Eğer yasak değilse alışveriş yapılabilecek bir site belirtmek istiyorum , hizmetlerinden memnun kaldığım ve gayet sağlam bir firma.

RC helikopter ve RC arabaları gerçekten çok masraf isteyen bir iş, herkese göre değil ne yazık ki.

RC helikopter ve RC arabaları gerçekten çok masraf isteyen bir iş, herkese göre değil ne yazık ki.
Inan bana , RC Arabalar bu işteki en masrafsız alet çeşidi. Bir helikopterin/uçağın çakılması veya teknenin suda batması o aleti çöpe atmana sebep olabilir...

Bu hobiyi hobi edinmek için bütçe lazım. Maalesef bütcesi olmayan cogu kişi bilgisayar basında takılıyo. :(

Olayın bu duruma geleceğini düşünmemiştim ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki eğer hobi edinmek ve bilgisayar haricinde birşeyler yapmak istiyorsanız bütçe gerektirmeyecek bir sürü hobi mevcut. Yeterki isteyin. Ama dediğiniz gibi bütçe ilk zamanlarda olmasada ileriki zamanlarda gerekicek

Rc araba tutkum vardı benimde. Sanırım nisan mayıs gibiydi galiba. Çok araştırdım bu konuda çok zevkli bir iş fakat sağlam birşeyler istiyorsanız sağlamda bütçeniz olması lazım. Benim istediğim araçlar biraz bana yüksek geldi o yüzden indirime girerse almayı düşünüyorum.

Helikopterler bu işin farklı bir boyutu. Bunlar çok hasar alabilir, öyle her yerde kullanamazsınız, ve tek başınızada sıkabilir o yüzden bi çevrenizinde olması lazım.

Yani Anlayacağınız
-
-
-
Nakit = RC Vehicles

Olayın bu duruma geleceğini düşünmemiştim ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki eğer hobi edinmek ve bilgisayar haricinde birşeyler yapmak istiyorsanız bütçe gerektirmeyecek bir sürü hobi mevcut. Yeterki isteyin. Ama dediğiniz gibi bütçe ilk zamanlarda olmasada ileriki zamanlarda gerekicek

Bütçe gerektirmicek bir sürü hobi edinmek tabikide mevcut ama bu hobiyi edinmek için bütçe gerekli azda olsa. :nse:

Geri