• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İnternet Bağlantısı Sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bjlkl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bjlkl

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
15 Ocak 2011
Puanı
14
arkadaşlar son günlerde internet bağlantımda sorun var. 2 hafta önce belirdi bu olay. 3-4 dakikada bir internetim kesilip 2 dakika sonra geri geliyor ve gün boyunca bu böyle devame diyor. 2 hafta önce ttneti aradım modeminizden kaynaklı dediler eve ekip gönderebiliriz dediler. ben de bunu kabul etmedim. 3 gün sonra interneti eskisi gibi sorunsuz kullanmaya başladım. dün ise problem tekrarlamaya başladı ve daha sık olmaya başladı. şu konuyu açarken bile baya zorlanıyorum. kaç kere log in yapmak zorunda kalıyorum siteye bilmiyorum artık. copy+paste yapmkatan beklemekten canım sıkıldı. bugün bir 700mblik dosya indircektim indiremedim. sorunu nasıl çözebilirim?

sizce sorun modemde mi? çünkü sürekli olarak adsl ve internet ışıkları tamamen sönüyor 2 dakika sonra geri gelioyr 5 dakika sonra gene sönüyor.
ya da ttnetin oyunu mu? çünkü 24 aylık taahhütname sona erdi yeni sözleşme için yapıyor olabilirler mi?

evde sinir krizi geçirmek üzereyim. yarın da böyle olursa ttnet müşteri hizmetlerini arayıp sövmeyi düşünüyorum

TTNET hiçbir zaman taahhüt bittiği için internetini kesmez.
Sorun büyük ihtimal splittera giden kablolarda %95 ihtimalle, o kabloları kontrol et eğer yine düzelmezse modemi sıfırla ve tekrardan kurulum yap.

splitter kullanmıyorum. çünkü evde birden fazla telefon çıkışı olduğundan kendi odamdakini modem için kullanıyorum. sizce rest atınca sorun çözülür mü?

reset dediysem modemi açıp kapatmak değil, tamamen sıfırlayıp bilgilerle baştan kurulum yapmak.

Banada oluyor sık sık 4440375 ara durumu izah et , hallediyorlar. 1 ay sonra bir daha olur büyük ihtimal tekrar ara gene 1 ay idare eder bu döngü böyle devam eder :)

[COLOR=#000000 !important]Intensify [/COLOR]
sana özel mesaj attım usta.

ZACA ben de bir daha aramayı düşünüyüyorum ttneti. zaten 1 ay idare etse yeter beni. bu ay biraz yoğunum ama bir sonraki aya kesinlikle superonline a geçiyorum artık ttnetten gına geldi

Bende de son 1 aydır bu sorun var,yeni modem aldım splitter aldım sorun çözülmedi yine kesiliyor
ttnet aradım hiç birşey bilmiyorlar hatta paketimi 16mbit yaptım yine aynı gelen download hızı da 6mbit :(

reset sonuç vermedi

440375 i aradım 9 dakikalık konuşma sonucunda sorunun hatta olduğunu söylediler. kontrollere falan başlancakmış. inş. 1-2 gün içinde çözülür ama şüpheliyim bu ttnet belli olmaz sağı solu inş. çözülür.

bu dertten muzdarip herkes arasın ki ilgilensinler. çoğu kişi bu sorunu yaşıyor. dayımların evinde de durum bu. Fastlane arkadaşımızda da öyleymiş. şu anda internet gitti düşünün copy+paste yaptım bu post u

2 saattir maaşaallah internetim kesilmiyor. yalnız öbür akrabalara falan sordum ve onlar da aynı sıkınıtıyı çektiklerini söylediler ve onlar da ttnet i aradılar. şu anlık sorun çözüldü gibi.

bizim mahalle genelinde bir sorun vardı. sizin de böyle olabilir. o yüzden 2-3 kişi ttneti arayın durumu düzeltmeleri için. yani 2 haftadır internete düzgün giremiyordum. umarım sorun tekrarlanmaz ilerleyen gün ya da saatlerde

Geri