• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İnsan Eti Yiyen Dev Böcek !

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan _ßOOS_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

_ßOOS_

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
220

86270703.jpg

n8crg.jpg

220720132232332807704_65403928251ee1b3f86dcb.jpg

n8cr6.png

Güney Amerika'da yağmur ormanlarında yaşayan dev böcek bilim dünyasını şaşkına uğratıyor. Boyu 20 santimetreye ulaşan Titan güçlü çene yapısına sahip.

Aynı zamanda uçma yeteneğine de sahip olan etobur böcek Titan, tehdit gördüğü an insanlara da saldırıyor. Bilim adamları ağaç dalını bile kesecek güçteki çene yapısına sahip Titan'ı neyin bu kadar devleştirdiğinin sırrını çözemedi.

Brezilya, Bolivya, Kolombiya, Ekvator, Yeni Gine ve Peru'da yaşayan Titan'lar bölge halkı tarafından kutsal kabul ediliyor. Gece karanlıkta ışık yardımıyla bulunan böcekler için bazı turistler ve araştırmacılar 400 Sterlin para ödüyor.

n8cqy.png

Bunların evinizi bastığınızı düşünsenize. :hsml:

Dünyadaki bütün böcekleri,örümcekleri yakacan tek çözüm bu :D

Çok tiksinirim böceklerden ya. Hele şuna bak böcek mi bu :D Adından belli ezer geçer bu :D

Yanlış anlama ama mezara gömdüklerinde tüm hamlukat bedenini yiyor = tüm böcek ailesi insan eti yiyor.

Peru ormanlarında yaşıyormuş. Biyolojiyi doğru düzgün anladıysam böceklerin vücut yapısının büyüklüğü bulunduğu ortamın oksijen miktarına bağlı. Yani bu böcek amazon ormanlarında yaşıyor. Ve orada ki her böcek gibi böyle büyük olması normaldir. Ama yemin ederim bunu bizim oralarda görsem bizim ilçeyi ateşe veririm lan :pispis

Peru ormanlarında yaşıyormuş. Biyolojiyi doğru düzgün anladıysam böceklerin vücut yapısının büyüklüğü bulunduğu ortamın oksijen miktarına bağlı. Yani bu böcek amazon ormanlarında yaşıyor. Ve orada ki her böcek gibi böyle büyük olması normaldir. Ama yemin ederim bunu bizim oralarda görsem bizim ilçeyi ateşe veririm lan :pispis
Sen olayı 10 saniyede çözdün bilim adamları sırrını çözememiş , ilginç :D

Bilim adamları bence bu böcek nasıl bu kadar büyük 20 cm diyor arkadaş alt üstü bir böcek nasıl bu kadar büyür bence bunun nedenini bulamıyorlar :D

Oksijen oranı artırıldığında böceklerin nefes borularının genişlediği ve buna bağlı olarak da bedenlerinin büyüdüğü belirlendi.

Paleozoik dönemin dev böcekleri
Havadaki oksijen fazlası böceklerin büyümesine neden oluyor. Araştırmacılara göre, oksijenin bugüne kıyasla yüzde 75 daha fazla olduğu 300 milyon yıl önce, yeryüzünde ‘dev böcek’ler geziniyordu.

NTV-MSNBC
Güncelleme: 10:10 ET 22 Kasım 2006 Çarşamba
VIRGINIA BEACH - Atmosferdeki oksijen oranı 300 milyon yıl önce yüzde 35’di, bugün bu oran yüzde 21. Atmosferdeki oksijen fazlalığından dolayı 300 milyon yıl önce, böceklerin bugüne göre dev sayılabilecek kadar büyük olduğu var sayılıyor. Paleozoik dönemde, kanat genişliği 60 santimetre’yi bulan sineklerin yaşadığı biliniyor. ABD’li Midwestern University uzmanı Alexander Kaiser’in tahminlerine göre, Paleozoik dönemde böcekler en az yüzde 10 daha büyüktü. Kaiser, oksijen fazlasıyla böceklerin büyümesi arasındaki ilişkiyi araştırdı.

Oksijen oranı artırıldığında böceklerin nefes borularının genişlediği ve buna bağlı olarak da bedenlerinin büyüdüğü belirlendi.

Paleozoik dönemin dev böcekleri
Havadaki oksijen fazlası böceklerin büyümesine neden oluyor. Araştırmacılara göre, oksijenin bugüne kıyasla yüzde 75 daha fazla olduğu 300 milyon yıl önce, yeryüzünde ‘dev böcek’ler geziniyordu.

NTV-MSNBC
Güncelleme: 10:10 ET 22 Kasım 2006 Çarşamba
VIRGINIA BEACH - Atmosferdeki oksijen oranı 300 milyon yıl önce yüzde 35’di, bugün bu oran yüzde 21. Atmosferdeki oksijen fazlalığından dolayı 300 milyon yıl önce, böceklerin bugüne göre dev sayılabilecek kadar büyük olduğu var sayılıyor. Paleozoik dönemde, kanat genişliği 60 santimetre’yi bulan sineklerin yaşadığı biliniyor. ABD’li Midwestern University uzmanı Alexander Kaiser’in tahminlerine göre, Paleozoik dönemde böcekler en az yüzde 10 daha büyüktü. Kaiser, oksijen fazlasıyla böceklerin büyümesi arasındaki ilişkiyi araştırdı.

Alın işte. Benim dediklerimin kanıtı. :)

Ölü olsa bile elime alamam :/

bide avlamaya cıkıyorlarmıs kardeşim rastlamamak için dua etceklerine :S

Bunların birde b*k böceği dediğimiz versiyonu var. Allah yaratmış ama yeminle bu sürüngenlerden bu bacaklılardan nefret ediyorum.
Köye möye gittiğimde tarla da ayağımın ucunda görünce çıldırıyorum resmen..

Bunların birde b*k böceği dediğimiz versiyonu var. Allah yaratmış ama yeminle bu sürüngenlerden bu bacaklılardan nefret ediyorum.
Köye möye gittiğimde tarla da ayağımın ucunda görünce çıldırıyorum resmen..

Ben bayılıyorum :D Bok Böcekleri müthiş yaratıklar. Sırf onlar için biyolojiye kafayı taktım ben. :)

Geri