• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İbot 5 dk içinde sık sık DC olanlar Kesin Çözüm

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan yurdusar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

yurdusar

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
6 Ağu 2009
Puanı
1
Bizzat kendim denedim hemen size anlatayım çözümü, Olay şu ki daha önce hiç dc yemiyordu önceden kullanıyordum yeni client kurduğumda sık sık 5 dk içinde dc veriyordu bende araştırdım baktım SilkErrSender dosyası suçlu bulundu :) ve eski client de benim bu dosya yoktu silmiştim o yüzden dc vermiyordu ama bu güncellendiği için bu sefer silmiyoruz onun için dediğim adımları yaparsanız kesinlikle dc vermez.

1.Silkroad Klasör Olduğu yere gelin o klasör içinde bir yeni metin oluşturun.
2.Metin belgesini açın,Boş bir belge açılacak bu belgenin içine SilkErrSender programı atın ki karmaşık yazılar çıkacaktır.
3.O karmaşık yazıları Ctrl + A tuşu basıp silin boş olduğunda sadece exe yazıp kaydedin.
4.ben Bizzat denedim ve 0 sonuç başarılı olmuştur.

eğer uğraşmak istemiyorsanız veya sizde orjinal SilkErrSender dosyası yoksa verdiğim linkten indirebilirsiniz bu dosya 3kb idir virüs değildir ama içiniz rahat etmek istiyorsanız siz yinede taratın.

Link: SilkErrSender.rar

Virus Total Tarama Sonucu : http://www.virustotal.com/file-scan...fe366d7f737d276eb6c46ae434f3816c9b-1325869624

Not: İbot'ta Genel bir sorun var eğer fellow petiniz varsa Pet Auto Potion bölümün de Command pet to attack seceneği işaretlemeyin dc veriyor bunun sebebi ibot log kayıtında spam olduğu için atıyor oyundan. bunu kullanmayın aksi halde dc veriyor ve o kaydetmiş olduğunuz ayar kayıtı ile her girdiğinizde anında dc olursunuz. tarafımdan test ettiğim için biliniyor bu bir genel hata.

Bu Silkroad Online için , Silkroad Online Revolution çözümü ise ibot offical sitesinde anlatımı vardır.

Son düzenleme:
silkroad r ye başladım sitedeki videoyuda izledim ama dediklerini yaptığım halde olmadı buna da bir çözüm bulurmusun rica etsem

last login timeye bide last dc timeye bakıyorum aralarında 2 dk bile yok-.-

last login timeye bide last dc timeye bakıyorum aralarında 2 dk bile yok-.-

silkroad r ye başladım sitedeki videoyuda izledim ama dediklerini yaptığım halde olmadı buna da bir çözüm bulurmusun rica etsem

Arkadaşlar benim kullandığım pc hakkında sizi bilgi vereyim aynısını sizde yapın ve sorunsuz çalışabilecektir;

benim işletim sistemim XP

1.Windows son tarihine kadar mutlaka güncel tutun çok önemlidir. Örnek: Net Framework 4,Microsoft Visual C++ 2010 (bu windows yazılımları ibot ile alakası vardır)
2.Bilgisayarınız Tamamen bakım ve onarımlı olsun program tavsiyesi : Advanced System Care ( çok yönlü bakım ve onarım programıdır )
3.Pc antivirüs ile tam tarama modu ile taratın Tavsiye : Avira Free Antivirüs (Türkçe sayısız ödülü vardır)
4.İbot_Necessities Dosyanın içindeki regOCXFiles_winXP veya win7 başarılı bir şekilde yüklendiğinden emin olun.
5.İbot eğer her girdiğinizde anında dc oluyorsa kaydettiğiniz bot config ayarını silin ve yeniden yapılandırın önemli nokta en son yaptığınız değişiklikten sonra dc yediğiniz halde o ayarı bir daha ayarlamayın.
6.İbot bot programında bildiğim bazı ayarlarda oyundan atıyor bunlardan 2 tanesi Pet auto Potion bölümde Hp Lower Than ile Command pet to attack bu sadece Fellow pet yüzünden dc oluyor, normal wolflarda sorun yoktur.
7.Silkroad online phMedia patch ile patch yapın 127.0.0.1 olarak. ayrıca sro hackshield çalıştırın program acıldığında orda sizin bilgisayarınızda İP adresi yazacaktır o ip adresini İbot İNİT dosyası içinde Normal Sro için iphs ve SROR için r_iphs belgesine yazın orda 127.0.0.1 yazıyor normalde. bunu silin onun yerine ip adresini yazıp kaydedin.

