• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

I Can Football - ICF Store Bilgi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152

ICF Store nedir ?

ICF Store, I Can Football Federasyonu tarafından I Can Football camiasına hizmet amacıyla kurulmuş özel bir mağazadır. ICF Store üzerinde hem futbolculara hem de takımlara yönelik özel ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerle futbolculara kendilerini altyapıdan geliştirme imkanı sunulmaktadır.

ICF Store'dan nasıl ürün satın alacağım?
ICF Store'da para birimi olarak ICF Para ve ICF Kredi kullanılmaktadır. Bir ürünü satın almak için hesabınızda o ürünün değerinde ICF Para veya ICF Kredi bulunması gereklidir.

Ne kadar ICF Param/ICF Kredim olduğunu nereden görebilirim?
Hesabınızda bulunan ICF Para ve ICF Kredi miktarını ICF Store sayfasına girdiğinizde sol üst köşede ICF Param/ Kredim bölümünde görebilirsiniz. Ayrıca profil sayfanıza girdiğinizde de kişisel bilgiler içerisinde de görebilirsiniz.

Açık Beta sona erdiğinde ICF Kredilerim ve ICF Store'dan satın aldığım ürünler silinecek mi?
Kesinlikle hayır. Açık Beta sona erdiğinde hesabınızda harcamadığınız mevcut ICF Kredi, ICF Para veya satın aldığınız herhangi bir ürün silinmeyecektir.

ICF Kredi aldım. Şimdi ICF Store'dan nasıl ürün satın alacağım?
ICF Store'da kategoriler arasından satın almak istediğiniz ürünün altında bulunan Satın Al butonuna basarak ürünü hemen satın alabilirsiniz. İndirimdeki ürünleri takip etmenizi öneririz.

ICF Kredi ile satılan bir ürünü ICF Para ile de alabilir miyim?
ICF Kredi ile satın alabileceğiniz bir çok ürünün belli tutarlarını hesabınızdaki ICF Para ile karşılayabilirsiniz.
Yalnız ürünü kendiniz için alırken değil, arkadaşlarınıza ürün hediye ederken de bu özelliği kullanabilirsiniz.

ICF Store'dan ICF Kredi ile satın alınabilen tüm ürünlerin %10'a varan kısmı ICF Para ile karşılanabilmektedir. ICF PRO Paket sahibi oyuncularımız ise ürün tutarının %20'ye varan kısmını ICF Para ile karşılayabilmektedir.

Not: Bu dönüşümlerde 1 Kredi 1000 ICF Para'ya denk gelmektedir.

Nasıl kullanacaksınız?
Satın Al butonuna bastıktan sonra karşınıza çıkan ekranda kaydırma çubuğunu ICF Para ile karşılamak istediğiniz yüzde tutarı kadar oynattığınızda ürün için ödeyeceğiniz ICF Kredi tutarı azalacaktır.
Kendim için Satın Al ve Arkadaşıma Hediye Al butonuna basarak ürünü belirlediğiniz tutarda alabilirsiniz.

Aldığım ürünün etkisini maçta göremiyorum? Ne yapmam lazım?
ICF Store'dan satın aldığınız ürünün etkisini maçlarda görebilmeniz için ürünü Malzeme Çantanıza yerleştirmeniz gereklidir.

Malzeme Çantamı nereden göreceğim? Ürünleri çantama nasıl yerleştireceğim?
Malzeme çantanızı ICF Store üzerinde Çantam butonuna basarak veya Kullanıcı İşlemleri>Çantam kısayoluna tıklayarak görebilirsiniz.
Malzeme çantanıza girdiğinizde satın aldığınız yetenekleri ve etki varlıklarını göreceksiniz. Maç içinde ürünlerin etkisini görebilmek için o ürünün ikonuna tıklayarak çantanızın gözlerine sürüklemeniz gereklidir. Malzeme çantanızda en fazla 8 Yetenek ve 8 Etki varlığı taşıyabilirsiniz.

Çalım yeteneği satın aldım? Nasıl kullanacağım?
Çalım yeteneğini Malzeme çantanızın gözüne yerleştirdiğinizde, ürünü yerleştirdiğiniz göze göre klavyenizin üst kısmında bulunan 1 ila 8 arasındaki nümerik tuşlara basarak kullanabilirsiniz. Kısayol tuşlarını isterseniz Ayarlar>Kontroller bölümünden başka bir tuşa atayabilirsiniz.

Aldığım Etki varlıklarını çantamdaki gözlere yerleştirdim. Nasıl kullanacağım?
Etki varlıkları; yetenek gibi kullanılmaz, çantanıza eklendikleri anda etki etmeye başlarlar.
Örneğin; koşu hızlandırıcı ürününü çantanızın gözüne taşıdığınızda artık her maça girdiğinizde Koşu hızınızın arttığını görebilirsiniz.

XP ve ELO Bonusu sağlayan özellik satın aldım ama çantamda göremiyorum. Bu özelliği nasıl kullanacağım?
Gol sevinçleri, XP/ELO Bonus, Performans Metre Doldurucu, Renkli Yazma özelliği gibi futbolcunuzu doğrudan etkilemeyen süresi boyunca aktif olup bu özellikler Malzeme Çantasındagörünmezler.
Malzeme çantanızda satın aldığınız Etki varlıklarını ve Yeteneklerinizi görebilir ve çantanızın gözlerine yerleştirebilirsiniz.

Başka birinin çantasındaki ürünleri nasıl görebilirim?
İstediğiniz oyuncunun profil kartına bakarak çantasındaki ürünleri görebilirsiniz.

Arkadaşımın çok beğendiği bir ürünü ona hediye etmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?
ICF Store üzerinde yer alan hediye sistemi ile birlikte artık istediğiniz ürünü arkadaşınıza hediye edebileceksiniz. Ürünü hediye etmek ürünün alt kısmında bulunan Satın Al butonuna bastıktan sonra karşınıza gelen ekranda Arkadaşıma Hediye Al butonuna basarak arkadaşınızı seçebilir ve ürünü hemen arkadaşınıza hediye edebilirsiniz.

Gönderdiğim hediyeden arkadaşım nasıl haberdar olacak?
ICF Store üzerinden arkadaşınıza hediye gönderdiğiniz anda arkadaşınız eğer online ise o anda ekranına sizin tarafınızdan hediye gönderildiğine dair bilgilendirme mesajı gönderilir. Online değil ise Giriş sayfasına girdiğinde Bildirimler bölümünden gönderdiğiniz hediye ile ilgili bilgileri görebilecektir.

Çalım yeteneği aldım. Ceza sahasına geldiğimde "Yeteneği bu durumdayken kullanamazsınız" diyor. Neden ceza sahası içerisinde bu yeteneği kullanamıyorum ?
Çalım yetenekleri sahanın her yerinde kullanılabilir, ancak oyun dengesini bozmamak adına ceza sahası içerisinde kullanılamazlar.

Çalım kullandığımda bazen top kontrolümden çıkıyor. Yeteneklerde sorun olabilir mi?
Çalım hareketlerinin kullanımında dengenin sağlanması için belli bir başarı oranı bulunmaktadır. Böylece futbolcunuz çoğunlukla çalım hareketlerini başarıyla tamamlarken kimi zaman da topu kontrol edemeyebilir.

Geri