• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

implant yaptırma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Insanity
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Insanity

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
12 Eki 2013
Puanı
17
hayırlı geceler arkadaşlar bugun dişciye gittim 6 ayda 1 senede bir giderdim fakat bukez giderken 1 sene içinde 4 tane arkadaki azı dişleri çürüdü birazda önemsemediğimden açıkcası doktora gittiğimde bana dişlerin bittiğini herhangibi bişey yapılmaz çekilcek dedi 1 tanesini çekti sol üst en arkadakini diğerlerinide çektiğinde altta bir tek azı dişi kalıyo implant yapılabilir dedi diş başına 1500 tl dedi internetten baktım biraz fakat çok gerdi beni çeneyi deliyo içine metal falan yerleştiriyo onun üstüne diş falan çok acayip bişey daha önce yaptıran varmı bi sakat tarafini falan görüp yaşıyan ? yaptırmalımıyım yada dişleri çekmessem çürüklerin diğer dişlerede sıçrıyabilir dedi.

Diş başına 1.500 tl olması imkansız, bütün dişlerini implant yaptığında 3.000 gibi bir fiyat ortaya çıkıyor.

Diş başına 1.500 tl olması imkansız, bütün dişlerini implant yaptığında 3.000 gibi bir fiyat ortaya çıkıyor.
Benim valide hanım dişleri kaliteli bir malzemeden yaptırdı yanlış hatırlamıyorsam porselendi, hepsi 4.000TL'ye patlamıştı sanırım..

Benim valide hanım dişleri kaliteli bir malzemeden yaptırdı yanlış hatırlamıyorsam porselendi, hepsi 4.000TL'ye patlamıştı sanırım..
sanırım porselenle implant ayrı bişey tedavilerine baktım çok farklı birisi doğrudan çene kemiğine yapılıyo bu çeneyi oyup içine demir onun üstünede diş yapılıyo.

Yani bence de diş başına biraz saçma olmuş gibi de bilmediğim bir şey hakkında yorum yapmak olmaz.Şunu söylemek isterim benim annem, tüm dişlerini bile yaptırırken 1.000TL ödedi.Yani senin diş başına da 1.500 demesi biraz kuşkulandırıcı.

beyler peki bu dişlerin normal dişlerden bi farkı varmı negatif bi yanı falan ?

----------

Yani bence de diş başına biraz saçma olmuş gibi de bilmediğim bir şey hakkında yorum yapmak olmaz.Şunu söylemek isterim benim annem, tüm dişlerini bile yaptırırken 1.000TL ödedi.Yani senin diş başına da 1.500 demesi biraz kuşkulandırıcı.
dediğinde son derece haklısın fakat gittiğim yer diş hastanesiydi ve devlete bağlıydı yani orda yapılcak bi iş değilmiş özelde yaptırabilirsin oda diş başına 1500 tl gibi bişey tutar dedi yani bi kari yada şüpeye düşürcek bişey yok.

implanttan dişlerin tanesi 1.500 lira civarı oluyor dişçi sana doğru fiyat vermiş arkadaşlar başka bi diş malzemesi ile karıştırıyor sanırım :) benim ailemde yaptırdılar dişlerini ve 400-500 lira ödediler fakat devlet bazı durumlarda ve bazı malzemelerde %40-60 arası sigorta karşılayabiliyor. bazı durumlarda da sadece implant yapılabiliyor aynı durum bende de var seninle ve devlet bunu karşılamıyo 1.000 liradan aşağı implant yaptırman zor :) söyle ki gerekliliği de bende azı dişimi çektirdim fakat yemek yerken rahatsızlık vermiyo o yüzden yaptırmayı düşünmüyorum eğer sen rahatsızsan yaptırman iyi olur ve merak etme acı hissetmezsin :)

edit: normal diş ile aynı tamamen neredeyse, tabii ki gerçek dişin aynısını yapmak imkansız ama implant en iyisi ve ayrıca dediğim gibi bazı durumlarda sadece implant yapılabiliyor.

