• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İngilizce Nasıl Öğrenebilirim ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Dilky17
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dilky17

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
9 Ocak 2015
Puanı
22
İyi akşamlar , başlıkta belirttiğim gibi ingilizce tam anlamıyla öğrenmek istiyorum.Konuşmak , kelimeleri telaffuz etmek , ingilizce bir yazıyı anlamak onu çevirmek vs.Sadece akşamları boş vaktim olduğu için 0 dan böyle ilkokul kitapları almayı düşünüyorum yada videolar vs izlemeyi.Boş vaktim olsa kursa giderek öğrenmeyi deneyeceğim de maalesef :( bi de sizden fikir almak istedim.Elbet ingilizcesi iyi hatta başka dilleride yeterli seviyede olan arkadaşlar vardır.Onlar bir kaç yol gösterirse çok iyi olur.Şimdiden teşekkürler

Not : Sadece ilkokul-ortaokul da vs gördüğüm ingilizce var tabi az çok biliyorsunuz o seviyeyi :D

İngilizce öğrenmenin en pratik yolu İngilizce bilen birileri ile hergün bir süre İngilizce konuşup pratik yapmaktan geçer. Başlarda sözlük falan kullanırsın ancak zamanla kelimeler hafızanda kalmaya başlar ve yavaş yavaş sözlüğe ihtiyaç duymamaya başlarsın.

İngilizce yayınlar izle , mesela belgesel. Genelde yavaş konuştukları için anlaşılır oluyor.Eskiden lisan geliştirmek için siteler vardı yabancı kişilerle eşleştiriyordu.Onları dene.Varsa etrafında basit ilkokul kitaplarıyla başlayabilirsin.Okumak-izlemek kadar konuşmakta çok önemli.Konuşaral pratik yapmak çok geliştirir.Son olarak asla utanma , asla çekinme.

Geri