• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

iBOT Script Hazırlama [Resimli Anlatım]

guitaridis

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
17 Tem 2010
Puanı
3
Arkadaşlar merhaba. Problem_Nazgul nickli arkadaş iBot' ta script nasıl hazırlanır güzel bir şekilde anlatmış ama eski sürümü olduğu için biraz değişmiş record script özelliği de. Ben v1.0.75 sürümü üzerinden tekrar anlatım yapmak istedim.

Öncelikle script hazırlamaya başlamadan şehirde doğduğumuz yere gidip ordan scripti hazırlamaya başlıyoruz.

Resimdeki gibi üstteki sekmelerden beşincisine tıklıyoruz ve "Record Script" yazan kutuya tıklıyoruz.

10x5vvc.png

Sonraki görüntü aşağıdaki gibi olmalı ve sonrasında "Record" yazan kutuya tıklıyoruz.

i6mo38.png

Alttaki resimdeki hale geldikten sonra şimdi geldik script i kaydetme kısmına. Size gereken şeyleri numaralandırdım ve açıklaması resmin altında. Lütfen açıklamaları okuyunuz.

2likgms.png

1-) Stop: Bastığınız takdirde scripti kaydetmeyi durdurur fakat kaydetmez.

2-) Del: Siz hareket ettikçe sağdaki kutuda go(xxxx,yyyy) şeklinde koordinatlar oluşur. Onlardan bir tanesini seçip Del yaptığınız takdirde seçmiş olduğunuz koordinat silinir. Bunu yanlış yere tıkladığınız durumlarda kullanabilirsiniz.

3-) Auto-add all moves: Bu kutu işaretli kalsın. gittiğiniz yerlerin koordinatlarını otomatik kaydeder.

4-) Save Script: Script i tamamladıysanız Save Script butonuna basın ve kaydedilmesini sağlayın.

5-) Enter Script Name Here: Script i kaydetmeden önce buraya script e vereceğiniz ismi yazın. Genelde nerde kasıyorsanız ordaki mobların isminin yazılması tercih edilir.

Script i yazmaya şehirdeki spawn noktasından başlayın. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus havaya, çok ileri vb. tıklamayın. Bu şekilde tıklama yaptığınız takdirde bot bu koordinatları kaydetmiyecektir. Görebildiğiniz yerlere kadar tıklayınız.

Scripti yazmayı tamamladığınızda kesinlikle stop butonuna basmayın. Bunu yapmak kaydetmeyi tamamen bitirip bütün emeğinizin boşa gitmesine neden olur. Kaydetmeyi tamamladıktan sonra scriptinizin adını Enter Script Name Here yazan kutucuğa girin ve Save Script butonuna tıklayın.

Scripti yazdınız kaydettiniz fakat daha bitmedi. Bu scripti nasıl aktif edeceğiz ve sonrası?

Resimdeki gibi işlemleri gerçekletirerek hazırladığınız script i bota load edin.

ngyttf.png

Şu anda script i yazıp kaydedip bota load etme işlemlerini yaptık. Son olarak aşağıdaki işlemi yapıyoruz.

2qajpdu.png

1-) Set Area: Hazırladığımız script bizi kasıcağımız alana götürdükten sonra Set Area butonuna basın. Bu kasıcağımız yeri belirlememizi sağlar.

2-) Radius: Bu da kasıcağınız alanı belirlemenizi sağlar. Şu şekilde ki örneğin Radius:100 olduğu takdirde belirlediğiniz koordinatların 100 birim dışına çıkmaz.

Bu ayarlamayı da yaptıktan sonra geriye tek kalan şey Save Settings ve Start Bot :)

Son düzenleme:
Rica ederim.

Script hazırlamayla ilgili sıkıntısı olan arkadaşlar başlık altından sorularını sorarsa yardımcı olmaya çalışırım.

Botun yeni sürümü geldi o sürümün hepsini rehber olarak hazırlarsan çok makbule geçer arkadaşlar eski versiyonda kalmıs^^

Arkadaşım ben jangan cave ye script hazırlamak istiyordum fakat burdan indirdiğim scriptlerde hep kasma alanına gelince Runtime 13 hatası aldım ve bu sorunu Turkhan ile çözemedik. Kendim bu anlattığın yolla script yaparsam sizce Runtime13 hatası alır mıyım ?

ya ben bisi sorucam bu scripi yaparken npclere götürcezmi charı yoksa otomatik gidiyormu npclere

Arkadaşım ben jangan cave ye script hazırlamak istiyordum fakat burdan indirdiğim scriptlerde hep kasma alanına gelince Runtime 13 hatası aldım ve bu sorunu Turkhan ile çözemedik. Kendim bu anlattığın yolla script yaparsam sizce Runtime13 hatası alır mıyım ?

Kardeş vallahi bir fikrim yok o konuda daha o levele gelemediğim için denemedim cave ye script yazmayı. Ama elinizle yazdığınız takdirde sıkıntı olmayacaktır sanırsam.

ya ben bisi sorucam bu scripi yaparken npclere götürcezmi charı yoksa otomatik gidiyormu npclere

Sen scripti yazarken sadece towndan kasma yerine götürüyorsun. Botun kendi town scripti var zaten. Sen scripti townda yazmaya başla npclere uğramadan devam et kasıcağın yere kadar.

saol çok iyi anlatmışsın. Ama ben kendim chakjilere bırakacaktım hazırladım, scpript i açacakken hata veriyo.bot kapanıyo.

Scripti kaydettiğin yerden tekrar load edip save settings de ve tekrar dene. Şehirden başlat bir de botu. Set areayı da unutma.

kardes mesele bn rocka strip kurmak istiyorum fakat ışınlanırken npc den nasıl gecirebilirim?

Geri