• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

I Canl Football - ICF İyi Şut Nasıl Çekilir? Rehber

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152

İyi Bir Şut Nasıl Vurulur ?

Evet Arkadaşlar Şimdi Size İyi Bir Şutun Nasıl Vuruluğunu Anlatacağım.

KURAL 1 : İyi Bir Şut Vurulmasının En Önemli Noktası . Kaleye Olan Uzaklığa Göre Şut Barını Doldurmalıyız.

Açıklama : İlk Başta Kaleye Yakın Olduğumu Noktaya İyi Bakmalıyız. Mesela Orta Sahadan Vurulan Şut Gol Olma İhtimali Düşüktür. Çünkü Orda Barı Ne Kadar Doldurursanız Doldurun . Gol Olması Düşüktür . Barı Şöyle Doldurun Böyle Doldurun Yalanlarına İnanmayın O Tamamen Yalandır . Şansa Bağlıdır . Mesela Kalecinin Dibinden De Vurulan Şutun Gol Olması %30 dur. Çünkü Açınız Darlaşır. Gol Olursada Ya Bacağından Geçer Yada Yere Yatarken Altından Geçer . Ama Pen Altı Noktasının Oralarından Vurursanınız (Ortadan Geldiğimiz Zaman) Gol Olma İhtimali Gene Düşüktür. Çünkü Kaleci İle Karşı Karşıya Kalırsınız . Ve Kaleci %60 Kurtarır . Şimdi Eğer Ceza Sahasına Girişimiz 2-3 Adım Geçmişsek (Kenarlar Hariç) Şut Barını %45 Veya %49.99 Doldurmalıyız . . Peki Kenarlardan Geliorsak O Zaman %95 Gol Olur . O Zamanda En Az Şut Barını %50 Olması Lazım.

KURAL 2 : Peki Ya Pen Altıdan Nasıl İyi Şut Vuracağız ?

Açıklama : Pen Altıyı Kaçırdığımız Zaman Hemen Takım Arkadaşlarımız Veya Rakibimiz Kazma vb. Kelimeler Kullanarak . Morallerimizi Bozmaktan Üstüne Yoktur . Bide Maçın 90.00 cı Dakkası Olupta Ve Karşımızdakini Yenersek Takıma Çok Katkısı Olupta Kaçırmak Paha Biçilmez Bir Şekilde Morel Bozar . Bizde Bunu Engellemek İçin . Size Yardımcı Olmaya Çalışacağız . Evet Gelelim . Pen Altıda İyi Bir Şut Nasıl Vurulduğuna . Şimdi Rakibiniz Kasap Gibi Ayağınıza Kaydı Ve Kırıldı . Sağlık Görevlileri Gelip Sizi İyileştirdikten Sonra . Pen Altıyı Kullanmaya Geldiniz. Hakeme Bakıyorsunuz . Kırmızı Nerde Diye. Pen Altıyı Kullanacaksınız . Evet Hakem Düdüğü Çaldı Şut Barını %97 Veya Köşeye İsabetleyim %80 Doldurmalısınız . Bu Taktik %90 İşe Yarar . Golü Attıktan Sonra Ayağınız Sanki Hiç Darbe Almamış Gibi Sevinmenize Bir Şey Diyemiyorum.

KURAL 3 : Peki Ceza Sahası Dışından Gol Atmak İçin Ne Yapmalıyım ?

Açıklama : Dediğim Orta Sahadan Gol Atmanız Tamamen Şansa Bağlıdır . Onun Bir Taktiği Veya Bir Şut Barını Doldurma Taktiği Yoktur. Onlar Tamamen Yalandır. Ama Ceza Sahasına Yakın Yerlerden Atabilirsiniz (Kanatlar Hariç) . Mesela Tam Ceza Sahası Çizgisine Gelip . Orda Şut Barını % 70 Veya % 60 Gibi Doldurursanız %60 Girer (Denenmiştir.). Peki Ceza Sahasının 5-10 Adım Gerisinden Nasıl Gol Atabilirim O Zaman Şut Barını % 80 Veya %60 Doldurusanız %20-%30 Gibi Girer Kesin Girer Demiyorum !

Geri