implanttan dişlerin tanesi 1.500 lira civarı oluyor dişçi sana doğru fiyat vermiş arkadaşlar başka bi diş malzemesi ile karıştırıyor sanırım :) benim ailemde yaptırdılar dişlerini ve 400-500 lira ödediler fakat devlet bazı durumlarda ve bazı malzemelerde %40-60 arası sigorta karşılayabiliyor. bazı durumlarda da sadece implant yapılabiliyor aynı durum bende de var seninle ve devlet bunu karşılamıyo 1.000 liradan aşağı implant yaptırman zor :) söyle ki gerekliliği de bende azı dişimi çektirdim fakat yemek yerken rahatsızlık vermiyo o yüzden yaptırmayı düşünmüyorum eğer sen rahatsızsan yaptırman iyi olur ve merak etme acı hissetmezsin :)

edit: normal diş ile aynı tamamen neredeyse, tabii ki gerçek dişin aynısını yapmak imkansız ama implant en iyisi ve ayrıca dediğim gibi bazı durumlarda sadece implant yapılabiliyor.
yaptırıldığını söylemen rahatlattı gibi 4 diş 10 bine yakın bi para tutcak o zaman desene 1 diş olsa bende uraşmazdımda en arkalar üst ve altlar komple çürük bi bardak soğuk su içiyosun ta tepene çıkıyo acısı

----------

Konu hakkında yorumum yok ama profil resmin çok tatlı ya :D
dimi :D dimi :D

beyler peki bu dişlerin normal dişlerden bi farkı varmı negatif bi yanı falan ?

----------

dediğinde son derece haklısın fakat gittiğim yer diş hastanesiydi ve devlete bağlıydı yani orda yapılcak bi iş değilmiş özelde yaptırabilirsin oda diş başına 1500 tl gibi bişey tutar dedi yani bi kari yada şüpeye düşürcek bişey yok.
Bro sana bir şey söyleyeyim.Bak ben bir seferinde arka üst sol tarafta devlet hastanesinde bir diş çektirmiştim.Kadın öyle bir doktordu ki hani kurban kesen adamlar olur ya o tipten bir bayandı.Dişimi uyuşturmuştu.Çağırdı beni uyuştu mu dedi? Evet dedim.Sonra dişimi bi çekti yemin ediyorum sana sanki bana vurduğu morfin değildi.Yani tamam dudaklarım felan uyuşmuştu ama dişi çekerken az daha çenemin çıkılacağını fark edecektim ve acıdan az daha bayılacaktım.O zamandır dişçiden korkardım.Ve insanın korktuğu başına gelirmiş derler doğruymuş.yaklaşık 15-16 yaşında sağ alt arka dişim,ortadan kırılmıştı ve bir şey olmaz dedim,tekrar o acıyı yaşamak istemiyorum dedim,kim bilir gidersem şimdi ne acılar çekerim dedim.Yaklaşık 1,5 sene o kırık diş ile yaşadım ve sağ taraftan yiyemiyordum çünkü yediğim besinler kırık dişin içerisine giriyordu.Artık solumla yemeye alıştım.Bir süre sonra o kırık yerden et çıkmaya başladı.Bildiğin çene etim o kırık diş havzasından çıkmaya başladı.Kendi kendime şimdi hapı yuttum dedim.Bak 2 tane devlet hastanesine gittim bu devletlerden biri özel devletti doktorları iyi denmişti.Komşu tavsiyesiydi.Gittim ve bu iki hastanede diş,çekilecek dedi.Bende artık bu dişten o kadar bıkmıştım ki çekilsin,lanet olsun artık dedim bir ton küfürler ettim.Hani nasip ya çektirmek nasip olmadı.Sonra teyzemin çok sık gittiği, dişe yıllarını vermiş bir adam olduğunu söyledi bana.Gittim ve konuştum adamla adam bana dedi ki o doktorlar yanlış söylemiş sana.Bu diş çekilmez.Doktorun adı Salih ve Salih abi,dişin çekilmesi karşı bir adam.Çünkü ona göre diş kurtarılabilir ve hiç bir şey orjinal dişin yerini tutmaz ona göre ki bence de doğru.Sana yemin ederim 3 gün o adama gittim.Adam o dişimdeki etin çıkmış olduğu bölümü aldı.Yani eti dişin içinden kesip aldı bro.Yemin ederim sana bu dişten adam olmaz derdim ben ve adam,birde oğlu var oda mükemmel bir doktor babasının oğlu tıpkısı.Oğluna verdi beni adam var ya adam olmaz dediğim dişten resmen 0 bir diş oluşturdu.Bak özel dolgu yaptı bana yaşlaşık 4 sene oldu,daha hiç kontrole de gitmedim.O dolgular hayla allah razı olsun sapa sağlam ve yeni gibi.O yüzden diş konusu şakaya gelmez.Yapılacak ufak bir yanlış sizin ağız sağlığınızı tehlikeye sokabilir.Sokmaz demeyin,benim bir tanıdığım,diş yüzünden beyninde tümor oluşmuştu.O yüzden hiç bir şey sağlığımızdan daha önemli değildir.

