• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İnternet Aboneliği İle İlgili

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Screwy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Screwy

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Eki 2011
Puanı
175
Arkadaşlar öncelikle herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun :)

Bir şey soracağım. Şimdi benim adıma 12 ay sözleşmeli Türk Telekom internet aboneliği var. Ben bu aboneliği iptal ettirmek istedim ama 320TL küsüratlı bir borç çıkardılar bana. Biraz internetten araştırdım sanırım 2014 veya 2015 yılında çıkan bir yasa ile (yılı tam hatırlayamadım) 24 ay ve daha fazla taahhüt ile internet hizmeti sunan şirketlerin taahhüt bozulması durumunda herhangi bir ceza çıkartmaları yasal değilmiş bu durumu Tüketici Mahkemesine dilekçe olarak verdiğimizde ücretsiz iptal sağlanıyormuş gibi haberler okudum internette fakat bu yazılar 2015 sonları ve 2016 başları olduğu için bu konuda güncel bilgisi olan varsa bir de onlara sorayım dedim. Bu konu hakkında bilgi sahibi olan var mı? Bu interneti ceza ödemeden kapatmam gerekli.

Aynı sorunun cevabını ben de merak etmekteyim :)

eğer başka bir internet sağlayıcısına geçmek için kapatmak istiyorsan geçeceğin internet sağlayıcısı ile telefonda görüş bazen bu parayı onlar ödeyebiliyor hatta onlar kendi aralarında anlaşabiliyorlar çünkü aynı durum kendileri içinde geçerli bi konuş telefonla

Ne zaman kapatırsan kapat cezai bedel sözleşme fesih bedeli olarak indirim tutar toplamını sizden alıyorlar. Farklı sağlayıcıya geçersen 120 TL kadarını sizden alıyorlar. Geçmeden önce İnternet sağlayıcıları araştırmakta fayda var bence ön önemli konu Taahhüt çünkü sen taahhüt yapsanda yapmasanda o neti kullanıyorsun o yüzden şuan ki en iyi firma TürkNet taahhüt yok istediğin zaman kapat ve fiyat olarak aylık 60 TL. alt yapın ne destekliyorsa Bursa'da bölgemde aktif alt yapıları var sadece kabloyu Türk telekomdan kiralıyorlar gerisi kartlar sunucu vs TürkNet'e ait yapa 16 mbit kullanıyorum akn vs yok. vDSL vermeyen bölgeye 35 mbit aknsiz vdsl veriyorlar. ve 1000 DK da sabit telefonda konuşma :D kısacası yapa varsa akn yok eğer ki yoksa yapa alt yapısı 150 GB akn veriyorsize aylık.

- - - Güncellendi - - -

BTK'nın sitesinde sirküler olarak sıkça sorulan sorulardan bir kesit.
Cezai şart veya cayma bedeli ne demektir?[FONT=&quot]Taahhütlü sözleşme, karşılıklı edim içeren borç sözleşmesi hükmünde olup, sözleşme süresince iki tarafın da (abone ve işletmeci) sözleşme şartlarına uyması beklenir. Elektronik haberleşme sektöründe taahhütlü sözleşmelerde abone tarafından borcun hiç veya gereği gibi ifa edilmemesi halinde, abonenin işletmeciye karşı yerine getirmeyi yüklendiği edime cezai şart ya da cayma bedeli denilmektedir. Bu nedenle taahhüt süresi içerisinde;

• Aboneliğinizi sonlandırmak istemeniz,
• Tarifenizi değiştirmek istemeniz,
• İşletmeci değiştirmek istemeniz,

durumunda, imza olunan taahhütname hükümleri çerçevesinde cezai şart ya da cayma bedeli talep edilmesi söz konusu olabilecektir.[/FONT]

Geri