• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

IMEI Numarası Yardım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Zen0n35
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Zen0n35

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
22 Eki 2013
Puanı
2
Arkadaşlar konunun yeri burasımı bilmiyorum ama burası daha çok ilgi çeker diye buraya açıyorum daha çabuk cevap alabilme açısından telefonuma bir msj geldi imei numarası klonlanmıştır cihaz 30 gün içinde kapatılacaktır satın aldıgınız yere basvurunuz diye msj gelen yerin adı YASALTAKİP diye bu ne msjı acaba şu piyasadaki dolandırıcılardan falanmı ?

JeeKi;35560137[COLOR=Black' Alıntı:
Sorgulat İstersen bi :)[/COLOR]

Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir sorgulattım bu cıktı bunun sebebi nedir ben telefonu alalı 2 seneyi falan geçti nerdeyse aldıgımız yerin dükkanı burda degil artık adam kapatmıs dukkanı adam dukkanı kapatalıda 1.5 sene falan oluyor bu neden böyle olduki şimdi

----------

Telefon yurt dısından geldiyse pasaport lazım yoksam telefon kapanır

vallaha yurt dışındanmı falan bilmiyorumda ne olucak şimdi 30 gün içinde kapatılcak falan diyor çözümü yokmu

Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir sorgulattım bu cıktı bunun sebebi nedir ben telefonu alalı 2 seneyi falan geçti nerdeyse aldıgımız yerin dükkanı burda degil artık adam kapatmıs dukkanı adam dukkanı kapatalıda 1.5 sene falan oluyor bu neden böyle olduki şimdi

----------

vallaha yurt dışındanmı falan bilmiyorumda ne olucak şimdi 30 gün içinde kapatılcak falan diyor çözümü yokmu
Pasaport olması lazım yoksam olmaz

Pasaport olması lazım yoksam olmaz

allah allah telefon gidicekmi şimdi 30 gün sonra başka çaresi yokmu bunun 2 sene sonra nerden çıktıki bu iş başka bi yerde falan halolmazmı bu telefonu aldıgımız dükkanda yok artık

allah allah telefon gidicekmi şimdi 30 gün sonra başka çaresi yokmu bunun 2 sene sonra nerden çıktıki bu iş başka bi yerde falan halolmazmı bu telefonu aldıgımız dükkanda yok artık

Dediğim gibi yurt dısında gelmise pasaport olmasi lazim benim bildigim telefonculara bir danış istersen

Yurt dışından getirilen telefonlar için geçerli o diye biliyorum.
[MENTION=1]Deepblue[/MENTION] ümit abi arkadaşa yardımcı olur musun ?

Aynen belki dedim yurt dışından gelmiş olabilir diye öyle dedim benim başıma geldi ondan biliyorum :D

Son düzenleme:

Aynen belki dedim yurt dışından gelmiş olabilir diye öyle dedim benim başıma geldi ondan biliyorum :D
Kaçak olarak yurda sokulan telefonlar yüzünden bu arkadaşlar gibileri mağdur oluyor.Yurt dışından getirilen telefonu pasaport ve vergi kaydını yaptırıp kullanıma açabiliyorsun yada böyle masum birinin imei numarasını çalıyorsun bol bol küfür ve hak yiyorsun.

Emin değilim ama bildiğim kadarıyla telefonun faturasıyla tüketici hakem heyetine başvurması gerekiyor arkadaşın daha sonra telefonun imei numarasını tek hat üzerinden kullanıma açıyorlar.

Kaçak olarak yurda sokulan telefonlar yüzünden bu arkadaşlar gibileri mağdur oluyor.Yurt dışından getirilen telefonu pasaport ve vergi kaydını yaptırıp kullanıma açabiliyorsun yada böyle masum birinin imei numarasını çalıyorsun bol bol küfür ve hak yiyorsun.