Devlet hastanesindeki bir tanıdık dişçinin direk kendisinden duyduğum bir şeyi söylüyorum; devlet tarafından kendilerine sağlanan malzemeler - tıbbi araçlar epey dandikmiş. Kendisi dişçi olmasına rağmen çok zorda kalmadıkça devlette yaptırma dedi bana. Hatta dolguyu yaparken düşeceği tarihi bile verdi :D

Bro sana bir şey söyleyeyim.Bak ben bir seferinde arka üst sol tarafta devlet hastanesinde bir diş çektirmiştim.Kadın öyle bir doktordu ki hani kurban kesen adamlar olur ya o tipten bir bayandı.Dişimi uyuşturmuştu.Çağırdı beni uyuştu mu dedi? Evet dedim.Sonra dişimi bi çekti yemin ediyorum sana sanki bana vurduğu morfin değildi.Yani tamam dudaklarım felan uyuşmuştu ama dişi çekerken az daha çenemin çıkılacağını fark edecektim ve acıdan az daha bayılacaktım.O zamandır dişçiden korkardım.Ve insanın korktuğu başına gelirmiş derler doğruymuş.yaklaşık 15-16 yaşında sağ alt arka dişim,ortadan kırılmıştı ve bir şey olmaz dedim,tekrar o acıyı yaşamak istemiyorum dedim,kim bilir gidersem şimdi ne acılar çekerim dedim.Yaklaşık 1,5 sene o kırık diş ile yaşadım ve sağ taraftan yiyemiyordum çünkü yediğim besinler kırık dişin içerisine giriyordu.Artık solumla yemeye alıştım.Bir süre sonra o kırık yerden et çıkmaya başladı.Bildiğin çene etim o kırık diş havzasından çıkmaya başladı.Kendi kendime şimdi hapı yuttum dedim.Bak 2 tane devlet hastanesine gittim bu devletlerden biri özel devletti doktorları iyi denmişti.Komşu tavsiyesiydi.Gittim ve bu iki hastanede diş,çekilecek dedi.Bende artık bu dişten o kadar bıkmıştım ki çekilsin,lanet olsun artık dedim bir ton küfürler ettim.Hani nasip ya çektirmek nasip olmadı.Sonra teyzemin çok sık gittiği, dişe yıllarını vermiş bir adam olduğunu söyledi bana.Gittim ve konuştum adamla adam bana dedi ki o doktorlar yanlış söylemiş sana.Bu diş çekilmez.Doktorun adı Salih ve Salih abi,dişin çekilmesi karşı bir adam.Çünkü ona göre diş kurtarılabilir ve hiç bir şey orjinal dişin yerini tutmaz ona göre ki bence de doğru.Sana yemin ederim 3 gün o adama gittim.Adam o dişimdeki etin çıkmış olduğu bölümü aldı.Yani eti dişin içinden kesip aldı bro.Yemin ederim sana bu dişten adam olmaz derdim ben ve adam,birde oğlu var oda mükemmel bir doktor babasının oğlu tıpkısı.Oğluna verdi beni adam var ya adam olmaz dediğim dişten resmen 0 bir diş oluşturdu.Bak özel dolgu yaptı bana yaşlaşık 4 sene oldu,daha hiç kontrole de gitmedim.O dolgular hayla allah razı olsun sapa sağlam ve yeni gibi.O yüzden diş konusu şakaya gelmez.Yapılacak ufak bir yanlış sizin ağız sağlığınızı tehlikeye sokabilir.Sokmaz demeyin,benim bir tanıdığım,diş yüzünden beyninde tümor oluşmuştu.O yüzden hiç bir şey sağlığımızdan daha önemli değildir.
bugun tamda senin dediğin gibi oldu aslında hayatımda ilk defa diş çektirdim iğneyi yaptı beklememi söyledim 10 dakika falan sonra geldi direk şimdi acı hissetmiceksin dedi elindeki şeyle dişi parçaladı birden çekti o parçalama esnasında dişin kökünde hissettim diyebilirim canım yanmadı fakat çeneme yumruk yemiş gibi bi hisle kalktım normal bişeydir diye ses etmedim ama şimdi dediğin düşündürdü açıkcası

