• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İngilizce metin çeviri isteği :) [RC Araçla ilgili]

FaTaL_ERR0R

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
308
Arkadaşlar türk bir RC forumuna açtığım konuyu yabancı forumlarada açmak için sizden ACİL ingilizce çeviri isteyeceğim.Senin ingilizcen yokmu nasıl anlıyacaksın cevap vericeksin dersen , evet var ama bu kadar değil :D

Çevirilecek metin ;

Evet arkadaşlar öncelikle herkeze merhaba.İsmim Fikret.Ben bu hobiye yeni başlıyorum.Ancak forumda eskiden beri takılıyorum ve eskiden açılmış konular dahil birçok yazı okudum.Çoğunlukla bilgi sahibi oldum sayılır.Ancak kafama takılan bazı şeylerde yok değil.

İstediğim araç : Ben Antalya/Manavgat gibi sıcak ve arazi şartlarının asfalt olmadığı bir yerde yaşıyorum.Bu yüzden Onroad araçlar pek ilgili çekmiyor.Bu yüzden offroad almayı düşünüyorum.

Baya bi araştırma yaptım ama yazılan konular ve verilen araç modelleri ve onlarla ilgili olan bilgiler eski "2004 ve 2008" yıllarından kalma o günden bugüne değişen şeyler olmuştur.

Bir diğer husus "EN İYİ ARABA" diye bir kavram yokmuş.Kişiden kişiye değişirmiş en iyi... Çoğu kişi böyle demiş.Önemli olan ne istediğini bilmekmiş.

Benim istediğim şey ;

* Öncelikle dayanıklılık , sağlamlık. (Alacağım aletin en üst düzey dayanıklı olması lazım.)
* İkincisi ise hız.
* Yedek parça ve modifiye sıkıntısı olmaması ,
* Uygun fiyat ve kolaylık (YENİ BAŞLIYORUM.)

(Hız benim için ikinci planda , biliyorumki HIZ ve DAYANIKLILIK bir arada OLMUYOR.Bu yüzden ikisinden birisini seçmek şartmış.)

Benim istediğim şey dayanıklılıktan ödün vermeden , hız konusundada çok düşük olmayan "Minimum 40Km hız yapan" hem dayanıklı hemde yarış arabası kadar hızlı olmayan , sadece beni sıkmayacak kadar hızlı olan bir araç modeli.

Tabiiki ileride kademeli olarak daha pahalı ve bu özellikleri daha iyi yaşatacak araçlara geçeceğim.

Sormak istediğim sorular ;

-- YAKIT TİPİYLE İLGİLİ --

* Yakıtlı çalışan araçlar fazla gürültümü çıkarıyor ? Şehir içinde vs sürsem çok sıkıntı olurmu, dağlık araziyemi felanmı gitmem lazım ? Veya elektriklimi tercih edeyim ?

* Yeni başlayanlara elektriklimi tercih ediyorsunuz ? Ve elektrikli aldım diyelim.Benim için sorun olan doyasıya canımın sıkıntısını atmak , yani 30 40dk sürünce pil bitecek mi ? 8 - 10 saat tekrar şarj olmasınımı bekleyeceğim ?

* Elektrikli ve Yakıtlı arasında gerek "FİYAT" gerekse "PERFORMANS ve SES" açısından fazla farklar varmı ?

-- ARAÇ MARKASI VE MODELİYLE İLGİLİ --

* Aracın büyüklüğü (1/x) fiyatını ve maaliyetini etkilermi ? Ben genelde büyüklerden hoşlanıyorum ama yeni başladığım ve uygun fiyatlı bişey aradığım için " KÜÇÜK veya BÜYÜK" arasında kaldım.

Arkadaşlar sorularım ve sıkıntılarım bu kadar.Maximum bütçem 600TL malum öğrenciyim ve ileride bu bütçe artacak.Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Şimdiden teşekkür ederim :D

Geri