• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Hybird Fire/Cold/Spear Nuker [120 Lv]

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Shi-Gin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Shi-Gin

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Ağu 2011
Puanı
491

Merhaba arkadaşlar yeni bir rehberle daha karşınızdayım.Hadi başlayalım :)

Hybird Stat Dağılımı Nasıl Olmalıdır ?
Hybird stat dağılımımız 7:1'dir.Çünkü nuker yapılandırmasında karakterin fazla vurması karakterin hp'sinden daha önemlidir.Ayrıca heuksal bölümündeki pasif skili de bize hp verecektir.

Hangi Kıyafet Tercih Edilmelidir ?
Hybird yapılandırmasında protector kıyafet tercih edilmelidir.

-Fire Skilleri-

Kırmızı ile işaretli olanlar kesinlikle açılması gerekenler
Yeşil ile işaretli olanlar sp sıkıntısı yok ise açılması gerekenler
Siyah ile işaretli olanlar açılmaması gerekenler

Fire Force Serisi (İmbue): Bu bölüm sonuna kadar maxlanmalıdır çünkü imbue (el yakma) skilimizdir.
Fire Shield Serisi : Bu seri status etkisini azaltır pvp ve plvlde işimize yarar, maxlanmalıdır.
Flame Body Serisi : Bu seri phy damagemizi artırır spear kullandığımız için işimize yarayacaktır, maxlanmalıdır.
Fire Protection Serisi : Bu seri bize magic defans verir, maxlanmalıdır.
Flame Wawe Serisi : Nuker buildinin temel taşıdır, maxlanmalıdır.
Fire Combustion Serisi : Pasif phy damage artıran skilimizdir, maxlanmalıdır.

-Cold Skilleri-

Frost Ghost Serisi : Phy defans veren skillerimizdir, maxlanmalıdır.
Snow Storm Serisi : Fire nuker skillerimiz daha fazla vursa da cold nuker skillerimiz de bazı durumlarda gereklidir, maxlanmalıdır.
Snow Shield Serisi : Bu skiller olmadan nuker bir hiçtir kesinlikle maxlanmalıdır.
Cold Armor Serisi : Pasif olarak phy defans veren skilimizdir, maxlanmalıdır.

-Heuksal Skilleri-

Fanning Spear Serisi : Magic defans verir, maxlanmalıdır.
Heuksal Spear Serisi : Etkili atak skillerimizdendir, maxlanmalıdır.
Soul Deparst Spear Serisi : Stun vurma özelliğine sahip olan etkili atak skillerimizdir, maxlanmalıdır.
Ghost Spear Attack Serisi : Pvpde bitirici hamleyi yapan skilldir hem çok güçlü hem de knock-back özelliği vardır, maxlanmalıdır.
Flying Dragon Spear Serisi : Uzaktan vurabilen tek skilimizdir, maxlanmalıdır.
Cheolsam Force Serisi : Bu seri kesinlikle maxlanmalıdır bize pasif olarak hp verir.

-Kullanacağımız İtemler-

-Gerekli Sp-

-Hybird Fire/Cold/Heuksal Nuker Videosu-

Rehberimiz bu kadar arkadaşlar umarım size yararlı olabilmişimdir - Feyz-i Baki.

fire meteorla vurulan damagelere bakın ve spear skilleriyle vurulan damagelere bakın herkese anlatmaya çalışıyorum lightsız fire nukesi düşünülemez.

7:1'i level olarak açıklayabilirmisin?Yani kaç levele kadar int kaç level str vermem gerekiyor?

Yani her 7 int'e karşılık 1 str :)
ben bu olayı anlıyamadım bi türlü.Her lvl atlandığında 3 stat point veriyor yani 2lvlda 6 stat point olur 3.lvl'da 1 tane daha int verip diğer 2stat pointi str olarakmı vericez ?

fannign serisi mag atak verir deyip geçmişsin fakat onların 3 tanesi block ratio veriyor ve bunlar gereksiz farmsız charlarda bunları açmak sp sıkıntısı yaratır.Ayrıca cold nukeleri tamamen gereksiz bazı durumlarda gerekli demişsin fakat hangi durumlar bunlar ? cold nukesi tam bir zaman kaybı. Ayrıca yine cold imbueyi asla açılmamalı olarak göstermişsin pvp de çin charlara karşı çok işe yarıyor bence en azından sp varsa açılmalı yoksada kesinlikle farmdan sonra açılmalı.

Hybrid karakterim var +12 nova spear'lı.Şu kadar diyeyim Lighting olmadan hybrid olmaz artık çok daha iyi anlıyorum.Çünkü herşey atak değil.
Fire imbue fazla olabilir.Nukelerin damagside fazla olabilir fakat lg %18 mag attack buff ve party ratio skilleri ile tam canavar oluyor karakter.Özellikle kale savaşlarında ghost ile ışınlanma bazen hayat kurtariyor...

sunworld bakarsan yanmışsın demektir bikere stat buglu oyuna göre bişiyi ayarlama ben çok fazla sunworld oynadım buglu çok insan gördüm her seferinde 20k vuran adamlar bile vardı isro göre ayarlarsan daha düzgün olur

Yani her 7 int'e karşılık 1 str :)
Hocam ben anlayamadım. Ben yaptım bir tane böyle 7:1 ama şöyle yaptım doğru mu acaba?
Her Lv de 3 stat veriyor. 3 Lv atladığımızda 9 satat oluyor. Ben 7 sini int verip 1 str veriyorum sonra 1 stat geride kalıyor. Ben onu tekrar int e veriyorum yani bu sefer 6 int vermemiz gerek 1 str. Böy le mi olacak ?

----------

Aynen öyle kardeşim.

Hocam ben anlayamadım. Ben yaptım bir tane böyle 7:1 ama şöyle yaptım doğru mu acaba?
Her Lv de 3 stat veriyor. 3 Lv atladığımızda 9 satat oluyor. Ben 7 sini int verip 1 str veriyorum sonra 1 stat geride kalıyor. Ben onu tekrar int e veriyorum yani bu sefer 6 int vermemiz gerek 1 str. Böyle mi olacak ?

7-1 de 120lw maxda 183 str 447 int oluyor sona 5 stat point kalıyor bunu nasıl dağıtmak lazım bu konuda yardımcı olabilecek var mı ? 7-1 değilde 5-1 gidilse olmamı?

böyle bişey yok

kardesm sırf sana teşekkür etmek ıcın hesap actım nasıl bır hesap yaptıysan snow acmadan party moblara kadar zorlanmadan alıyor pvpde bambaska bısey oldu zaten ellerine saglık.

Geri