----------

bişey takıldı aklıma googlede dolaşırken 3. azı dişleri 18 yaşından sonra çıkar yazmışlar çektirsem diş çıkarmı benim bildiğim kadarıyla belli bi yaştan sonra diş çıkmıyo akıl dişimiymiş neymiş 3. azı dişiymiş yaşım 18 ? bilgisi olan varmı

9vgQAk.jpg

Son düzenleme:
babam diş hekimi tek tek soru sorarsan cevap verebilirim. istersen

dişlerini mutlaka çektir çürük olarak kalmasın ağrı da yapar çok kötü bende çektim biliyorum :/ benim şuan azı dişi yerim boş ve zaten dişleri çektirdiğin gibi yaptıramıyosun 1-2 ay geçmesi gerek en azından çok rahatsız ederse yaptırırsın :)

Sol-üst-arka dişlerimden birini çektirdim ve yerine diş yaptırmak istiyorum elime para geçtiğinde bu fikir bir süredir var aklımda ve bende araştırmıştım bu konuyu biraz internetten. En sağlıklısı implant deniliyor, bu kadar pahalı olmasını nedeni ise yapımında kullanılan malzemelermiş. Geçmiş gün neler okudum tam hatırlayamıyorum ve tekrar okumaya üşeniyorum şu an :D ama link vereyim oku-zaten implant hakkında arama yaptıysan sen de karşılaşmışsındır bu linkle- implant nedir? diş implantı çeşitleri, yapay diş kökü, dental implant diş hekimi, implant diş doktoru implant uzmanı dişçi disci dişci doktor diş doktoru implantat yaptırmak en kaliteli implant yaptırma türkiye turkey oral implant video manisa izmir

Diş sağlığı çok önemli bir konu, heleki çürük bir diş çok büyük bir sorun. Bizim milletimizde genel olarak diş fırçalama alışkanlığı olmadığı için ileriki yaşlarda bu tarz sorunlarla karşılaşıyoruz. Küçüklükten diş fırçalamaya alıştıran yok :) Neyse nerden nereye geldim :D 4 diş birden gidicek diyorsun, implant haricinde uygulamalarda var daha ekonomik. Ama dediğim gibi en sağlıklısı ve kullanım olarak en uzun ömürlüsü implant-mış. Tabiki doktorunla konuş yine implant harici uygulamalardan da bahsetsin sana, doktor sağlığına en uygun olanı söyleyecektir tabiki.

Ayrıca korkma öyle ağzıma iğne sokucak demir sokucak falan diye :D Özeldeki doktorların eli çok hafif, ben şu ana kadar gittiğim için hiç pişman olmadım özele. Hissettiğin tek şey diş-damak artık nereye temas ediyosa oraya deyen madde acısı olmuyor :)

Çok sıkıntılı iş ya bu diş işi umarım istediğin gibi sonuçlanır olaylar :D

implant dediğimiz şey bildiğin yeni diş yaratıyor adam çeneye vida yerleştiriyor bunu diş kökü olarak kabul edin üzerinede diş yapıyor.pahalı olması normaldir ama 1500 çok uçuk geldi.Ama 500 felan alması normaldir.1 tane dolguya bile 50 tl aldıkları oluyor yani.dolgu gibi basit bi işlemden bile o kadar para alıyolarsa implantta 500-1500 almaları normaldir.Uygun görülürse local anestezi değil direk narkozla bayıltabilir doktor seni.Hiç bişey hissetmezsin.Kimisi zararlı felan diyodu diş etinin içerisinde metal bi vida var kanser yapar vs. vs. diyenler vardı ama araştırdım bişey olmaz diyolar hep.yaptır gitsin maddi sıkıntın yoksa ama iyi bi hekime git.

teşekkürler beyler içimi rahatlattınız implant normal dişe %90 oranla en yakın olanmış iyi bi dişci bulur bulmaz kısmet olursa yaptırayım :D

Geri