• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

ingilizce çeviri ödevim için yardıma ihtiyacım var.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Sum_41
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sum_41

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
27 May 2009
Puanı
10
Bizi canımızdan bezdirmeye niyetli bir hocamız dır bu ödevi veren kişinin kendileri, bende birazcık yabancı dizilerle öğrendiğim ingilizcem ile bu çeviriyi yapamadım tabiki:jil::jil:, birbuçuk sayfa kadar çeviri yapmam gerekiyor şimdilik 1 paragraf ı buraya yazıyorum umarım yardımcı olabilirsiniz arkadaşlar şimdiden sağolun.

a heavy body,such as a large rock, can be raised casily when it is under water, but seems to be much havier as soon as it comes out into the air. the apparent loss of weight when a body is placed in liquid may be demonstrated as follows. hang a stone from a spring balance by means of a thread and gradually lower the stone into a vessel containing water. as soon as the stone touches the water the spring balance reading is reduced, showing that the water exerts an upthrust on the stone. the spring balance reading will continue to get smaler as more of the stone enters the water, until the stone is completely immersed. there will be no change in the reading as the stone is lowered to greater depth. ıf the stone is then gradually withdrawn from the water, the changes in the balance reading will be reversed. these facts were accounted for by the greek philosopher archimedes.who started the apparent loss of weight of a body when it is immersed in a liquid is equal to the weight of liquid displaced. there are several simple but important applications of this principle. for exemple, if we want to find the volume of an irregular solid we may weight the solid hanging in air and then reweigh it hanging in water. suppose we find that the apparent loss of weight is 3g. then the water displaced has a mass of 3g and therefore has a volume of 3cm,which must be the volume of the solid.
[MENTION=210326]Mooom[/MENTION] arkadaşım sağolsun yardımcı oldu ancak diyer paragraflar içinde yardıma ihtiyacım var. yardım edebilecek kimse varmı arkadaşlar gerçekden bu iş beni aşıyor şu bi parağrafda yapdığım çeviri hatalarıyla 4. köprüyü yapar 5. si için temel atardık
:agla

Son düzenleme:
Ağır bir cisim, büyük bir kaya gibi, suyun içinde kolayca kaldırılabilir, fakat suyun dışına çıktığında çok daha ağır olduğunu görebilir/gözlemleyebilirsin.

başlangıç için en azından paragrafın ne anlattığını anlaman yeter gerisini kelime anlamlarını hem araştırarak hem öğrenerek yaparsan kendi aksanına uyarlayarak cümleler haline getirirsen kim bilir belki bu ülke günün birinde daha iyi bi yerlerde olur, liseli.

Ağır bir cisim, büyük bir kaya gibi, suyun içinde kolayca kaldırılabilir, fakat suyun dışına çıktığında çok daha ağır olduğunu görebilir/gözlemleyebilirsin.

başlangıç için en azından paragrafın ne anlattığını anlaman yeter gerisini kelime anlamlarını hem araştırarak hem öğrenerek yaparsan kendi aksanına uyarlayarak cümleler haline getirirsen kim bilir belki bu ülke günün birinde daha iyi bi yerlerde olur, liseli.
yardım ve tavsiyen için teşekkür ederim bu arada üniversite öğrencisiyim.

Geri