• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ininal-Paybyme Kartları

Hilal-i Ahmer

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
24 Nis 2009
Puanı
53
PTT Kart başıma çok sorun çıkarıyor. Maestro olduğundan dolayı Stemda, Hepsiburada gibi sitelerde kullanamıyorum ve bir çok kebap gibi beleş ürünleri kaçırıyorum.
s20.gif
Bunun yerine başka kart alacağım ama çok kararsız kaldım. Ininal mı, Paybyme'mi yoksa farklı bir kart mı?

Son düzenleme:
Hayır, sen Steam diyince ben de sana Steam için öneride bulundum. Diğer işlemlerin için elbette bu kartlardan birini alabilirsin ;)

ininal daha iyi gibi ama çok fazla bilgim yok yanlış yönlendirmekte istemem.

ininal kullanıyorum 4 5 aydır bir sürü steamden alışveriş yaptım hiç bi sıkıntı yaşamadım birde ininallara migrosdan yüklediğiniz zaman 2 lira falan kesiyor ama pttmatiklerden yüklediğiniz zaman ücret almıyorlar aylık 1 lirada işlem ücreti var

ininal kullanıyorum 4 5 aydır bir sürü steamden alışveriş yaptım hiç bi sıkıntı yaşamadım birde ininallara migrosdan yüklediğiniz zaman 2 lira falan kesiyor ama pttmatiklerden yüklediğiniz zaman ücret almıyorlar aylık 1 lirada işlem ücreti var
Paybyme sitesinden baktım onda böyle ücret yok.İninal ilk alındığında 5 lira veriyorsun migrosdan alıyorsan 20tl de bakiye yüklemen gerekiyor etti sana 25.İninal %1 kesinti yapıyor yüklemelerde.Paybyme işlem ücretleri bakımından daha avantajlı görünüyor ama ininal kart daha ön planda şuan kullanıcılar için.

Paybyme'de sanal pos üzerinden yükleme yok galiba ama ininal da var bizzat denedim.Kredi kartı kullanan birinin bu kartlara başvuracağını pek sanmıyorum gerçi.

Paybyme sitesinden baktım onda böyle ücret yok.İninal ilk alındığında 5 lira veriyorsun migrosdan alıyorsan 20tl de bakiye yüklemen gerekiyor etti sana 25.İninal %1 kesinti yapıyor yüklemelerde.Paybyme işlem ücretleri bakımından daha avantajlı görünüyor ama ininal kart daha ön planda şuan kullanıcılar için.

Paybyme'de sanal pos üzerinden yükleme yok galiba ama ininal da var bizzat denedim.Kredi kartı kullanan birinin bu kartlara başvuracağını pek sanmıyorum gerçi.

Anladığım kadarıyla Paybyme çoğunlukla oyunlar için kullanılan bir kart. Origin, Steam, Uplay gibi yerlerde kullanılıyor.

İninal ise MasterCard destekleyen heryerde kullanılıyor fakat bu işlem ücretleri falan canımı sıkıyor. Aylık ücret yanında birde her alışverişte %1 kesinti olması kötü oldu. Birde sanırım İninal'da karta yüklediğin parayı geri alamıyorsun nakit olarak. Doğru mu?

Anladığım kadarıyla Paybyme çoğunlukla oyunlar için kullanılan bir kart. Origin, Steam, Uplay gibi yerlerde kullanılıyor.

İninal ise MasterCard destekleyen heryerde kullanılıyor fakat bu işlem ücretleri falan canımı sıkıyor. Aylık ücret yanında birde her alışverişte %1 kesinti olması kötü oldu. Birde sanırım İninal'da karta yüklediğin parayı geri alamıyorsun nakit olarak. Doğru mu?
Böyle bir video buldum belki işine yarar.

Her alışverişte %1 kesinti ? öyle bir şey yok :) sadece bakiye yüklediğin zaman yüklediğin miktardan %1 kesiyor.

Yüklediğin para hakkında açıklama ise şöyle;
KZLbJG.png

2 kartıda kullandım acıklama yapayım :)

Paybyme VİSA ELECTRON Kullanıyor. İninal İse Mastercard.
Paybyme Kesinti yapmıyor Sadece Denizbanktan yatırabiliyor. İninal ise PTT Matik'ten yatırma işlemini gercekleştiriyorsun ve 3 aydır kullanıyorum halen aylık ücret fln kesmediler.Sadece kartı alırkenki 5TL verdim okadar.
Paybyme Cogunlukla oyunculara hitap ediyor İninal ise internette cogu yerde kullanılıyor.

VİSA İLE VİSA ELECTRON Farklı Şeylerdir dikkat edin :)

Yorumlarınız için sağolun. Sanırım İninal Kar'tan yana karar vereceğim. :) Birde bu İninal Kart'ta kartın görsellerinde kendi istediğimiz bir görseli yaptırabiliyor muyuz? LoL, Wolfteam ve anlaşmalı oldukları bayiilerin görselleri var. Bunlar pek ahım şahım değil.

Yorumlarınız için sağolun. Sanırım İninal Kar'tan yana karar vereceğim. :) Birde bu İninal Kart'ta kartın görsellerinde kendi istediğimiz bir görseli yaptırabiliyor muyuz? LoL, Wolfteam ve anlaşmalı oldukları bayiilerin görselleri var. Bunlar pek ahım şahım değil.
İstediğimiz görseli yaptıramıyoruz diye biliyorum standart görünüme sahip olan ideal olanı kartın üstünde wolfteam reklamı olsun istemem bende yani. :D

ininal kart aylık 1 tl ücret alıyo diye biliyorum bide bakiye yüklediğin zaman 2 tl hizmet bedeli alıyolar

Geri