• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İkinci Yabancı Dil Önerisi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kürşad
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kürşad

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
13 Ocak 2011
Puanı
186
Merhabalar, okuduğum üniversitede hazırlıkta aldığım ve halen SOFL olarak almaya devam ettiğim İngilizce dışında bir yabancı dil daha seçeceğim. Almanca ve Fransızca arasında kalmıştım fakat konuştuğum insanlardan mantıklı bir tavsiye aldım; şöyle ki İspanyolca alıp, daha sonra dil ailesine yakın Portekizce ve İtalyancayı kolay öğrenebileceğimi söylediler, açıkçası bu fikir kafama yattı. Yine bu konuda bilgi sahibi olanlardan da fikir almak istedim, Yazılım Mühendisliği okuyorum, bana en faydalı olacak seçenek üzerine yoğunlaşma fikrindeyim. Farklı fikirleri dinlemeye de açığım.

İspanyolca çok daha ön plandadır. Diğer dillere göre çok daha fazla ülkede resmi dil olarak kullanılmakta. Ben şuan Madriddeyim buraya gelince İspanyolca dilinin önemi cidden anlaşılıyor :)

Uzak doğu dillerine yönebilirsin. Artık herkes İngilizce biliyor. Ekstradan Avrupa'da konuşulan dilleri tercih etmemelisin.

İspanyolca çok daha ön plandadır. Diğer dillere göre çok daha fazla ülkede resmi dil olarak kullanılmakta. Ben şuan Madriddeyim buraya gelince İspanyolca dilinin önemi cidden anlaşılıyor :)

Dünyada en çok konuşulan diller arasında en üstlerde, 392 milyon kişi konuşuyormuş. Bu da tercihimde önemli rol oynayacaktır. Yorumun için teşekkürler.

Uzak doğu dillerine yönebilirsin. Artık herkes İngilizce biliyor. Ekstradan Avrupa'da konuşulan dilleri tercih etmemelisin.

Uzak doğu dilleri arasında Latin Alfabesi dışında olanları şuan için düşünmüyorum fakat yaz ayında kapsamlı olarak dışarıdan kursuna gidebilirim, bu bağlamda Çince veya Japonca olabilir veya duruma göre biraz daha yakın olarak Rusça da alternatiflerim arasında. Yorumun için teşekkürler.

İspanyolca iyidir. Ama bence kolay gibi görünür ve öyle olduğu söylenir ama hakkini vererek öğrenmek zordur. Yaparim diyorsan isp cok isine yarar

çince der keranara çekilirim

İspanyolca iyidir. Ama bence kolay gibi görünür ve öyle olduğu söylenir ama hakkini vererek öğrenmek zordur. Yaparim diyorsan isp cok isine yarar

İspanyolca şu an için en ön planda fakat Çinceyi de düşünmüyor değilim. Olmazsa bir sıralama yapıp birini tam teşekkürlü öğrendikten sonra diğerini öğrenmeye koyulacağım. Yorumlarınız için teşekkürler.

geçtiğimiz yılda bu sene erasmua gitme ihtimalim olduğu için ispanyolca öğrenmiştim 4 ayda hayatta kalabilecek kadar. Yazın bunun üzerine biraz daha katıyorken erasmus planı iptal oldu, ben de bi süre ara verdim. Şu anda tekrardan erasmusla madrid'e gitme ihtimalim olduğu için önümüzdeki hafta tekrardan başlayacağım.

Sorunun cevabına gelecek olursak dünyada en çok kullanılan 2. dil diye biliyorum ispanyolcayı. Ve bir çok dile de akrabalığı var dolayısıyla öğrendiğin taktirde başka bir dil öğrenmene de altyapı sağlamış olacaktır. Naçizane tavsiyelerim bunlardır.

Dünyada en çok konuşulan diller

9OaVkrCBQw2g2HNZqNUW4g.png

Ticaret açısından çince düşünebilirsin. Çince bilen elemanlar şu aralar parayı kürekle çuvala dolduruyor tabi yine vurgulayım ticari açıdan.

geçtiğimiz yılda bu sene erasmua gitme ihtimalim olduğu için ispanyolca öğrenmiştim 4 ayda hayatta kalabilecek kadar. Yazın bunun üzerine biraz daha katıyorken erasmus planı iptal oldu, ben de bi süre ara verdim. Şu anda tekrardan erasmusla madrid'e gitme ihtimalim olduğu için önümüzdeki hafta tekrardan başlayacağım.

Sorunun cevabına gelecek olursak dünyada en çok kullanılan 2. dil diye biliyorum ispanyolcayı. Ve bir çok dile de akrabalığı var dolayısıyla öğrendiğin taktirde başka bir dil öğrenmene de altyapı sağlamış olacaktır. Naçizane tavsiyelerim bunlardır.

Dünyada en çok konuşulan diller

9OaVkrCBQw2g2HNZqNUW4g.png

Ticaret açısından çince düşünebilirsin. Çince bilen elemanlar şu aralar parayı kürekle çuvala dolduruyor tabi yine vurgulayım ticari açıdan.

Öncelikle fikirleriniz için teşekkür ediyorum. Öncelikle İspanyolca öğrenmek üzerine odaklandım. Daha sonra İspanyolca dil ailesine yakın dillerin ardından ilk olarak Çinceyi öğrenmeyi düşünüyorum.

Üniversitede hocamız bize bir alman yada bir fransız ile ingilizce konuşabileceğimizi söyledi. İspanyolların aynı türkler gibi olduğunu ingilizce bilmediklerini ve öğrenmek istemediklerini söyledi. Bu yüzden benimde imkanım olsa ingilizcenin yanına ispanyolcayı katardım.

Ekstra olarak internette araştığımda özellikle kendi bölümüm hakkında hep ispanyolca kaynaklar ortaya çıkıyordu. İngilizcesi olmayan kaynağın ispanyolcası çok fazla

İspanyolca güzeldir bende İngilizce'mi biraz daha geliştirdikten sonra İspanyol'ca öğrenmek istiyorum.

Çinceyi öğrenebilirsen öğren, ancak köken olarak farklı olduğundan dolayı ve imkanların kısıtlılığından dolayı öğrenmek zor. İspanyolcayı 500 milyon insan konuşuyor, ancak İspanyollar arasında İngilizce oldukça hakim ancak yine de tavsiye ederim.

BU arada benim sana asıl tavsiyem şu şekilde: İngilizceni çok iyi geliştir, sanılanın aksine Türkiye'de birçok insan İngilizce bildiğini sanıyor ancak bilmiyor. Üniversitelerde hazırlık okuyan hatta mezun olan öğrenciler bile ingilizce okuduğunu anlamıyor, kendini ifade edemiyorlar. Bundan dolayı öncelikle İNgilizceye ağırlık ver. İkinci yabancı dil işini abartma, bu ancak İngilizceyi çok iyi öğrendikten sonra olabilir ve sonraki aşama.

Geri