Not: Bunları yaparsanız hiçbir şekilde İbot dc veya hata vermez.(Çünkü ben öyle yapıyorum hiçbir sorun ile karşılaşmıyorum ibot genel sorun hata hariçinde )

Arkadaşlar benim kullandığım pc hakkında sizi bilgi vereyim aynısını sizde yapın ve sorunsuz çalışabilecektir;

benim işletim sistemim XP

1.Windows son tarihine kadar mutlaka güncel tutun çok önemlidir. Örnek: Net Framework 4,Microsoft Visual C++ 2010 (bu windows yazılımları ibot ile alakası vardır)
2.Bilgisayarınız Tamamen bakım ve onarımlı olsun program tavsiyesi : Advanced System Care ( çok yönlü bakım ve onarım programıdır )
3.Pc antivirüs ile tam tarama modu ile taratın Tavsiye : Avira Free Antivirüs (Türkçe sayısız ödülü vardır)
4.İbot_Necessities Dosyanın içindeki regOCXFiles_winXP veya win7 başarılı bir şekilde yüklendiğinden emin olun.
5.İbot eğer her girdiğinizde anında dc oluyorsa kaydettiğiniz bot config ayarını silin ve yeniden yapılandırın önemli nokta en son yaptığınız değişiklikten sonra dc yediğiniz halde o ayarı bir daha ayarlamayın.
6.İbot bot programında bildiğim bazı ayarlarda oyundan atıyor bunlardan 2 tanesi Pet auto Potion bölümde Hp Lower Than ile Command pet to attack bu sadece Fellow pet yüzünden dc oluyor, normal wolflarda sorun yoktur.
7.Silkroad online phMedia patch ile patch yapın 127.0.0.1 olarak. ayrıca sro hackshield çalıştırın program acıldığında orda sizin bilgisayarınızda İP adresi yazacaktır o ip adresini İbot İNİT dosyası içinde Normal Sro için iphs ve SROR için r_iphs belgesine yazın orda 127.0.0.1 yazıyor normalde. bunu silin onun yerine ip adresini yazıp kaydedin.

Not: Bunları yaparsanız hiçbir şekilde İbot dc veya hata vermez.(Çünkü ben öyle yapıyorum hiçbir sorun ile karşılaşmıyorum ibot genel sorun hata hariçinde )

deneyelim bakalım bişey kaybetmeyiz:)

peki hatanın sebebini yazarmısın bende hiçbir şekilde problem yok 7/24 ibot sorunsuz çalışıyor açıklarsan memnuniyetle cözümünü buluruz[/QUOTE

Ben silkroad-r için olmadı dedim.Yani İbot'un sitesindeki videoya bakarak herşeyi doğru şekilde yaptım.Ama silkroad-r run hackshield e gelince olmuyor.Hata veriyor.Bu sorun gördüğüm kadarıyla bir çok kişide var.Eğer çözümünü biliyorsanız ve söylerseniz sevinirim.Teşekkürler.hmmm

peki hatanın sebebini yazarmısın bende hiçbir şekilde problem yok 7/24 ibot sorunsuz çalışıyor açıklarsan memnuniyetle cözümünü buluruz[/QUOTE

Ben silkroad-r için olmadı dedim.Yani İbot'un sitesindeki videoya bakarak herşeyi doğru şekilde yaptım.Ama silkroad-r run hackshield e gelince olmuyor.Hata veriyor.Bu sorun gördüğüm kadarıyla bir çok kişide var.Eğer çözümünü biliyorsanız ve söylerseniz sevinirim.Teşekkürler.hmmm
Selam arkadaşım, Silkroad R clienti kurmadım ve oynamadım pek bilgim yok, ama yinede ss koyabilir misin buraya veya hata kodusunu yazabilir misin buraya?

Ben win7 64 bitim yaptığım tek sey ibotu xp(service pack 2)uyumluluğunda çalıstırmak. Ve hiç dc yemiyorum.

Bütün her şeyi yaptım ama 2 ve 5 dk da bir DC yiyor neden olabilir.

ben sorunu hallettim 1 haftadır kesintisiz kasıyor.Oleeyyy:D 48 LvL oldu Sro(R)

silkroad r oynyorum dediklerinizi yaptım ama sorun düzelmedi. başka bir yolu varmıdır? clientless moddeyken bile sürekli dc oluyor.

işletim sistemi : win7 x64

Geri