Emin değilim ama bildiğim kadarıyla telefonun faturasıyla tüketici hakem heyetine başvurması gerekiyor arkadaşın daha sonra telefonun imei numarasını tek hat üzerinden kullanıma açıyorlar.

ben telefonu alırken 2 sene önce adam demişti yok bu ithal falan zaten garanti belgesi bile yoktu aldık o zamanki kafayla adamda dükkanı kapattı 1 ay sonra şimdi 2 sene oldu telefonu alalı böle bişey oldu

ben telefonu alırken 2 sene önce adam demişti yok bu ithal falan zaten garanti belgesi bile yoktu aldık o zamanki kafayla adamda dükkanı kapattı 1 ay sonra şimdi 2 sene oldu telefonu alalı böle bişey oldu

O zaman kesin yurt dışından gelmiş pasaport süresi zaten her 2 yılda bir gidip yeniden kayıt yaptırılması gerekir diye biliyorum ümit abiyi bekliyelim o gereken açıklamayı yapar

Son düzenleme:
Yurt dışı telefonu babalamışlar size gibi duruyor hocam :) "Bildiğim kadarı ile" elinizde faturası vs yoksa yasal olarak yapabileceğiniz bir şey bulunmuyor.

Benim telefonumda ithalat yoluyla kayıtlı garanti belgesinden faturasına her şeyi bulunmakta keşke alırken dikkat etseniz.
wvv4rA.jpg

O zaman kesin yurt dışından gelmiş pasaport süresi zaten her 2 yılda bir gidip yeniden kayıt yaptırılması gerekir diye biliyorum ümit abiyi bekliyelim o gereken açıklamayı yapar
ya kardeşim 2 senedir kullanıyorum diyor adam telefonu öyle bir ihtimal varmı hattı takdığı ilk ay içerisinde mesaj düşer telefonu kapatırlardı 2 sene beklemezlerdi
imei numarasını başka bir telefon üzerinde kullanmaya başlamışlar bu durumun çözümü yasal yollar yada sende başka bir imei attıracaksın telefonuna

ya kardeşim 2 senedir kullanıyorum diyor adam telefonu öyle bir ihtimal varmı hattı takdığı ilk ay içerisinde mesaj düşer telefonu kapatırlardı 2 sene beklemezlerdi
imei numarasını başka bir telefon üzerinde kullanmaya başlamışlar bu durumun çözümü yasal yollar yada sende başka bir imei attıracaksın telefonuna

nasıldır bunun çözümü varmı çaresi

----------

Kapansın sıkıntı yok kardeşim en basit telefoncu bile imei atar dert etme bu kadar

telefoncular yaparmı kardeşim biliyormusun kesin fiyatı varmı bunun

nasıldır bunun çözümü varmı çaresi

----------

telefoncular yaparmı kardeşim biliyormusun kesin fiyatı varmı bunun
Senin telefona yaptıkları gibi telefoncuda başka bir telefonun imei numarasını senin telefona kopyalar böylece telefonun kullanıma açılır.ortalama 35 lira falandır fiyatı tabi telefoncuya göre değişir ayrıca bu işlemin garantisi yoktur.İmei attıktan sonra tekrar kapanırsa çoğu telefoncu sorumluluk üstlenmez.

Saçma sapan telefon bayilerinden telefon almayın. Gidin Turkcell ana bayisinden, Teknosa'dan,Bimeks'den alın.. Sonra bu tarz olaylarla hiç uğraşmazsınız böyle.
Telefonun ithal olmasıyla kaçak olması arasında büyük fark var. İthal demek yurtdışında üretilip Türkiye'ye getirilen telefonlardır. Örneğin Samsung Kore'de Nokia Finlandiya'da üretilmektedir zaten telefonun nerede üretildiği kapağı açtığında bataryada yazar Çin malı yerine bu ülkeleri tercih edin.
Eğer telefon kaçaksa pasaport ile açtırman gerekiyor, ama yakın bir telefoncuya götürürsen IMEI numarasını değiştirirler.
2 senede geçse 10 senede geçse aynı IMEI başka cihazda kullanılırsa hatayı alırsın.

Geri